Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Metal 3D printer

Posted by metalrap 
Metal 3D printer
April 12, 2014 08:52AM
Dobrý den, má s tím někdo zkušenosti?

Open source metal 3D printer

Rád bych věděl jak to tiskne.
Anonymous User
Re: Metal 3D printer
April 12, 2014 10:45AM
me to prijde jako COcko na reprapu ;-) rozlyseni musi bejt sileny ;-) ale praktickou skusenost stim fakt nemam ;-)
osobne bych preferoval tavbu prasku kovu laserem ;-) ale jak jak rikam osobne jsem to nevidel , jen o technologiich neco vim a podle
me to musi bejt silenost ;-) ale velmi rad bych videl nejakej "vytisk", v tomhle pripade spis VYSVAR ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 04/12/2014 10:46AM by Zvire.
Re: Metal 3D printer
April 12, 2014 01:36PM
Souhlasím . Se svařovacím ramenem i na karuselu jsem chvilku dělal,a i na 110 A a 4.5 m/min jsou vrstvy fakt znatelné . To co kluci z video vyprodukují,budou asi muset po sléze opracovávat . Takže finančně,i energeticky levnější to bude obrábět z polotovaru . A to nemluvím o zkouškách. magnetce,nebo ultrazvuku . Ale nápad dobrý .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Metal 3D printer
April 14, 2014 09:53AM
Tavba laserem anebo elektronovým paprskem je zatím nejlepší možnost, ale z hlediska financí je tohle řešení dostupnější. No když to člověk vytlačí a obrousí např.: Dremelem tak to může být k světu.
A na malé fyzicky nenamáhané věci to může být ideální.
Re: Metal 3D printer
April 14, 2014 10:10AM
Dremlem návar CO-čkem ? Hodně štěstí . Jako svářeč jsem si po sobě brousil napojení sám pneumatickou fortunkou (Dremlem,) A i s tyrolit frézkou je to masakr . Na návar snad jedině frézku,ale jak říkám je to ekonomicky nevýhodné . Dobrý ,a levný systém například pro návat na hřídelu,které příjde stočit pro jiné ložisko . Nebo vyvaření pouzdra . Ale tisk opravdu ne .

Edited 1 time(s). Last edit at 04/14/2014 10:13AM by milou.


www.3d-konstrukce.cz
Re: Metal 3D printer
April 15, 2014 09:50AM
Díky za odpoved. Zrovna svářeč co má k tomu říct se hodil do diskuze thumbs upsmiling smiley

Takže se pustím do stavby něčeho jiného.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login