Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Problem s extruderem MK8 na Prusa I3

Posted by sweetboi 
Problem s extruderem MK8 na Prusa I3
February 21, 2017 04:42PM
Vazeni,

uspesne jsem poskladal Geeetech Prusa I3 Pro B s extruderem MK8, tryska 0,3mm a pri tisku v nem po chvili zacne cvakat, a struna jakoby cvaka tam a zpet.
Prosel jsem videa jako jsou tato

[www.youtube.com] - pise neco v popisku pod videem

[youtu.be] - od 2:47


zvlaste dle druheho videa jsem se snazil stelovat trimrem na stepperu motoru extruderu, cvakani vymizelo, ale stale jde s trysky malo filamentu, aby to bylo dostatek pro vytisk.
Na strednim vytupu tohotrimru by pry melo byt 10 V, ale ja mam steppery A4988 a ty jsou tak male, ze tam ani nedam hrot meraku a pajenim bych to seskvaril.

Prosim zkouknete nekdo ty videa, nejsem v ENG tak zdatny, zda nepostrehnete jeste nejake reseni.

Pripadne, zda tu neni nekdo, kdo to uz resil.

A na zaver, jsem z Opavy a jsem ochoten prijet i s tiskarnou k nekomu, kdo by byl ochoten to vyresit, samozrejme s nalezitou odmenou v lahvi.


Predem dekuij za pripadnou radu ci pomoc
S.
Peskakovanie ozub kolecka extrudera MK8
July 27, 2019 01:49PM
Dobry den panove, dnes som sa cely den trapil s materialom PETG a nie a nie vytlacit jeden dobry diel...
No ale zistil som az dnes (mozno mi to tak ide od zaciatku) , ze mi preskakuje (rapka) ozubene kolecko v eztruderi MK8 co je dost velky problem.
Robi mi to velmi pri materiali PETG a to dost casto. Skratka zistil som to zvukom, a taktiez ked chytim pocas tlace filament do ruky , tak citim aj pocujem
ako preskakuje, vtedy sa podavanie filamentu prerusi a vznikaju prazdne miesta cca 3-5 mm....Robi mi to aj pri PLA ale asi o 80% menej ako pri PETG....
Tak som skusal tieto veci, vymenil som trisku za novu, nepomohlo, zvysoval som teplotu od 240 az po 260 , nepomohlo, zvecsil som pritlak loziska o filament, nepomohlo.
Do rychlosti cca 30 to este stiha a nepreskakuje, a od rychlost 40 a viac to preskakuje, a na obvode stvorca cca 80x80 mm to preskoci aj 10x potom su to samozrejme
nespojene linky, a pri dasich vrsvach sa problem kopi a kopi...To znamena ze to robi len pri tych linkach, ktore ideu vecsou rychlostou...ale robi to nepravidelne a ani nie vzdy...
Mne to uz pripada, ako by ten filament menil pocas tlacenie priemer , alebo kvalitu?? Kalibracia extruder prebehla OK...Ozubene kolecko som vybral a vycistil, je ako nove.. nepomohlo..
Co by to mohlo sposobovat??
Alebo to moze byt strata kokov krok motora?? Na driveri DRV8825 mam nastavene ref. napetie na 0.5V, pomohlo by napr. 0.6V Ale teraz vobec neviem aky motor pouziva komlet extruder MK8,
Vychadzal som z toho ze ma asi 1.3-1.5A. Alebo sa treba pohrat s "Extrusion multipler" ve Slic3r" ?? Mam tam stale "1"...
Skratka to vyzera, akoby extruder chcel dodat viac filamentu ako spotrbuje a preto to kolecko preskakuje... dokonca pri dvoraznom pozorovani, pri preskoceni na
zlomok sekundy dojde k retrakcii, ale je to okom viditelne....
Vladimir PB
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login