Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Poptávka - Výroba modelu lisu

Posted by ikosp 
Poptávka - Výroba modelu lisu
February 06, 2015 02:56AM
Dobrý den, poptávám výrobu modelu lisu dle přílohy.
Pokud možno v barevném provedení alespoň šedá+oranžová viz přiložený screen.
Model mohu rozložit na více kousků pro snadnější tisk. V tom případě bych dodělal pár zámků pro snadné zapolohování a slepení.
Zajímá mne cena za kus. Při rozumné ceně by se jednalo o více kusů.
Také dost záleží na kvalitě, aby se výsledný produkt co nejvíce podobal modelu.
Děkuji.

Nabídky prosím buď sem, nebo klidně na email psokol@snop.cz
Attachments:
open | download - 1.zip (463.8 KB)
Re: Poptávka - Výroba modelu lisu
February 06, 2015 04:26AM
To je na louskání oříšků ?
February 06, 2015 04:33AM
Pokud jsi se na to díval a máš trochu logického myšlení, zjistíš, že tam není žádná pohyblivá část, takže NE, na louskání oříšků to není.
Pokud by to někoho zajímalo, jedná se o zjednodušený model reálného lisu na plechové výlisky.
Pro upřesnění to má být dárek pro majitele firmy, který na tomto lisu začal podnikat a vytvořil z něj miliardový kolos po celém světě, který zásobuje automobilový průmysl.
Dle Solidworksu by měla být hmotnost cca 300g. na spodní část jsem ještě doplnil celou desku, která v modelu zde není. S tím to má přesně 310cm3 a hmotnost 332.17 gramy.

Prosím jen seriózní nabídky bez zbytečných poznámek.
February 07, 2015 07:00AM
kdybych nebyl ted zaneprazdnen tiskem pro nekoho jineho, zajem bych mel. ted ale nemuzu, tak se omlouvam pro vas mozna zbytecny prispevek...
cena mi vetsinou vychazi na 25kc/h + pomerna cast z ceny materialu a neni problem dat na fakturu, ale nemuzu ted rict, kdy se budu moct venovat vasemu tisku.

a) urcite by to chtelo pripadne se i s nekym sejit a probrat moznosti rozdeleni na tiknutelne casti (nevim, jake zkusenosti s FFD tiskem mate, ale vetsina navrharu 3D navrhuje, nebo deli model na nevhodne kousky, vzhledem k potrebam vrstveneho tisku) ted zrovna jeden model pomaham upravovat pro moznosti 3D tisku

b) zbezne sem koukal na model, toto je tedy v meritku k tisku? jestli ano, ja treba muzu tisknout do 180x180mm plochu vejskove cca 140mm.

c) ty dily ktere jdou oranzove, na modelu to vypada, ze mate treba jeden bok oranzove, jakoby jen nater. v principu neni problem vytisknout jednu vrstvu daneho materialu a tu tam nalepit, ale nemusi vypadat dobre - prvni vrstva bejva rozplacla, preplnena a muze se i samotna snadno deformovat pri sundavani z podlozky. lepsi je celej dil vytisknout danou barvou.

ja osobne bych ten model rozdelil na casti:
boky (ty co maj cca tloustku 2mm - podle netfabu)
kryty prevodu a jine mechanyky na bocich
vnitrni casti modelu mezi bokama
pracovni cast lisu
celni cast

vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
February 07, 2015 03:48PM
Ahoj Raptiku, děkuji za odpověď.

Vzhledem k tomu, že model jsem vytvářel já, není problém díly rozdělit na menší kusy. Mám je i tak navrhnuté, ale sem jsem to exportoval jako celek.
Není pro mne problém ani do určitých dílů doplnit žebra, vytvořít zámky pro snadnou polohovatelnost při sestavování apod. Vše záleží jen na domluvě a požadavcích pro tisk.
Jinak ano, model je v měřítku. Zkušenosti s tiskem ještě nemám. Předpokládám, že by se díly musely ještě dodatečně brousit/leštit , aby byly hladké.
Teď u sebe nemám Solidworks ani Cad, ale myslím, že pokud by se to rozdělilo, tak by se ta základna dala uhlopříčně vytisknout a místo spodních noh by se vytiskla obdelníková podložka.
Teoreticky bych mohl model i zmenšit, ale musel bych to konzultovat, zda menší model bude stačit.
Pokud by to šlo na fakturu, bylo by to super, protože to je pro firmu.

Pokud by jste blízké době měl možnost toto vytisknout, tak se mi prosím ještě ozvěte.
February 07, 2015 03:54PM
urcite se ozvu, ale predpokladam ze prozatim na 2 mesice sem mimo hru...

jinak ad uprava povrchu, ABS staci kolikrat pretrit acetonem a ziska to pekny leskly vzhled, ale pozor na nektere barevne ABS filamenty. uz se mi stalo, ze ztratili cast pigmentace po pretreni acetonem...

vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
February 08, 2015 08:34AM
Ahoj, kdyby jsi to rozdělil, tak bych se na to mohl vrhnout. Fakturu bohužel nedám (zkusílm se ale
poptat). Mám tu více barev materiálu a až mi přijde tryska, tak budu moct tisknout oranžovou, černou,
stříbrnou, transparent a teď mám ještě zelenou. Cenu mívám podobnou jako raptik - okolo 50,- kč /h podle infill,
složitější části trochu víc, jednoduché zase míň.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login