Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

[P] HotEnd - celokov - 799Kč

Posted by majkl 
[P] HotEnd - celokov - 799Kč
July 02, 2014 09:50PM
[www.3draty.cz]



Oproti předchozí verzi:
  • došlo k redukční dietě
  • je kratší heatbreake
  • matka je poloviční
  • ohřívací blok je poloviční
  • tryska je ala E3D jen opět trochu kratší s ostřejším úhlem špičky

Hotend vyrobený v Čechách, inspirovaný designy Arcol, Nophead, E3D, Argento.
credits: RepRap community, Rebel

Cena: 799 Kč vč DPH

Balení obsahuje:
  • mosaznou trysku
  • ohřívací blok
  • topné tělísko
  • heatbrake
  • mosaznou půlmatku
  • duralový chladič
  • 25x25x10mm větráček 12V
  • axiální termistor 100k NTC
  • tištěný držák větráčku

Edited 2 time(s). Last edit at 07/03/2014 07:27AM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
July 03, 2014 03:16AM
Vypada to dobre.
Btw: jestli to je ten stejny vetracek co mam na HE ja, tak jsou uzasne tiche, s tou 50mm mrchou co jsem tam mel predtim se to neda srovnat smiling smiley

Jo a mas nekde stlka na ten drzak vetraku? Bych si ho pretiskl do jine barvy az se budu nudit smiling smiley
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
July 03, 2014 07:21AM
Jo, větráčky kupuju pořád stejný.

STL pro držáček je tu: [rebelove.org]

Edited 2 time(s). Last edit at 07/03/2014 08:29AM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
August 17, 2014 12:22PM
Přidal jsem na [rebelove.org] ještě držák ofuku, který fučí víc na spodní část hotendu. Pomáhalo mi to s měkčím PLA (Mladeč).

Nebo jde taky ten původní ofuk dá o žebro níž, tak aby se ofukoval vlastně i heatbrake.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
August 17, 2014 05:27PM
Za kolik by byl, pokud nepotřebuju topné tělísko, termistor a větráček? smiling smiley
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
August 17, 2014 09:00PM
756,-

tady si to nacvakej, jak je libo: [3draty.cz]


3draty.cz - celokovový hotend
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
August 26, 2014 12:53PM
Ahoj chlapy,

existuje tento hotend i pro filament 3 mm?
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
August 26, 2014 08:27PM
HE 3DRATY navod k sestaveni
August 28, 2014 05:01PM
Udělal jsem návod k sestavení. Snad to pomůže. Připomínky vítám.


Edited 1 time(s). Last edit at 08/28/2014 05:03PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Attachments:
open | download - HE_3DRATY_NAVOD_v1.1.pdf (437.4 KB)
Re: HE 3DRATY navod k sestaveni
August 28, 2014 06:45PM
Misto PTFE bych omotal termistor kaptonovou paskou aby to neomezovalo provozní teplotu celokovoveho hotendu.
Pajeni nevadi když se nedotyka topneho bloku, je od něj vzdáleno co nejvic a je na koncich dratů od termistoru.

Jinak krasný návod
Re: HE 3DRATY navod k sestaveni
August 28, 2014 08:42PM
Ano, taky jsem se té PTFE trubičky bál, ale jednou se mi zadařilo a přehodil jsem termistory na tryskách. Takže jsem ohříval první trysku, ale měřil teplotu na druhé. Takže to topilo, topilo, červené ABS vylejzalo bílé a smrdělo to dost divně.
Když jsem se podíval na druhý termistor tak ukazoval 450C - nevím kolik to bylo doopravdy, ten MF58 má psáno do 300C, ale nespíš půjde jen o přesnost. Stále plánujeme jeden hotend úplně utavit, tak pak dám vědět jak to probíhalo.
Každopádně teplota tam byla ukrutná, drátky termistoru pevně stočené a přitisknuté na heatblok a nic se nestalo.

Ten hotend jede na Rebelovi III do teď.

Z téhle příhody jsem si odnesl:
  • PTFE trubička vydrží víc než se zdá
  • MF58 vydrží víc, než se zdá
  • hotend to uchladil. Na R3 je uchycení takovou malinkou manžetkou, tu máme z PLA - i X vozík, vlastně celou tiskárnu. A ten díl je stále naprosto v pohodě.

S pájením mám jen nemilé zkušenosti.

BTW: K tomu omezování teploty, myslím že je to jen bublina. Celokovové hotendy umožňují tisk materiálů i nad 300C, ale kolik lidí reálně tiskne polykarbonátem? Ano jsou i ABS, která vyžadují vyšší teplotu než zvládne PEEK, ale to je spíš na místě změnit dodavatele smiling smiley

Edited 2 time(s). Last edit at 08/28/2014 08:52PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
August 29, 2014 12:44AM
U toho termistoru je udávaný rozsah takový jako je, protože za tímto rozsahem se mění průběh závislosti odporu/teplota a dávalo by to zkreslené výsledky. Křivka už tak neklesá, spíš se přiklání k rovnoběžnosti s osou x.

Ten návod je pěknej, jen by jsi ho mohl zvětšit, protože na FULLHD monitoru už je při zvětšení potřebnému ke čtení rozmazanej font :-)
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
August 29, 2014 03:56AM
jenom drobna vytka, u bodu 9 instalujes termistor do blocku, ktery neni osazeny tryskou, ac jsi ji tam od 4 kroku mel. Je mi jasne, ze to je kvuli nazornosti, ale aby to nekoho nepopletlo smiling smiley

Jinak mas nejaky dobry zdroj v cechach na ptfe trubicky vhodneho prumeru?
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
August 29, 2014 07:50AM
FBITuco: použij PDF, je v tom příspěvku ke stažení. Ten PNG je jen náhled.

Bajn: Díky, udělám novou fotku. Zdroj v čechách nemám, na tuhle jsem čekal z Číny. Jestli potřebuješ, tak ti šmiknu.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
September 01, 2014 04:53AM
Bajn: Osobně používám [cz.farnell.com] , Farnell je drží skladem a 5 metrů je víc než co kdy budu potřebovat.
Re: [P] HotEnd - celokov - 799Kč
September 01, 2014 03:06PM
Tak já jsem teflonovou bužírku prostě stáhl z kabelu s teflonovou bužírkou který mám i jako přívod termistoru...
Dají se koupit třeba tady: [www.ges.cz]
cca 1,5 - 2 cm od hotendu mám pak dráty od termistoru připájené k lanku s teflonovou izolací (tam už by stačilo i obyčejné nebo třeba se silikonovou izolací které je ohebnější) a je přetáhlé smršťovací bužírkou a funguje to zatím naprosto spolehlivě. Zkušebně jsem ho nahřál na 300°C a fungovalo to bez problémů.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login