Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

autocalibracni HOTBED

Posted by Anonymous User 
Anonymous User
autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 10:39AM
A sme tu zas :-D

prject hotendu je uspesne dokoncen , a tak prichazime z novym vylepsenim

napadlo nas udelat hotbed , ktery by ( v ramci setin milmetru ) automaticky nastavil vysku kazdeho rohu proti hotendu. tim bude dosazeno pred kazdym tiskem ,absolutni rovinnosti hotbedu. Sam vim jak me tohle stve , neustaly doladovani stolku. jeden kus pro me sestavim urcite, proc to sem pisu je ze chcem zjistit , jak velky zajem by byl o tento update . update bude univerzalni pro i2 i i3, a asi jakoukoliv jinou tiskarnu, nebot sme schopny upravit rozmer zakaznicky.

tak prosim postrehy sem at vime ;-) odhadovana cena by byla 150e ;-) vim ze to neni zadna lace , ale zbavit se dozivotne nastavovani stolku za to stoji ;-)

spozdravem zvire a postrehy sem ;-)

jeste dodavam ze napisu softwarovy modul pro firmware MARLIN/sprinter ze calibrace probehne automaticky pred kazdym tiskem ;-) ostatni firmwary proste pouzijou tlacitko na ridicim modulu stolecku ;-) nastaviteln bude i tolerance aby stolecek nehlasil chybu pri krive konstrukci tiskarny ;-) stolecek proste udela co je v jeho silach ;-)

v budoucnu planujem vlastni extruder ( uz na nem usilovne makame ) stim ze tento system do nej bud zaintegrovan ( volitelne ). ;-) extruder by mel byt dvojity, avsak z jednim motorem a magnetickym razenim ;-)

Edited 3 time(s). Last edit at 10/27/2013 11:07AM by Zvire.
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 01:02PM
32 prohlidnuti a zadnej prispevek ???? :-D no taaaaaak lidi, pisnete aspon jestli si myslite ze je to dobrej napad nebo ne a proc ;-)
dan
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 01:55PM
No, myslim si, ze je urcite smysluplnejsi ty penize investovat do lepsi/stabilnejsi konstrukce a kvalitnejsich lozisek. Mi to tak trochu pripada, jako by si chtel na trabanta pridelat alarm s dalkovym startem motoru ..... Ale diskutovat o tom nechci, chtel si nazor, tak ho tu mas.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 02:05PM
par myslenek na neco podobneho uz existuje, kdyz jsem cetl cenu, tak jsem si myslel, ze ecko je z legrace. Ale za tu cenu to budu radsi uprimne resit rucnim nastavovanim smiling smiley popr uz existuji navrhy, kdy vlezt se to 200kc nebude problem. Nemam ale osobne vyzkouseno...
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 02:48PM
Budu k tobě upřímný - pokud chceš něco vyrábět - nabízet - prodávat, tak by jsi to měl napřed vyrobit pořádně otestovat a až potom nabízet - viz hotendy - u těch jsem měl pocit že to chceš testovat na zákaznících...
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 03:32PM
Souhlas s dan, Bajn, garmont smiling smiley Kdyz sem na forum umistis podrobnosti o tvem napadu, tak se o tom da alespon bavit...
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 03:48PM
nerat to rikam, ale fw marlin uz to podporuje a predpokladam, ze v tom nebude samotnej takze pravdepodobne tve reseni je tedy ciste zalozene na "udelatkach" okolo a ty jsou popsany v fw marlinu i s postupem a soupis dilu tam mi nepripada na 150E...

jako jo dobrej napad, ale popis svou ideu protoze jinak mi pride tvuj prvni prispevek jako, ze sestavis neco z navrhu zde napsanejch a pak za priblizne 150E nabidnes dal... coz z pohledu obchodniho beru a nemam s tim problem, ale za mensi cenu.
preci jen obchod je obchod a pokud budes ten kdo to da dohromady, mas pravo si tam neco prihodit

jestli tech 150E zrejme, tam chces pouzit nake reseni s hloubkomerem, ale i ty sezenes pomerne levne, ale je fakt, ze nevim cenu digitalnich umoznujici komunikaci po nake seriove lince (I2C, SPI...)... nicmene v praci mame obyc digitalni suplery za asi 500,- co maj i moznost komunikace po tusim USB pro automatizovane mereni...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 04:06PM
raptik : firmare marlin nic takovyho opravdu nepodporuje, co jsem nasel ja existuje jen jista mechanicka varianta ktera ti udela checky v rohach a nastavujes opet ruco
automatickou calibraci jsem tam opravdu nenasel ;-) a to sem ho prosel vazne radek po radku abych nasel jak si zjednodusit praci.
nase reseni je plne automaticke !!!! pridavalo by se do gkodu tak aby uzivatel na to ubec nemusel myslet, a tohle uz jen z logiky firmware udelat nemuze ;-) teda ne JEN FIRMWARE ;-) kazdopadne ja uz na tom pracuju ;-)

DAN: ja jsem opravdu rad za kazdej nazor :-) je otazka zda navrhnout celou novou konstrukci , nebo proste umoznit teto byt vecne skalibrovana ;-)

Bajn netvrdim ze nic podobneho neexistuje ;-) my to jen chteli plne automatizovane ;-) a to neco stoji, jen serva vyjdou na 600, dlae to potrebuje vlastni kontroler a sondu ;-) do 200kc se fakt nevejdu ;-)

Garmont : viz hotendy, na nikom nic skouset nehodlam ;-) vse co nabizime sme sami testli ;-) na hotendy uz se zakaznici nasli a tak az budou mit cas poprosim je o reference ;-) prvni serie je rozprodana a delame dalsi ;-) u stolecku PREDEM ZDURAZNUJI ze se nejedna o hotovy produkt ale spise o studii ;-) jeden protoyp jiste vytvorime a nejspis bude i soucasti nasi kompletni tiskarny kterou planujem ;-) ta ale nebude open , tak mi to neprijde na miste to resit tady ;-)

nic mene kazdmu z vas za vas nazor dekuji ;-)

raptik: digitalni supleru pouzivam taky a je to fakt opruz :-D u stolecku zvazujem 2 varianty : laserovou a mechanicko elektrickou cestu. laserova prirozene vyjde na vic ;-)
kazdopadne pokud si uvedomis ze ze 150e stoji 50-60 jen ten vyhrevnej stolek, zjistis ze to opravdu neni tak mnoho ;-)

pocitej kontroler, vyhrevnej stolek, serva ( 4 ) prace na hw a sw ;-) pokud to udelas levneji poklonim se ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 10/27/2013 04:16PM by Zvire.
dan
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 05:10PM
Ja tedy nevim, jak casto kdo kalibrujete rovinu stolku, ale ja jsem to na svejch tiskarnach jeste vlastne nedelal. Maximalne po vymene ci cisteni trysky nastavim znovu koncak, nebo kdyz jsem si nechtene zatocil s jednim Z motorem u te levnejsi zalezitosti rebel ii, nebo proste skocil po vypnuti ci zapnuti stepru obcas motor o krok, ci pri nesetrnem zachazeni nejmenovany kolega, ktery na ni tiskne chova se k tomu tak trochu jako cune, takze pak je to asi obcas nutne. Ale pri posuvu Z pomoci jednoho motoru jsem to jeste nepotreboval.
Proto si myslim, ze cely problem je prave v nedostatecne pevne konstrukci a resil bych spis spevneni, nebo modifikaci Z posuvu na jeden motor.
A i kdyby to tedy tim nebylo, tak kolikrat to kdo serizujete? 1x po 10-20 tiscich? Tak do toho bych asi skutecne, jak pise bajn neinvestoval. Tisknu v podstete cca 10 hodin denne a na pevne celokovove konstrukci jsem zatim rovinu stolku za bezneho pouzivani rovnat nepotreboval. Mam celohlinikovy stolek s podehrevem vykonovymi odpory potazeny kaptonem. Na sklo netisknu.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/27/2013 05:11PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 05:27PM
Asi tak, jestli někdo nastavuje stolek před každyý tiskem tak bude nejspíš něco špatně winking smiley
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 05:40PM
no ja to nastavuju furt a uz me to neba, ale musim priznat, ze to je nekde v konstrukci me i2 a nemuzu prijit na to kde... ale zas je mi jasny, ze az to objevim, bude pokoj...

zvire: ze stranek marlinu: na github

no v tom mem starym asi 4mesice taky nic takoveho neni smiling smiley ale pred asi mesicem, sem koukal jestli neni nakej novejsi a hele je a i s touto feature...

Instructions for configuring Bed Auto Leveling
Uncomment the "ENABLE_AUTO_BED_LEVELING" define (commented by default)

You will probably need a swivel Z-MIN endstop in the extruder. A rc servo do a great job. Check the system working here: [www.youtube.com] (Enable English subtitles) Teasing ;-) video: [www.youtube.com]

In order to get the servo working, you need to enable:

#define NUM_SERVOS 1 // Servo index starts with 0 for M280 command

#define SERVO_ENDSTOPS {-1, -1, 0} // Servo index for X, Y, Z. Disable with -1

#define SERVO_ENDSTOP_ANGLES {0,0, 0,0, 165,60} // X,Y,Z Axis Extend and Retract angles

The first define tells firmware how many servos you have. The second tells what axis this servo will be attached to. In the example above, we have a servo in Z axis. The third one tells the angle in 2 situations: Probing (165º) and resting (60º). Check this with command M280 P0 S{angle} (example: M280 P0 S60 moves the servo to 60º)

For RAMPS users: By default, RAMPS have no power on servo bus (if you happen to have a multimeter, check the voltage on servo power pins). In order to get the servo working, you need to supply 5V to 5V pin.. You can do it using your power supply (if it has a 5V output) or jumping the "Vcc" from Arduino to the 5V RAMPS rail. These 2 pins are located just between the Reset Button and the yellow fuses... There are marks in the board showing 5V and VCC.. just connect them.. If jumping the arduino Vcc do RAMPS 5V rail, take care to not use a power hungry servo, otherwise you will cause a blackout in the arduino board ;-)

Next you need to define the Z endstop (probe) offset from hotend. My preferred method:

a) Make a small mark in the bed with a marker/felt-tip pen.
b) Place the hotend tip as exactly as possible on the mark, touching the bed. Raise the hotend 0.1mm (a regular paper thickness) and zero all axis (G92 X0 Y0 Z0);
d) Raise the hotend 10mm (or more) for probe clearance, lower the Z probe (Z-Endstop) with M401 and place it just on that mark by moving X, Y and Z;
e) Lower the Z in 0.1mm steps, with the probe always touching the mark (it may be necessary to adjust X and Y as well) until you hear the "click" meaning the mechanical endstop was trigged. You can confirm with M119;
f) Now you have the probe in the same place as your hotend tip was before. Perform a M114 and write down the values, for example: X:24.3 Y:-31.4 Z:5.1;
g) You can raise the z probe with M402 command;
h) Fill the defines bellow multiplying the values by "-1" (just change the signal)

#define X_PROBE_OFFSET_FROM_EXTRUDER -24.3

#define Y_PROBE_OFFSET_FROM_EXTRUDER 31.4

#define Z_PROBE_OFFSET_FROM_EXTRUDER -5.1

The following options define the probing positions. These are good starting values. I recommend to keep a better clearance from borders in the first run and then make the probes as close as possible to borders:

#define LEFT_PROBE_BED_POSITION 30
#define RIGHT_PROBE_BED_POSITION 140
#define BACK_PROBE_BED_POSITION 140
#define FRONT_PROBE_BED_POSITION 30
A few more options:

#define XY_TRAVEL_SPEED 6000
X and Y axis travel speed between probes, in mm/min. Bear in mind that really fast moves may render step skipping. 6000 mm/min (100mm/s) is a good value.

#define Z_RAISE_BEFORE_PROBING 10
#define Z_RAISE_BETWEEN_PROBINGS 10
The Z axis is lifted when traveling to the first probe point by Z_RAISE_BEFORE_PROBING value and then lifted when traveling from first to second and second to third point by Z_RAISE_BETWEEN_PROBINGS. All values are in mm as usual.

That's it.. enjoy never having to calibrate your Z endstop neither leveling your bed by hand anymore ;-)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 06:29PM
raptik: nice ale to je presne o tom co ja mluvim ;-) my to chcem udelatnezavysli na typu tiskarny i firmwaru akorad udelam svuj modul do merlinu , protoze ho pouzivam ;-) kazdopadne to bude univerzalni reseni pro jakoukoliv riskarnu ;-) tohle podporuje nejaky jejich reseni , kazdopadne to proskoumam ;-) ale nemyslim si ze by to bylo pouzitelny pro nase reseni, ale tohle jsou defakto jen deklarace , takze az do prolezeni celyho subkodu vic nemuzu vedet ;-) poud schledam neco pouzitelny, proste to skombinuju z nasim resenim ;-)

dan: uprime ja teda kalibruju docela casto, protoze delam casto komponenty kde potrebuju vodotesnou prvni vrstvu ( naposled jednocestnej ventil pro cerpadlo namorni toalety ;-) ) , pak je tak kalibrace pomerne nevyhnutelna, protoze i pulka vrstvy coz je v mym pripade 0.11mm se pomerne hodne projevy ;-)

ale je mi jasny ze ne kazdej ma podobnou potrebu ;-)

Edited 5 time(s). Last edit at 10/27/2013 06:34PM by Zvire.
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 06:41PM
zvire: jo jasne, dyt ja neprudim nebo neco winking smiley je mi jasne ze jejih reseni je na jejich firmwaru smiling smiley ale to video me dostalo... tiskne tam na sikme plose (na poznanu uhlu sem sice blbej ale tohle aspon 20° by bejt mohlo smiling smiley ) takze to neresi automaticke vyrovnani, ale primo kompezaci pozice desky ve trech bodech (tusim) vuci Z souradnicim v Gcodu.

ty chces zas zrejme udelat rovnou desku s pravdepodobne mikrometrickejma srouby v rozich a nejakym merenim vzdalenosti z X vozejku - teoreticky by ti to mohle dorovnavat neustale i behem tisku smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 06:53PM
raptik : presne , nase reseni je mysleno jako stolek se sevama v rohach ;-) , a defakto to ani neni kuli tisku ,ale proto ze pripravujem update pro mendela na frezku pro pcb ;-) opet vim ze nekolik podobnych reseni je ale zcela nevyhovujicich ;-) napriklad puzivaji vretena okolo 20 000 otacek ;-) mi chcem pouzit frezku 0,3-0,5mm a na to potrebujem mnhem vic tocek ;-) a u pcb je ta rovnost zasadni ;-) tohle sem puvodne nechtel ani prozrazovat ale cert to vem ;-)

nic mene beru ze jejich reseni ma taky neco do sebe ;-) kazdopdne ja bych radsi rovnej stole, nez krivy rizeni os ;-)

btw ja jsem fakt rad za kazdej nazor ;-) takze to neberu jako rejpani ;-)

dorovnavani behem tisku by bylo mozne u laserovy varianty ;-) dobrej napad ;-)
u elektro mechanicky to mozne nebude ;-) teda ne bez krtke pauzy v tisku ;-)
ale prmejslim ze by se dal udelat check po zadanym poctu vrstev ;-) jaksi interval ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 10/27/2013 06:56PM by Zvire.
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 09:21PM
A bude to pod nejakou otevrenou licenci?
Re: autocalibracni HOTBED
October 27, 2013 09:33PM
kdyz se na to podivam logicky, tiskarna uz nyni je schopna se pohybovat ve trech rovinach, kdyz pomineme x a y a resime kalibraci v z, tak o dost jak financne, tak zpracovanim je jednodusi donutit tiskarnu tisknout o kousek vyse/nize jakykoli dalsi prvek v rozich mi prijde jako zbytecnost navic. Proc mit dalsi zarizeni na to co uz tiskarna zvladne? jedine co je potreba rici tiskarne, ze stolek vypada tak a tak a podle toho uprav gcode, tot vse.

Jinak co se tyka kalibrace, tak ta je casto, minimalne u me, ale rekl bych i obecne potreba u delta tiskaren, jednak je slozitejsi, protoze samotny pohyb je slozitejsi a navic u me je to zpusobene i tim, ze konstrukce neni 100% presna a proto pri jakekoli drobne zmene (cisteni skla apod.) je potreba provest rekalibraci. ale ocekavam, ze 80% problemu se ztrati s kvalitnejsi konstrukci.

Kazdopadne at se ve vyvoji dari, ale vzhledem k tomu, ze jsem pochopil, ze nepujde o open HW a SW, tak ja davam ruce pryc...
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 28, 2013 05:31AM
bajn ja nevim jak u tebe ale ja osu z pouzivam pomerne zridka a i kdyz ji pouzijes, ma to docela velkej vliv na rychlost tisku. ! navic mam nastaveno ze osu Z vypinam kdyz se nepouziva ;-) podle me je proste leps mit rovnej stolecek ,, ato i z duvodu zminovane nastavby na frezku na pcb ;-) protoze frezovzat frezkou 0.3-0.5 sikmou plochu znamena ze ji oddelas ;-) nehlede na rovnomernej zaber frezky ;-)

majkl : delame to ze nas to bavi winking smiley takze ano, po odskouseni uvolnime hw i sw pod open licenci ;-)
Re: autocalibracni HOTBED
October 28, 2013 05:36AM
vidis to, ja ji pouzivam 100% casu tisku smiling smiley ale je to tim, ze mam delta tiskarnu winking smiley
jen jsem ted teda nepochopil, jestli to bude open hw/sw nebo ne smiling smiley
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 28, 2013 06:02AM
udelame, odskousime a uvolnime pod open ;-)

ale az to bude hotovy, at me tu zas nikdo nenadava ze si z lidi delam pokusny kraliky :-D
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 28, 2013 06:08AM
uprime licence nejsou muj obor ;-) ale pokusim se najit neco co by vyhovovalo nam i komunite ;-) videl bych to tak ze open pro nekomercni ucely ;-) kdyz se stim drem jak paka ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 10/28/2013 07:18AM by Zvire.
Re: autocalibracni HOTBED
October 28, 2013 06:54AM
Hele já ti nenadával - pouze jsem napsal že je to můj pocit... Jinak co se týče frézování pcb na tiskárně - není to moc dobrý nápad.
Cnc frézka potřebuje mít co největší tuhost což na 8mm tyčích nedosáhneš...
Mám doma cnc takže vím co od toho čekat...
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 28, 2013 07:15AM
garmont ja to myslel jako vtip ;-) neber to tak doslova ;-)
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 28, 2013 07:17AM
garmont to vim , ale pcb je hodne mekky, a vzhledem k tomu ze delame vlastni vreteno i extruder tomu uspusobenej , melo by to fungovat ;-)

nikdo netvrdi ze to bude plnohodnostna frezka, ale pcb to zvladne ;-) teda aspon myslim, vsak uvidime ;-)
Re: autocalibracni HOTBED
October 28, 2013 08:22AM
Jestli se do toho můžu vložit, Vřeteno nebude mít setrvačník,a motor velikost 370 je lehký . Při úběru 0.15 z DPS a 70 000 ot/min je otázka funkčnosti pouze nastavení rychlosti posuvu. Budeme začínat na nejvyšších otáčkách. Pokud vůbec nějaké vybrace budou,tak bych to vyřešil protizávažím motoru . cca 47 G .
Ale jak říká Zvířák,tak je třeba nejprve testovat. Už se na to těším .

Přidávám fotky . Motor frézky s upínací hlavičkou 0.1-4 mm , A stavěcí matice pro zdvih,a pokles postele .

Edited 1 time(s). Last edit at 10/28/2013 02:23PM by milou.
Attachments:
open | download - Snímek 019.jpg (433.8 KB)
open | download - Snímek 021.jpg (539.6 KB)
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 28, 2013 05:58PM
premisteni tohodle do komercnich nabidek mi prijde nemistny :-( vzhledem k tomu ze to bude pod open licenci, ani to neni prodejni vlakno, spis konzultacni :-(
Re: autocalibracni HOTBED
October 28, 2013 08:19PM
Premistil jsem to.

Ale vzhledem k tomu ze tohle tema zacina:
"proc to sem pisu je ze chcem zjistit , jak velky zajem by byl o tento update"
"odhadovana cena by byla 150e ;-) vim ze to neni zadna lace"
"sme schopny upravit rozmer zakaznicky."

Tak mi to pripada jako typicka komercni nabidka.

BTW: PCB frezuje napriklad Tramflug, svou Gen7 ... a to i verzi s SMD, takze nejspis nema zas tak spatne rozliseni.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/28/2013 08:21PM by majkl.
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 29, 2013 12:21AM
no zverejnit cenu updatu neni nic strasny uz jen proto ze na podobnou castku, se ostane i ten co to bude stavet ;-)
Anonymous User
Re: autocalibracni HOTBED
October 29, 2013 12:22AM
kazdopadne mi uz mame hotovy vreteno s frezkou 0,3mm ;-) to bude jiny kafco ;-)
Re: autocalibracni HOTBED
October 29, 2013 08:42AM
> no zverejnit cenu updatu neni nic strasny uz jen
> proto ze na podobnou castku, se ostane i ten co to
> bude stavet ;-)


Nerozumim. Samozrejmne ze neni spatne zverejnit cenu, stejne tak neni spatne umisteni tohoto tematu do komercnich nabidek.
Re: autocalibracni HOTBED
October 29, 2013 11:28AM
neni ani jedno ani druhe spatne aspon podle me a dle vyvoje konverzace

mam-li to ale posuzovat podle prvniho prispevku, nechal bych to tu, ale jakmile Zvire sem hodi cenu za final produkt (a pokud to prehlidnu a nekde me na to upozorni) vlakno rozdelim a cast s final cenou poputuje do nabidek. zatim je dabata, teda pokud vim, jen v teoretickych nakladech...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login