Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Presnejší homing pre rostock () pronterface

Posted by Jozo194 
Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 20, 2013 02:50PM
Zdravím smiling smiley
Snažím sa kalibrovať znova svoj rostock (menil som pár mechanických častí) a všimol som si že pri väčšej rýchlosti mechanické endstopy niesú až tak presné ako by som chcel no na druhej strane nechce sa mi zakaždým čakať kým sa osi doplazia k endstopom.
Viem že je ideálny spôsob a to dostať osi k endtopom trochu cúvnuť a potom pomaly opäť do nich naraziť avšak neviem ako toho dosiahnuť.
Firmware mám Marlin ..... používam splic3r a pronterface.
Viem o možnosti pridávať tlačítka no len po jednom riadku kódu .... sú tam nejaké makrá no to netuším čo je smiling smiley
Vďaka za každú radu smiling smiley
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 20, 2013 05:15PM
v Configuration_adv.h je toto:

//homing hits the endstop, then retracts by this distance, before it tries to slowly bump again:
#define X_HOME_RETRACT_MM 5
#define Y_HOME_RETRACT_MM 5
#define Z_HOME_RETRACT_MM 5

a rychlost homingu je v Configuration.h
#define HOMING_FEEDRATE {50*60, 50*60, 50*60, 0} // set the homing speeds (mm/min)

u mne to fungovalo tak od začatku na pruše i2 a na rostocku

Pronterface jenom posilá kod G28, ostatni dela Marlin
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 20, 2013 06:41PM
Nevím jak ostatní firmwary, ale Repetier má možnost v nastavení dát poloviční rychlost těsně před nájezdem na endstop (opakovaným, k tomu tam je ta HOME_RETRACT), nejdřív najede cukne dopředu a pak najede znova poloviční rychlostí a možná by to šlo změnit i na menší
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 21, 2013 03:42AM
jak pise vinie, v repetieru si clovek nastavi o kolik se ma po prvnim homingu vratit a pomoci koeficientu jakou rychlosti.

Jozo: co jsi vsechno menil? smiling smiley
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 21, 2013 08:04AM
Vďaka,smiling smiley na to že je tam aj Configuration_adv som aj zabudol.

Čo všetko som menil? no neviem presne ako to mysliš ale vo firmvare len zakladne veci ako výška Z ... samozrejme steps per unit a DELTA_SMOOTH_ROD_OFFSET pri kalibracii a podobne ... ostatné som zatial nemal potrebu meniť kedže už bolo viac menej všetko nastavené ked som stiahol firmware.
Ešte však dnes chcem otestovat max rýchlosť kedže naposledy som ju mal ako keby obmedzenú na cca 40 - 50mm/s aj ked som v slic3r nastavil 100mm/s pričom vo firmware mam nastavený max ďaleko viac.
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 21, 2013 08:29AM
Vyzeralo to sľubne no ak nastavím HOME_RETRACT_MM vo firmware na hocičo tak výsledok je stále rovnaký .... narazí na endstopy a ani sa nepohne.
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 21, 2013 08:34AM
myslel jsem co jsi vsechno menil na konstrukci smiling smiley
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 21, 2013 09:37AM
Aha smiling smiley no hlavne výšku .... teraz mám Z 160mm neskor som pridal bočnice s 5mm hrubej preglejky je o dosť stabilnejší a mám kam zavesiť extruder konečne smiling smiley
Do budúcna však plánujem upravit platformu a to spôsobom ktorý mi umožní pomocou neodymových magnetov ľahko vymeniť hot end za laser.
Neskôr ak sa mi osvečí stavba tak by som skúsil Rostock MAX alebo niečo podobné z vačším objemom tlače postavené s tých univerzálnych hliníkových profilov.
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 21, 2013 09:40AM
no je pravda, ze aspon pro me ma aktualne rostock zbytecne velkou vysku smiling smiley
Zkus juknout na richrapuv posledni vytvor, nevypada to vubec spatne. Akorat je to teda spis mensi tiskarna smiling smiley
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 21, 2013 05:09PM
Zkus ten repetier tam ten homing funguje v pohodě
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 22, 2013 11:50AM
Pomohlo by mi ak by mi niekto mohol poslat svoj nastavený marlin firmware na delta tlaciaren pre porovnanie smiling smiley
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 22, 2013 12:48PM
Problém už som vyriešil bolo to v tom že vo firmware som mal definované ako max endstop tak aj min kedže min nepoužívam robilo to nejaké problémy jednoduché riešenie bolo použiť jumpery na konektory smiling smiley
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
August 22, 2013 01:51PM
neni jednodusi min endstopy vypnout? smiling smiley
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
September 01, 2013 04:12PM
Nakonec som prešiel na odporúčaný Repetier vďaka za info mimochodom smiling smiley dalo trocha práce dostať sa do nového firmware aj software a zaužívať ho no osobne sa mi pozdáva oveľa viac ako pronterface vďaka teda za rady smiling smiley po dlhom čase stavania kalibrácie a opravovania som konečne spokojný s rostockom, tlačí ako má motory sa neprehrievajú (stačilo len trochu vánku s ventilátora pretože motory sú uložené hneď pod hot bed a bolo tam dosť teplo ) už beží takmer nonstop a tlačia sa upravéné náhradné časti naňho ktoré som si navrhol v Catia V5. Konečne funkčná tlačiareň smiling smiley neskôr možno aj uploadnem nejaké foto možno aj časti na thingiverse ak bude čas ak by niekto chcel
Re: Presnejší homing pre rostock () pronterface
September 02, 2013 03:27AM
urcite nekam dej co jsi navrhnul za zmeny smiling smiley plus kdyz nahodis nejake fotecky, tak budu taky vdecny winking smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login