Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

DS HOTEND

Posted by Anonymous User 
Re: DS HOTEND
December 30, 2013 12:02PM
udrzet ruku, to sem mel na mysli tak 30°C mozna 40°C, jinak ja udrzim prsty i na 80°C. mam snizenou citlivost v prstech...

jo vycistil, ono rozdil mezi zapeky je asi 300g materialu, kdy sem kalibroval a vcera mi tu odborna pomoc potvrdila me podezreni na sroub, takze sem menil.
navic hotend byl poprve louhovan cca 3dny s obcasnou vymenou za cerstvej aceton a na konci nevypadal na nakej viditelnej povlak, ale dovnitr teda fakt dobre videt nebylo, nicmene procistovani vnitrku nevypadalo zle...
vetrak otacky nemeni, aspon ne slysitelne ani viditelne. a zdroj ma jen jednu vetev ale 25A.

Edited 2 time(s). Last edit at 12/30/2013 12:13PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: DS HOTEND
December 30, 2013 12:11PM
sled byl nasledujici:
- vymena sroubu
- kalibrace estepu (cca 250mm protlaceneho dratu)
- nechal sem hotend schladnout a udrzovat pri 100°C nez se nahreje hotbed pro tisk
- tisk na test 235°C / 90°C h.bed a uz skirt ani nezvlad vytlacit, jen asi prvnich 10mm.

jedine ze by to tam natah retrakci pred skirtem pokud to dela slicer. nez objevim nektere neduhy SF(co mi zacal delat), tak chci aspon v necem tisknout...ale mam retrakci nastavenou na 0.7mm, coz neodpovida delce, kterou sem musel odvrtakovat smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: DS HOTEND
December 30, 2013 01:12PM
hmm to je zvlastni, skus trysku poradne vycistit, to vypada ze se ti odlounul naskvark ze steny a zas ji to ucpalo, cisti ji tak dlouho az skrz ni uvidis ;-)
Re: DS HOTEND
December 31, 2013 06:24AM
jo je to mozny ze tam nakej bordel prisel, jak sem menil sroub, takze uvidim pak...

jak poznam kterou verzi trysky si mi poslal??? vim ze to bylo v dobe, kdy si vyskladnoval starou a uz prodaval novou smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: DS HOTEND
December 31, 2013 08:05PM
Strunar: Ale jo to zvladnu taky, tak 4 az 5 sekund (230°C hotend obalen kaptonem, udrzel bych asi i dyl, ale to ze nemam radnej cit meznamena, ze si dobrovolne seskvarim prsty)... Krvacim denne aniz bych si toho vsimnul ;-) ruce by mohly vypravet podle jizev. zrovna ted se mi hoji na ruce sram od pajky. Sem zapomel ze ji mam v ruce a chytal sem sroubek :-) az podivna vune slaniny a chlupu me upozornila na neco podivneho na ruce... Ale to je ot :-)

Jinak hotend se louhuje a uz je ve fazi konecneho od ABSkovani. Pruhled skrz, jen zbitky se jeste rozpoustej.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 01, 2014 06:39AM
hele to tezko, prvni v2 sme vyjeli pred tydnem cca ;-) ty mas vtopro v1 ;-) ale v1 ma diky tepelnymu kondencatoru jednu uzasnou vlastnost !!!!
je univerzalni ;-) ja otestoval 0.2mm 1.75 v1 na 3mm filamentu, a jede super ;-)
Re: DS HOTEND
January 01, 2014 07:40AM
ok, tak to byl asi upgrade chladice... smiling smiley

no uvidime, treba to je nakym bordelem, ale pokud ne, tak by tam mohl vadit ten prostor navic. vic nataveneho matrose se pak muze tlacit zpet a tam zchladnout...i kdyz si nedokazu zatim predstavit nic krome priucpani trysky, co by to mohlo zpusobit...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 01, 2014 09:10AM
jojo , ale ty mas chladic 1.5 ;-) ten novej ;-)
Re: DS HOTEND
January 03, 2014 04:48PM
tak situace se opakuje, tentokrat material do vzdalenosti cca 5mm za heatbrake

vypada to, ze se vraci natavenej filament zpet, kde ztuhne a zablokuje cestu

chladic chladnej az k poslednimu zebrovani


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 03, 2014 07:26PM
evidentne si to stvim filamentem nejak nerozumi, v pondeli poslem novej experimentalni dil ;-) ocekavam ze problemy ustanou tak posli pak feedback asap ;-)
Re: DS HOTEND
January 03, 2014 08:33PM
Co je to 5mm za heatbrake?

Máš v ose trysku a heatbrake?

Nám se zasekával hotend ze 3 důvodů:
- nechladili jsme chladič
- moc dlouhej heatbrake
- nesouosost trysky a heatbrake / blbě dotažená tryska

Jakej materiál používáš?

Edited 1 time(s). Last edit at 01/03/2014 08:33PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 05:25AM
mi to vcera rozebiraly s raptikem 2 hodiny ;-) dostal asi 5 veci co ma overit a v pondeli mu posilame jinej heatbreake udelanej na miru , ktery by mu mel ty problemy odstranit ;-)
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 06:36AM
majkl:
5mm za heatbreake zonu: cca 5mm za oblast bez zavitu (5mm do delsi casti zavitu)


material 1,75mm bila ABS reprapworld

chladic jede a pred ucpanim se ani nestih zahrat, nesouosost tezko asi poznam. a dotazeni trysky by melo bejt ok - jel sem podle navodu z e3d. dotahnout za studena a pak pri 300°C dotahnout.

jak sem psal zvireti. vytisk sem kolo pro wade (velke a proslo), udelal sem si pak rekalibraci e-stepu (cca 300mm dratu protlaceno bez problemu ) a spustil tisk pro otestovani a opet ani 10mm ze skirtu. (pred kazdou operaci schladl hotend)

zvire:
kolik je prostoru okolo meho filamentu. suplera tvrdi, ze dira je 2mm mozna 2,02mm
vystup k trysce:


vstup do heatbreake: (zacina na 3mm a po cca 5 - 6mm konci na 2mm prumeru a filament nejevi znamky nejakeho zadrhnuti pokud jen rukou sunu po hrane)


jo a jak si mi psal o testu magnetem, tak se mi povedlo vytocit (vporadku smiling smiley ) heatbrake a z 1,5cm se pricucne k magnetu i kdyz drizm heatbrake v ruce a pustim aby padal k zemi - magnet si ho pritahne vodorovne k sobe
- akorat mam na te vodovaze od boshe mozna neobdyn magnet, kterej bejva silnejsi nez normal...

doma budu asi az v podvecer na skype... ted sem aspon nechal poradne rozacetonovat smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 08:33AM
poslu ti novej heatbreake ;-) muze to byt hodne vecma ale na 90% je to nekde v heatbreaku, mohlo dojit k poskrabani, nebo cemukoliv co zvysuje projlavost vuci
filamentu ;-) v pondeli odeslem novej a dej pak feedback jak to vypada ;-)
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 09:20AM
Mě přpadá, že je ten heatbrake málo probranej.

Nevypadá moc podle výkresu E3D: [files.e3d-online.com]

Edited 1 time(s). Last edit at 01/04/2014 09:32AM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 10:04AM
Ahoj . Ta vůle mezi filamentem,a stěnou heatbreaku je daná výkresem . Dělal jsem to podle výkresu . tedy to vrtání . Co se týká vnějších rozměrů,tak zúžení v brzdě má stejnou hloubku ,jen je udělané jiným nástrojem Profilem drážky . Další věc je ta,že jsem Heatbreak dělal ze závitovky . Original je asi z kulatiny . To vysvětluje stopy po závitnici na dříku . Ale protože to ničemu nevadí,dá se odstranit úplně dohladka . Nemagnetická nerez to očividně není . Takovou závitovou tyč jsem na trhu nenašel . Bohužel . ale hledám . Na kvalitu NE-přenosu tepla to ale nemá vliv .
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 03:02PM
Cožeeee? nemagnetická nerez? zkoušel jsi někdy jestli magnetujou nerezový hrnce v kuchyni? Zajímavé je že já mám k dispozici nerezové závitovky nemagnetické.. a v celku za lidové ceny... asi bych jich měl balení zabalit a poslat Milošovi, at je Zverina spokojenej a muze na clunu vymejšlet další věci :-)

Edited 1 time(s). Last edit at 01/04/2014 03:09PM by dj_god.
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 04:30PM
muzete pls vice rozvest vliv magnetismu na heatbreake potazmo na taveni dratu a jeho zasekavani, diky
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 04:38PM
Djgod !!!!!!!!!! magneticka nerez opravdu je , ale velmi slabe !!!!!!!!! nenjades nerez ktera by mela na magnet naprosto negativni ucinek !!!! kazdopadne zalezi na druhu inoxu winking smiley kazdopadne magnet na inox funguje, proto sem rekl raptikovy aby to testnul protoze inox ma na magnet tak 10% ucinku co normalni ocel !

btw o inoxu me fakt poucovat nemusis , mam z nej pulku lode , a tu lod sem stavil sam ;-)

btw precti si neco o projektu AKULA ;-) to jsou rusky ponorky, sovetskej svaz je chtel udelat nemagneticky kuli detektoru naruseni magnetickeho pole, kterym je vybaven napriklad P3 orion ( protiponorkove letadlo uzivane US ).
jako jediny VHODNY material vybrali titan, po roce kolektu materialu zjistily ze celej sovetskej svaz neni schopen dat dohromady titan ani na 2 kusy !
proto jej udelali z NIZKO magneticke oceli ( ciz je defakto inox ) ;-) ALE ROZHODNE NEMA NULOVEJ EFEKT ;-) dukazem budis to ze p3 orion zachyti akulu do 120m hloubky winking smiley tak nez zacnes resit moji spokojenost, res nejprve fakta ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 01/04/2014 05:00PM by Zvire.
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 04:43PM
bajne , kdysi sme zamenou materialu vyrobily omylem heatbreaky z oceli ;-) ven se moc nedostaly, a kdo je dostal dostal zadarmo inoxovou verzi ;-)
jde o to ze tepelna vodivost ocely je vyzsi nez inoxu ! proto jsem raptikovi rekl , aby provedl magnetickej test, nebot jsem chtel vedet jestli se k nemu omylem nedostal nas ocelovej heatbrake ! tot vse ;-) magnetizmus jako takovy na filament samozrejme zadny vliv nema ! ;-) slo o test ktery mel urcit druh materialu ;-)
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 05:58PM
diky za osvetu, uz jsem se lekl, ze jeste budu resit magneticka vlastnosti materialu u hotendu grinning smiley
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 06:42PM
Ja ti ji fakt pošlu abys měl představu jak vypadá nemagnetická nerez... ne to co máš ty.. ani jeden z těch dvou heatbrake co jsi poslal neni nemagnetickej nebo jen tak málo magnetickej...
Re: DS HOTEND
January 04, 2014 06:47PM
tak po 4 tiscich opet ucpano...

sice je to asi blbost, ale je mozne, ze by byla tryska nachylna na mnozstvi materialu pod ni??? (kterej by ji priucpaval)

predtim sem tisk tak, ze sem mel nalevleno velmi mirne nad desku - tak 0,1mm a tisk nastaven tak, ze si firmware myslel, ze je uz na urovni tisku 1 vrstvy a doladoval behem 1 vrstvy pozici hlavy- vicemen nasledovalo ucpani uz u skirtu

ted sem nechal opet na dotek, ale pred tiskem sem nechal, at zvedne hotend o vysku vrstvy. cca 4 tisky prosly ok, ale patej skoncil ucpanim - kostka preplacana materialem - provadel sem kalibraci skeinforge na mnozstvi infilu a tohle byl prvni zjistovaci tisk...

ted mi to prijde, ze jiz vytisklej nahromadenej material branil odtoku z trysky, tudiz nemel kam jit ten uvnitr a zacal se vracet volnejsi cestou hotendem zpet, kde zatuhnul...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 05, 2014 04:14AM
raptik : me prijde, protoze se to pokazdy stane nekde jinde, ze mas filament kterymu kolisa tloustka, a kdyz dojde na to zuzeny misto , dojete ktomu pruniku materialu zpet.

skousel jsi jinej filament ?

DjGOD: prosimte neres tu nemagneticnost tvyho scifi nerezu, je to OT. ja proste vim proc jsem rekl aby raptik udelal magnetickej test, ten dopadl dle ocekavani a vic to neresim ! pokud nekde je nemagnetickej nerez nemam jedinej duvod ho pouzit , me slo jen o detekci jestli se jedna o nerez ( mirne magnetickej ) nebo ocel.tim to proste hasne a nadale to neminim resit , snazim se vyesit raptikovo problemy, fakt nemam cas na tvy vylevy o scifi nerezech .

Edited 1 time(s). Last edit at 01/05/2014 04:15AM by Zvire.
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 05, 2014 06:30AM
btw dospeli sme k nekolika reseni raptikovo problemu ;-) a jedno reseni je natolik zasadni ze se asi natrvalo prenese do verze hotendu 1.7 ;-)
toto reseni neni nijak levne tudis se zmeni cena verze 1,7 ale bude to stat za to ! tento update se prave vyrabi v kovo dilne a bude otestovan v nasledujicich dnech.
slibuem si od nej mnohe.

takze raptikovi problemy meli nakonec velmi kladny prinos ;-) ale o tom je vyvoj ;-)
Re: DS HOTEND
January 05, 2014 08:38AM
zvire: nechces byt konkretni? smiling smiley
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 05, 2014 08:59AM
verzy 1.6 sme upgradovali na v 1.65 zvysenim ucinosti chladice ;-)
na verzi 1.7 zalozime nove vlakno nebod pujde o hodne velky skok kupredu ;-)
Re: DS HOTEND
January 05, 2014 01:30PM
tak cca 9 tisk (kostky 20x20x10) po poslednim problemku a zatim ok... jen sem zmenil filament z reprapworldu za 3dfactories ABS...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 05, 2014 02:33PM
ja to rikal ze to bude matrosem ;-) je divnej ;-) kazdopadne novej breake posilame i tak a pak o prosim testni z puvodnim matrosem ;-) zajima me jestli to vyresi , jestli ne je to proste strasnej material ;-)
Re: DS HOTEND
January 07, 2014 07:32AM
no asi je to ve velky mire matrosem, ale tezko rict... predtim sem taky vytisk v celkovem case neco kolem 9h bez problemu a pak zacla serie ucpani...

ale rozhodne pristup zvirete je zatim, takovy jaky bych ocekaval pri reseni podobnych "obchodne-technickych" problemu (kdy si neco koupim a pri pouzivani mi neco nefunguje, at mou vinou nebo treba i vadou vyrobku). takze dojem z pristupu kladny.

behem minulych dnu jsem se zviretem komunikoval a domluvili jsme se na postupu, kterej odzkousime. takze do te doby asi nema cenu tu nak zaplacavat forum...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login