Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Poptavka - tisk modelu

Posted by neBulizer 
Poptavka - tisk modelu
February 15, 2013 03:46PM
Zdravim,

potrebuji vytisknout model (viz. obrazek).
Rozmer cca 80x60x20mm.
Neodhadnu, zdali to tiskarny RepRap zvladnou a v jake kvalite.
Za jakou cenu bude nekdo ochoten model vytiskout a zaslat postou?
Cim lepsi kvalita (stupen detailu), tim lepe.


Za nabidky predem dekuji


Zbysek


frame.stl
Re: Poptavka - tisk modelu
February 16, 2013 01:07PM
Vyreseno

Diky Vsem

Zbysek
Re: Poptavka - tisk modelu
February 18, 2013 12:25PM
Potřeboval bych vytisknou dílky na průšu i3. Jsem z Českých Budějovic, byl by někdo ochotnej se domluvit ???
PS: je nekdo z Jižních čech s tiskarnou?
Re: Poptavka - tisk modelu
March 03, 2013 08:23AM
Umí tohle někdo vytisknout, nebo jsem vymyslel ptákovinu ? Potřeboval bych to z ABS a musí to být černé. Na mému Mendlovi je ještě mnoho práce, než začnu dělat experimety s tiskem, a tohle potřebuji na jiný projekt.

Čím lze otočit vyexportované STL vzhůru nohama ?
Attachments:
open | download - držák v4 middle_bin.zip (281.1 KB)
open | download - držák v4.JPG (53 KB)
Re: Poptavka - tisk modelu
March 03, 2013 12:05PM
Pohrát s stlkem si můžeš například v tomto prográmku: [www.netfabb.com].

Zkoušel jsem to otočit a vygenerovat gcode a vypadá to, že by to mohlo jít. Pro ty chlívky na matky se musely dogenerovat podpěry, ale to není problém.

Já teda akorát nemám černý ABS, mám šedý, nebo natřít černou barvou.

Edited 1 time(s). Last edit at 03/03/2013 12:10PM by ohin.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Poptavka - tisk modelu
March 04, 2013 03:44AM
Je to jednoduché optické zařízení a vnitřek těch trubiček by měl být matně černý kvůli odrazům světla. Dělal jsem to z hliníkových trubiček a natíral zevnitř barvou, což bych si rád odpustil.
Re: Poptavka - tisk modelu
March 12, 2013 12:54PM
Zdravím potřeboval bych vytisknout dva kusy základním rozměru 38x38x30mm. Je to jen pár žeber žádná složitost.
Děkuji za nabýdku nevím jak zde vložit model tak vám pak žašlu nejlépe e-mailem.

Děkuji všem
Re: Poptavka - tisk modelu
March 12, 2013 12:56PM
Zašlete mi je na adresu martinsenkerik@gmail.com a já vám pošlu nabídku.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Poptavka - tisk modelu
March 24, 2013 03:20PM
Zdravím, chtěl bych také poptat tisk modelu.
Je to stojánek k mobilu.

Když by na to měl někdo čas a náladu, tak dejte vědět cenu na mail: straskydusan@seznam.cz

PS: doufám, že ten model bude použitelnej, je to moje prvotina smiling smiley
Attachments:
open | download - Lumia 820 - stojanek.stl (168.5 KB)
Re: Poptavka - tisk modelu
March 24, 2013 04:10PM
muzu se zeptat, kreslil jsi to ty? pripadne v jakym programu ? dik
Re: Poptavka - tisk modelu
March 24, 2013 04:12PM
Což o to, stojánek vypadá dobře, ale nedá se dost dobře vytisknout. Základní pravidlo je, že nesmí v modelu existovat vrstva kde by hlava musela tisknout do prázdna. Samozřejmě se dají dogenerovat podpěry, ale to není ideální.

V tomto případě by pomohlo, kdyby zadní strana stojánku vedla celá až na stůl, zkrátka neměla ty "schůdky". Pak by se to už možná dalo vytisknout.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Poptavka - tisk modelu
March 24, 2013 04:16PM
2ohin: poradiš mi jakym programem to nakreslit ? neco jednonucheho, nejaky jsem zkousel ale nebylo to uplne idelani.. diky
Re: Poptavka - tisk modelu
March 24, 2013 07:32PM
No popravdě, jelikož jsem programátor, tak mi velmi vyhovuje OpenSCAD - nulové uživatelské rozhraní a model vypadá přesně tak jak chci. Zkoušel jsem i AutoCAD, ten musí být určitě super po té co člověk stráví stovky hodin učením, bohužel ne tak super pro začátečníka. Pak jsou tu nové prográmky jako TinkerCAD, SketchUp, možná nějaké další, které si kladou za cíl spřístupnit 3D modelování širším masám. Ale myslím, že tímto jsme teď trošku off-topic.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Poptavka - tisk modelu
March 25, 2013 04:03AM
No to mi bylo jasné že by se to muselo podepřít. Jen jsem si myslel, že ekonomičtější jsou podpěry než plnej materiál. Klidně bych si to dočistil, docela rád bych viděl, jak to vypadá v surovém stavu z tiskárny. Dodělat to samozřejmě můžu.

Jinak ten stojánek je dělanej ve SketchUp a vyexportovanej do .stl, pak jsem to jen opravil v netfabb, který uu doporučoval Ohin.
Re: Poptavka - tisk modelu
March 25, 2013 05:39AM
Vzhledem k tomu, že se výplň nikdy netiskne na 100% ale někde kolem 20%, tak to může dopadnout i tak, že to bude nastejno. Celkem by mě to i zajímalo, kdybys měl i verzi bez podpěr (plnou), tak se to dá jednoduše zjistit.

Ten tvůj objekt má výšku 96mm, v takové výšce si nejsu jistý, že jsem schopný to vytisknout, odpoledne to budu moct změřit.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Poptavka - tisk modelu
March 25, 2013 08:00AM
Tak ti klíďo udělám i bez podpěr (odpol.) a pokud by bylo třeba tak to i snížím.

Jinak nevím jestli jsi si všiml, co jsem myslel já že bude problém, jsou ty průduchy pro zvuk. Odtud by se podpěry blbě dostávaly.
Re: Poptavka - tisk modelu
March 25, 2013 02:52PM
Tak přikládám upravené modely:

1b..... původní výška + plná podsada
2....... výška snížena na 80mm + plná podsada

Tak na to koukni a dej vědet na kolik by to vyšlo. Dík
Attachments:
open | download - lumia 820 - stojanek 1b.stl (176.2 KB)
open | download - lumia 820 - stojanek 2.stl (176.7 KB)
Re: Poptavka - tisk modelu
March 27, 2013 04:16AM
Tak jsem si myslel, že nabídky se pohrnou a koukám, že zatím asi všichni staví a nikdo netiskne. sad smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login