Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Shanim problemovy PLA filament

Posted by paklic 
Shanim problemovy PLA filament
February 18, 2015 03:51PM
Ahoj shanim probllemovy (s vysokou tepelnou vodivosti) PLA filament 1,75 na odzkouseni,mohl by nekdo obetovat par metru?
Na oplatku muzu z toho neco maleho vytisknout.
Od 3df jiz mam s nim neni problem...

Edited 1 time(s). Last edit at 02/19/2015 05:27AM by paklic.
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 19, 2015 07:58AM
Zkousel jsi nejak testovat obecne materialy nebo to bylo za ucelem vyladeni kovoveho HE? Jestli jsi dosel k nejakym zaverum co pripadne pomaha apod. Nekolikrat se to tu na foru resilo. Sam mam s nekterymi PLA na celokovu problem, ale dost to alespon u me zpusobuje osoupany podavaci sroub a samotny extruder. Porad se ale nejak nemuzu casove dostat k tomu s tim neco udelat. Jedine co jsem otestoval, ze na druhe tiskarne, ktera je uplne stejna uz byl bracha schopen tisk PLA vyladit, akorat myslim tiskne pomaleji.
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 19, 2015 08:01AM
Taky jsem ladil a ladil až jsem si nakonec udělal break s PTFE vložkou a tisknu s tím i ABS a zatím bez problémů..Více jak 100m/s stejně netisknu takže mi to nevadí..
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 19, 2015 09:45AM
takze celokov s PTFE vlozkou?
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 19, 2015 10:19AM
tak tak,celokov od Majkla a něm break s vložkou
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 19, 2015 10:56AM
Ladim celokov bez ptfe.Mel jsem celokov z 3draty na konec sem ho uplne vyhodil.Pokousel jsem se na nem tisknout PLA od 3dfct a vzdy po 10min zatuhl.
Chtel bych otestovat dalsi problemovy PLA jestli jsem na to prisel ci ne... Zatim retrac na 3 a ok.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/19/2015 10:56AM by paklic.
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 19, 2015 01:11PM
Me celokov od Majkla bez PTFE nezvladl vetsi retrakce jak 0.4 a ani kapka oleje poslana po filamentu nezabrala..
Vetsi objekty kde nebylo tolik prejezdu a retrakci sly bez problemu, horsi bylo kdyz jsem chtel vytisknout neco slozitejsiho..
Akorat jsem teda zkousel tisknout jen PLA-D Mladec,pak jsem koupil novou roli toho sameho PLA a s tim se delaly bambule hned u druhe vrstvy.
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 19, 2015 01:31PM
Quote
PIMPin
Me celokov od Majkla bez PTFE nezvladl vetsi retrakce jak 0.4 a ani kapka oleje poslana po filamentu nezabrala..
Vetsi objekty kde nebylo tolik prejezdu a retrakci sly bez problemu, horsi bylo kdyz jsem chtel vytisknout neco slozitejsiho..
Akorat jsem teda zkousel tisknout jen PLA-D Mladec,pak jsem koupil novou roli toho sameho PLA a s tim se delaly bambule hned u druhe vrstvy.

Zhotovil jsem celokovovej hotend se zamerenim na PLA.Chtel bych vyzkouset i jiny problemovy filament.Mohli by jsme se dohodnout o zaslani par metru? Naoplatku bych zaslal nejkay vytisk z toho mateialu staci zaslat stl.
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 19, 2015 01:35PM
klidne par metru poslu, s tim nemam problem winking smiley
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 19, 2015 01:41PM
zaslal jsem ti PM
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 19, 2015 04:52PM
myslim ze 3dratovy HE je jeste oproti jinym celokovum na tom s pla jeste v pohode. Videl jsem i tisk ve velke rychlosti pla a dan rikal ze ma nastaveni, ktere bez problemu funguje.

Jestli jsi zkousel 3d fact, tak to dle meho bylo vlastnostma jedno z nejhorsich pla co jsem mel, fillamentum ma take vetsi tepelnou vodivost, ale rozhodne na tom neni tak blbe jako 3dfact. Mysleno vzhledem k vlastnostem pro tisk PLA, ABS bez vyhrivane komory atd.
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 20, 2015 03:37AM
Aha tak ze jsem si poridil ten nejhorsi PLA filament na tisk co se tyce tep vodivosti? Coz je docela potesujici,uz mam 1,5kg 3barev za sebou bez problemu.Kolik je zhruba velka rychlost na tisk s PLA?
Ztim dvojnasobne prekracuju parametry pro 3df ( [www.3dfactories.com] ) Akorat jedny veci nerozumim a to je rychlost posuvu extruderu - se snad zblaznily ze by me zajizdel filament 15-18 cm/s.To je snad nemozny ne?
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 20, 2015 03:55AM
bez trysky to mozny je grinning smiley
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 20, 2015 07:58AM
paklic: je mozne, ze se taky uz od te doby zmenil recept. preci jen jsem ten matros kupoval tak rok a pul zpatky.
Za velokou rychlost povazuji 100+
Re: Shanim problemovy PLA filament
February 20, 2015 09:07AM
Mel jsem zelenou PLA rok a pul starou,zhruba tou dobou jsem kupoval hotend 3draty na 1,75 fill a ty nedavno koupeny se chovaji tak nejak stejne.Krome transparentni,ta nema moc dobry vlasnosti.Kdyz chladne,tak se krouti jak zizala...
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login