Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Hotend

Posted by svejk 
Hotend
September 19, 2013 09:17AM
Ahoj, dovoluji si nabídnout hot-end vlastního typu. Zatím pro průměr drátu 3mm. Tryska 0,5mm. Vyhřívací blok i tryska jsou z eloxovaného hliníku. Blok je ve variantě pro radiální nebo axiální termistor. Možno dodat osazené vyhřívákem a termistorem (delší termín dodání jinak 3dny) Tiskne bezva :-) Uchycení je na závit M6. Cena za neosazený hot-end by byla kolem 380,-
Attachments:
open | download - HESW2-05.jpg (268.4 KB)
open | download - HESW2-05_2.jpg (436.3 KB)
Re: Hotend
September 19, 2013 11:13AM
neni to vyhrivani daleko od samotne trysky? nebudou tam zbytecne ztraty? Lepe receno, nebude teplota na trysce o dost jina nez na termistoru?
Nehanim praci, jenom se ptam smiling smiley
Re: Hotend
September 19, 2013 02:32PM
Takhle je jednoduchý na obsluhu a montáž. Hliník je vynikající tepelný vodič takže rozdíl teplot je naprosto minimální.
dan
Re: Hotend
September 19, 2013 03:22PM
verim tomu, ze to diky celohlinikove konstrukci chodi bez problemu. bohuzel jsem postupem casu od vyroby celohlinikovych hotendu s neodnimatelnou tryskou upustil, ac je to idealni a relativne jednoducha konstrukce a to ze 2 duvodu.

1. pri pricpani trysky a jejim cisteni (pouhym prostouchnutim) se hlinikova tryska o neco malo vzdy zvetsi, nehlede tomu, ze i pri pouziti mekci slitiny hliniku se casem vydre vlastnim prutokem plastu.

2. pri uplnem ucpani treba kovovou sponou, ktera se obcas bohuzel vyskytne i v kvalitnim materialu. spona se vetsinou bez poskozeni vlastni trysky neda dostat ven a uz vubec ne bez kompletni demontaze hotendu.

Takze jsem skoncil u zebrovaneho holderu s teflonovou vlozkou, mosaznym koncovy vedenim filamentu se zavitem M8/M5, hlinikovym topnym blokem a mosaznou odnimatelnou tryskou ze snizene/obrobene a vrtane kloboukove matice M5.
Za tepla se da ta tryska dobre odsroubovat, vycistit v acetonu, popripade i mechanicky bez poskozeni/zvetseni trysky vycistit.

Cetnost pricpani trysky je samozrejme otazkou mnozstvi vlastniho tisku, pouziteho materiaku atd., ale stane se a je to pak problem. Navic vymena tryska nabizi snazsi prechod na jiny prumer trysky.

Tot moje poznatky smiling smiley

PS: Ale jinak urcite dobra prace i cena.

Edited 2 time(s). Last edit at 09/19/2013 03:34PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Hotend
September 19, 2013 03:37PM
Mno napíšu svůj názor, celkem by mě zajímaly nějaké výsledky tisku a dobu jak dlouho to testuješ? smiling bouncing smiley
Kompletně hliníková tryska, vzhledem k velké tepelné vodivosti hliníku tam musí být oblast tavení dost velká.
Otvor pro termistor by měl být co nejblíže trysky a ne heateru, i když je to hliník tak rozdíl teplot tam může být "velký".
Teplota heateru může být 230°C, ale v trysce klidně o 5°C menší.

Toť jen můj názor, rozhodně tady nechci urážet nebo pomlouvat něčí snahu!!! winking smiley

Tak Dan mě trochu předběhl :-)

Edited 1 time(s). Last edit at 09/19/2013 03:40PM by Vinie.
dan
Re: Hotend
September 19, 2013 03:52PM
Tech 5°C zase nehraje takovou roli, stejne si kazdy musi naladit svuj hotend vs. material a ve finale je jedno, o kolik mereni keca, kazdopadne je spis otazkou, jestli se chladnuti vlivem protlacovani filamentu staci dostatecne rychle prenest az na druhou stranu toho bloku (k termistoru) a nebude ve finale zpusobovat znatelne kolisani teploty na vlastni trysce. Tot otazkou, ale pokud svejk pise, ze to takto chodi .....
Asi by bylo dobre upresnit, pri jakych tiskovych max. rychlostech jsi to testoval.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Hotend
September 23, 2013 08:18AM
Já bych měl o jeden kus zájem na test. Tak snad se mi svejk ozve. Psal jsem mu už minulý týden a zatím bez odpovědi.
Re: Hotend
September 23, 2013 10:31PM
Vypadá to zajímavě, držím palce.

Takhle od pohledu mi to připadá, že bude mít ten hotend dlouhou ohřívací zónu.

Jakýma rychlostma s tím tiskneš?

Můj požadavek na trysku je jedinej, nesmi se zaseknout smiling smiley a to ani při rychlém, ani pomalém tisku.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login