Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Jak tisknout ozubená kola

Posted by Prometheuss 
Jak tisknout ozubená kola
December 09, 2016 06:44AM
Chtěl bych se zeptat. Na internetu je open source projekt RC Truggy. Jsou v něm tři diferenciály. Pokouším se marně už dlouho vytisknout ty malá ozubená kola.

[www.thingiverse.com]

Tisknu vše jiné, větší, a v pohodě. Ale ty zubatý kolečka jsou zpravidla jedna natavenina nebo nejsou dost přesný zuby. Jako kdyby to nestačilo chladnout nebo to mělo hodně materiálu.

Tisknu na K8200, tryska 0.2mm, vrstva 0.15mm, ABS 245*C, 60mm/s a ty kola 20-30mm/s. Ale i tak to nejde. Používám Slic3r v Repetier Host a zkoušel jsem i Simplifly 3D.

Budu vděčný za jakékoliv připomínky nebo rady jak na to.
Re: Jak tisknout ozubená kola
December 11, 2016 09:58AM
Čau . Jáko automodelář bych ti to měl vymluvit , ale jako tiskař bych ti poradil tisknout více kusů najednou . (třeba 10-15) . Aby stihly chladnout .
Re: Jak tisknout ozubená kola
December 12, 2016 04:22AM
Ahoj, pokud je to možnost, tak to zkusím. Životnost nebo funkce bude jistě malá. Ale šlo mi o to to vytisknout. Pokud se mi to podaří, tak pak i jiné menší díly půjdou také tisknout.
Re: Jak tisknout ozubená kola
December 13, 2016 12:05PM
Popřípadě bych zkusil trysku 0.09 Pro větší detail , ale je otázka ,jestli extruder materiál protlačí . Muselo by se pomalu , a asi z pla . CHce to zkusit .
Re: Jak tisknout ozubená kola
December 20, 2016 01:37PM
Aktuálně zkouším tisknout pomalu. Zatím ABS. Pokud to nepůjde, tak to zkusím z PLA. Teplotu mám 240*C, tisknu perimetry 20mm/s, tryska 0.2mm a výšku vrstvy 0.1mm. Šířku tisku (line width) jsem nastavil na 0.20mm. Zkouším to v Simplifly 3D a profil jsem nastavil od Josef Průša. Domnívám se, že to z ABS vůbec nepůjde. PLA se krásně taví a rozlévá.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login