Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

DS HOTEND

Posted by Anonymous User 
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 07, 2014 10:39AM
;-) mame radi zakazniky , i ty problemovy grinning smiley grinning smiley

takze se snazime pomoct jak jen to jde ;-) navic feedback od potizistu nam dava data do vyvoje ;-) takze mohu rict ze jsme vdecni i a problemy ;-)
Re: DS HOTEND
January 07, 2014 04:53PM
tak ukazka DS hotendu s porovnanim se starym typem:

stary: (3mm / 0,5 tryska)
skeinforge - 60mm/s


DS HOTEND: (1,75mm / 0,4 tryska)
slicer 1,0.0RC2
perimetry 30 mm/s
infill 60 mm/s
top 45 mm/s



jinak zda se, ze pomohla zmena filamentu, zatim drzi

Edited 1 time(s). Last edit at 01/07/2014 05:05PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: DS HOTEND
January 07, 2014 06:20PM
z raptika snad nakonec bude i 3d tiskar smiling smiley
jinak ta 3d factories barva je uzasny odstin, v realu to sice z blizka vypada jak normalni zelena, ale jakmile to ma trochu svetla, tak se hned rozzari smiling smiley
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 07, 2014 06:22PM
me je odstin u bambule ;-) dulezity je ze se podarilo odstranit problemy a nas hotend ho posunul o tridu vejs ;-) takze dronesolution ,well done winking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 01/07/2014 06:22PM by Zvire.
Re: DS HOTEND
January 07, 2014 07:41PM
me je taky fuk jakou barvu maji tvoje bambule :-p

btw: az se memu prispevku zasmeje dostatek lidi, tak prosim moderatory o smazani, bambule muzeme resit v jine casti fora smiling smiley
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 07, 2014 07:42PM
jojo , moje bambule taky prosim smazat grinning smiley
Re: DS HOTEND
January 08, 2014 04:08AM
no neco ze me bude smiling smiley
njn, matros a tryska je holt zaklad... smiling smiley
no pomohl mi i jokejoke. overit si, ze nedelam zas takove koniny jak sem si myslel a vypada ze prisel i na hlavni duvod odchlipu od bedu smiling smiley sice aktivni chlazeni hotendu tomu prispelo vic, ale mel sem i pomerne vetsi cirkulaci vzduchu. jeste tam trochu je, ale uz ne tak drsna jako predtim a ten x end sice malinkou sel, ale jen ruzecek a o velmi malinko.

osobne sem zvjedav na testy se starym ABS a upravama dilu, co sou snad na ceste od zvirete... smiling smiley
Zvire: jestli si to posilal v pondeli od Miloua, tak snad dnes dorazej smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 08, 2014 06:32PM
bylo odeslano v pondeli nebo v utery, zas tak milou nekontroluju, umi pracovat samostatne ;-)
Re: DS HOTEND
January 17, 2014 04:02AM
takze po par testech to vypada, ze vyreseno. a zvire se snazilo pomahat jak mohlo s problemem priucpavani.
zaslal upravenou trysku a heatbreak a s puvodnim materialem se jiz problem neobjevil - cca 200m protlaceno na ruznych kombinaci nova tryska starej heatbreak a nova tryska novej heatbreak. a nebjevil se problem ani pri umyslnym nalevlevni trysky primo na desku, coz predtim vedlo k okamzitemu efektu zatuhnuti.

takze zatim spokojenost winking smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: DS HOTEND
January 17, 2014 05:35AM
nenastaval problem s tim, ze ve chvili, kdy byla ucpana tryska, tak extruder tlacil dal a doslo k tomu, ze nahraty material byl tlacen nahoru pres heat breake a chladic, kde diky chlazeni doslo k zatuhnuti a ucpani?
Re: DS HOTEND
January 17, 2014 07:26AM
no obcas mi to tak prislo, ze se material dostaval nahoru, teda tam sem ho vzdy nasel smiling smiley duvod, tezko rict - jak uz sem predtim parkrat psal. postup byl. overeni kalibrace e stepu, pak vetsinou test tisk na extruzni sirku a pri pokusu pote tisknout uz vetsinou ani skirt (cca 0,1mm tryska od desky) a asi jen jednou konec behem prostredku tiskou (test kalibrace skeinforge - prilisne davkovani materialu, takze se tryska norila v materialu).

takze sem si to vysvetloval tak, ze pokud je zamezeno "normal" pruchodu tryskou - treba nerovnosti bedu, prilisnem doteku s deskou nebo moc materialu pod tryskou, tak se zacne filament vracet nahoru.
a vzhledem k tomu, ze material z reprapworldu mi pride prilis kolisavy v prumeru, tak to muze mit fatalni vliv taky. teda sice nemam jeste moc predstavu u 1,75mm dratu, ale 1,73 az 1,82mm podle me neni ideal oproti 3dfactories, ktere se mi moc nehlo od udavaneho prumeru pri mereni...

rozhodne pri tisku s 3dfact je uz na stene videt, ze je rovnomernejsi a nedochazi k takovym nerovnostem - sice rozdil je minimalni ale je tam.

Edited 1 time(s). Last edit at 01/17/2014 07:27AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: DS HOTEND
January 17, 2014 08:12AM
zkousel jsi tu puvodni trysky s 3dfact a nulovou vyskou od podlozky?
Re: DS HOTEND
January 17, 2014 10:45AM
jestli si dobre pamatuju, tak tento test dopadl lip - jen prervani filamentu u sroubu a jelikoz sel po preruseni o vyndani protlacit rukou, tak zadny prunik matrose az do nebezpecne zony...

rozdil mezi tema tryskama je, ze ta puvodni se da teoreticky pouzit i na 3mm filament (postupne se zuzuje - pri 1,75mm dratu je pak na prechodu heatbreak tryska takova komurka)

ty xendy o par prispevku vyse sou tusim tisteny na puvodni trysce a heatbreaku. pak mi jeste Zvire poslal 2 heatbreaky a novou trysku - poupravene (heatbreaky z jineho matrose a tusim upravy v prumeru diry a vybrani breaku a tryska bez "rozsireni" vstupni casti)

Edited 1 time(s). Last edit at 01/17/2014 10:57AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: DS HOTEND
January 17, 2014 11:08AM
Tusim co asi myslis u te trysky. Premyslim, jestli ta "jamka-rozsireni na vstupu" ma nejake vyhody/nevyhody. Pominu pokud to je jen kvuli srovnani s heat breakem.
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 24, 2014 05:06AM
vyhody to ma, rikame tomu filamentovy kapacitor , a ma to priznivej vliv na stabilitu tlaku v trysce ;-)
kazdopadne je fakt ze i v1 byl pomerne siroky , pro 3mm to bylo velmi prinosne pro 1,.75 uz mene , zalezi na kvalite filamentu ;-)
kazdopadne vse je doreseno a ty uz bys mel mit ted doma nove komponenty, ktere by meli vyresit jakykoliv problem ;-) pak pisni jak se to zachovalo ;-)
Re: DS HOTEND
January 27, 2014 02:14PM
Dobrý den . Jen se chci zeptat . Budu mít extruder typu wade pro J-Head . A chtěl bych hotend Ds na 3mm plastového drátu . Rad bych se svama domluvil na koupi. Děkuji
Anonymous User
Re: DS HOTEND
January 27, 2014 02:23PM
jiste ze se domluvime, pisnete pm , a ja vam predam skype kontakt a doresime vse potrebne ;-)
Re: DS HOTEND
February 03, 2014 12:08PM
Ahoj Zvíře,
Měl bych zájem o tvůj hotend...
Odkud jsi?
Bylo by možné osobní předání v Praze, nejlépe tento týden?

Díky Strýc.
Re: DS HOTEND
February 03, 2014 01:18PM
predpokladam ze ne

Edited 2 time(s). Last edit at 02/03/2014 06:22PM by 999999333.
dan
Re: DS HOTEND
February 03, 2014 01:18PM
Zvire je v Recku, schovava se predemnou, toho jen tak nepotkas grinning smiley Ale support ma v CR, tak treba to klapne smiling smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: DS HOTEND
February 04, 2014 02:23AM
Mohu potvrdit velice vstřícné jednání i rychlou dodávku. Jeden den domluvena objednávka, druhý den platba na účet a další den ráno již zvonil doručovatel.
Co se týká kvality provedení, nemám výhrad, vše profesionálně opracováno,
Funkčnost zatím hodnotit nemůžu...

Janson
Re: DS HOTEND
February 07, 2014 04:21PM
Zvíře - kolik stojí ten tvůj slavný hotend ?
Na tvých stránkách je cena bez dph ? takže 1 700 kč ?
dan
Re: DS HOTEND
February 07, 2014 05:06PM
Co vim, tak slavny zvireci hotend komplet stoji 1580,- pro CR bez dopravysmiling smiley Jelikoz jdou vetsinou HE z vyroby v CR, tak ani cena dopravy neni tak tragicka.
Eshop by si mel dat trochu dohromady, nic mene prima dohoda s nim je ok.
Nejsem sice zastancem vetraku na hotendu, ale v dnesni dobe, kdy se objevuji materialy s teplotou tisku okolo 290 stupnu za prijatelnou cenu (a budu je tedy chtit pouzivat), bohuzel asi dostupnejsi varianta bez vetraku neni.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/07/2014 05:07PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: DS HOTEND
February 27, 2014 05:14AM
Tak já si nakonec taky koupil kousek od zvířetesmiling smiley

Tiskne skvěle, skvělá komunikace a ochotně pomůže s problémy, takže díky moc!

Troufám si říct že dost kvalitní provedenísmiling smiley
Re: DS HOTEND
March 03, 2014 04:27PM
Takže i já už patřím mezi lidi co si zakoupili tento hotend (v1.6) a myslím si že jsem neprohloupil, už z důvodů rychlé komunikace, která je skoro dá se říct NONSTOP... "Protože mi připadá že Zvíře nikdy nespí grinning smiley"

Hotend jinak tiskne zatím skvěle. Co víc asi k tomu napsat, myslím si, že hotendu je na trhu fůra, ale komu se chce kupovat něco ze zahraničí přičemž si můžete koupit vlastně český hotend za podobné peníze, s porovnání s některými modely i levněji a máte ještě k tomu podporu, která ihned komunikuje a snaží se vyjít se vším vstříc.

H#
Re: DS HOTEND
March 25, 2014 08:53AM
Jsem novackem. Co je lepsi E3D nebo Prusa nozzle nebo DS? Je pravdou ze DS nedava faktury? a Prusa nekomunikuje? a ten hot end od reprapobchod.cz je na tom jak? Dekuji Kafka
Anonymous User
Re: DS HOTEND
March 25, 2014 09:30AM
pravda to neni, jeden cas byl jisty problem ze systemem , ale kazdy zakaznik na to byl upozornen ;-) kazdopadne vse je radne doreseno ;-)
prusa nozzle je , bez toho aniz bych jej chtel nejak hanit problemovy, ma spojeny breake a trysku do jednoho, cimz padem jedno limituje druhe.
to je vse , vic se ktomu vyjadrovat nebudu .

e3d je nase prima konkurence, ale troufam si tvrdit ze jsme dal ;-) ale 100 lidi 100 nazoru. nase tryska ma prokazatelne mensi odpor nez e3d a chladici ucinek mame temer dvojnasobny.... pokud chces detailnejsi informace, PM prosim ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 03/25/2014 12:12PM by Zvire.
Re: DS HOTEND
March 25, 2014 01:06PM
K tomu HE z reprapobchodu.cz Jeden sa mi od nich podarilo zakupit prostrednictvom tretej osoby kedze komunikacia bola na bode mrazu. Po troch emailoch som dostal odpoved ale to uz som mal HE doma... Fungoval OK 3 dni, potom sa zacal filament zadrhavat, tryska sa zapchavala a uz je po HE...teraz stojim a zhanam nejaky kvalitny HE od kvalitneho vyrobcu... S tym hotendem z reprapobchodu to mozno este skusim ak sa mi podari ho znovu spojazdnit. Potom dodam mozno dobre hodnotenie. Tazko teraz porovnat ked to fungovalo 3 dni smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 03/27/2014 08:42AM by Zmurko.
Anonymous User
Re: DS HOTEND
March 25, 2014 01:21PM
no zakaznici jsou defakto 2 druhu , ti co setri za kazdou cenu , a ti co chapou ze setrit na nespravnem miste neni dobra volba ;-)
ale proti gustu zadny disputat, jak rikala babicka ;-) takze kdo chce kam pomozme mu tam grinning smiley

musim rict ze jeste nemame jedinou reklamaci naseho hotendu v1.65 ( krom par nahlasenych problemu z PLA jedne konkretni znacky, ale i to se nam u techto zakazniku podarilo vyresit ;-) )

Edited 1 time(s). Last edit at 03/25/2014 01:23PM by Zvire.
Re: DS HOTEND
April 05, 2014 10:55AM
Takze aj ja som hrdym vlastnikom DS hotendu... Co sa tyka dodavky objednaneho tovaru tak DS hotend mi dosiel velmi rychlo aj ked prva dodavka nebola kompletna (chyba komunikacie) velmi rychlo a k spokojnosti dokazal Zvire reagovat a dodat vsetko potrebne... Po prvych vytlackoch som sa divil ako to krasne tlaci a tak som zacal experimentovat s rychlostami. Zatial som dosiel k rychlosti tlace 150 ale vysledok je naozaj oproti povodnemu hotendu velmi kvalitny. Material tecie krasne bez zadrhavania. Skuska pretlacania rukou bola uzasna...predtym sa mi pri PEEKovom hotende trocha zdalo ako keby filament zadrhaval a tazsie ho islo pretlacit...pri porovnani s DS hotendom kde mi material prechadza velmi lahko, som PEEKovy hotend odlozil a uz bude sluzit asi len na experimenty smiling smiley

Celkove zhodotenie... Objednavka a dodavka 9 z 10 - po spravnej komunikacii 10 bodov smiling smiley
Spracovanie a vzhlad DS hotendu 10 bodov.
Funkcnost pri nizkych aj vyssich rychlostiach 10 bodov.
Podpora zo strany Zvirete aj po nakupe 10 bodov...toto by som vyzdvihol kedze Zvire ozaj komunikuje aj po dodani tovaru a patri k jednym z mala, ktory poskytuju maximalnu podporu po kupe ich vyrobku a nie len podporu ohladom DS hotendu ale celkovo aj v oblasti 3D tlaci.

Takze Zvire popracuj este na komunikacii s odosielatelom a budes kvalitny dodavatel smiling smiley

Vdaka za tento hotend...
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login