Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tisk 24/7 - Automatic Build Ejection

Posted by qetak 
Tisk 24/7 - Automatic Build Ejection
November 27, 2013 04:13AM
Ahojte,
řešili jste někdo jak tisk automatizovat tak, aby šlo tisknout nonstop bez lidského zásahu?
Na videu je vidět jakým způsobem pomocí tiskárny udělá "auto-eject". Odstraní vytisknutý předmět a může tisknout vesele dál. Výměnu cívky s filamentem dělá ručně. Má tam ABS.

Myslíte že by to mohlo fungovat pro jakýkoliv výtisk bez poškození tiskárny/hotbedu? Máte někdo zkušenosti?
Part1
[www.youtube.com]

Part2
[www.youtube.com]


THVS [www.thingiverse.com] FB [www.facebook.com] TWTR [www.twitter.com]
Re: Tisk 24/7 - Automatic Build Ejection
November 27, 2013 04:28AM
Pokud ma clovek vyladene prichyceni materialu k podlozce natolik, ze hned nebo po urcitem case je schopen bez velkeho tlaku sundat, tak proc ne, potazmo pokud je schopen tisknout Xkrat na jednom miste bez manualniho zasahu.

Dost to ale navazuje na tema "Nechavate tiskarnu tisknout bez dozoru?" Onehda jsme se na srazu shodli na tom, ze maximalne ve vedlejsi mistnosti, takze dojit tam pri konci tisku uz je minimalni problem.
Re: Tisk 24/7 - Automatic Build Ejection
November 27, 2013 04:35AM
JJ, máš pravdu s tím tisknutím bez dozoru. Mluvili jsme o tom na setkání. Vzpomněl jsem si na to při psaní tohoto dotazu, ale přesto mi to nedalo to dát i sem na fórum :-)

Přemýšlím nad tím zda je reálné tisk na RepRapech nějakým způsobem automatizovat a tím mít možnost ten tisk alespoň trošku škálovat.

Z videa to vypadá, že existují i lidé, kteří se to nechat tisknout bez dozoru nebojí tak sonduju jak to vidí ostatní...


THVS [www.thingiverse.com] FB [www.facebook.com] TWTR [www.twitter.com]
Re: Tisk 24/7 - Automatic Build Ejection
November 27, 2013 06:28AM
No je pravda, ze jsem se po srazu taky zabyval myslenkou, co vse je potreba kontrolovat. Zkusim na to schvalne zalozit tema a uvidime co vse je potreba smiling smiley
Re: Tisk 24/7 - Automatic Build Ejection
November 27, 2013 06:57AM
Super. Vidim ze to nove vlakno s dotazem je tady [forums.reprap.org]
Dikes.


THVS [www.thingiverse.com] FB [www.facebook.com] TWTR [www.twitter.com]
Re: Tisk 24/7 - Automatic Build Ejection
November 27, 2013 07:16AM
Ještě mne napadá, že autonomní tisk (bezpečnost a funkčnost) je první krok. Druhý je potom systém jak zařídit to, aby se vytisknutý předmět přesunul mimo hotbed a tiskárna mohla začít pracovat na dalším výtisku bez nutnosti manuální obsluhy. To lze buďto udělat viz videa nebo jsem našel nějaký automatic build platform (ABP) jako je tady [www.thingiverse.com]


THVS [www.thingiverse.com] FB [www.facebook.com] TWTR [www.twitter.com]
Re: Tisk 24/7 - Automatic Build Ejection
November 27, 2013 07:39AM
Je pravda, ze to s tim pohybujicim se pasem nezni spatne, ale uz to dle meho bude horsi v kombinaci s heatbedem. Kdyz si predstavim, ze existuje vhodny material na pas, na kterem by pri tisku dostatecne kvalitne drzel tisk, tak po dotisknuti a odrolovani pasu je potreba zajistit, aby nove misto pasu bylo dostatecne teple pro novy tisk. Ale myslenka to neni uplne spatna. Na druhou stranu si myslim, ze na seriovou vyrobu u ktere by se to vyuzilo, neni jeste porad reprap vhodny, vzhledem k cene v porovnani se vstrikovanim do forem apod.
Preci jenom jde o rapid prototyping zarizeni a tam clovek malokdy potrebuje velke mnozstvi stejnych kusu.
Re: Tisk 24/7 - Automatic Build Ejection
November 27, 2013 08:05AM
On 3D tisk obecně není vhodný pro sériovou výrobu. Je prostě dražší. Naopak velmi vhodný (a levnější) je, pokud jde o jedinečné (personalizované/customizované) věci složitých tvarů a v malých sériích (jednotky ks).

Napadlo mne zda by šlo třeba z několika reprapů postavit službu na tisk věcí pro rapid prototyping. Služba by byla automatizovaná. Fungovalo by to asi takto:
- lidé by přes webové rozhraní poslali STL na vytisknutí
- vybrali by materiál PLA/ABS případně třeba i další materiály nebo barvu filamentu
- systém by to STL vyhodnotil (zda je vůbec vytisknutelné)
- spočítal by cenu (materiál, objem materiálu potřebný na vytisknutí STL, další naklady...)
- zákazník by se na základě tohoto rozhodnul zda to STL chce nechat vytisknout nebo ne
- po online zaplacení systém automaticky posílá STL k vytisknutí na jeden z RepRapů (dle materiálu případně barvy)
- po ukončení tisku se předmět automaticky odroluje někam mimo RepRap, který je připraven na další dávku
- ještě by bylo nutné nastavit identifikaci předmětů nějakým způsobem, napadá mne třeba QR kód nebo něco podobného

Fungovalo by to podobně jako shapeways.com, s tím rozdílem, že by šlo pouze o rapid prototyping na RepRapech.

Dává něco takového smysl? Co si o tom myslíte?


THVS [www.thingiverse.com] FB [www.facebook.com] TWTR [www.twitter.com]
Re: Tisk 24/7 - Automatic Build Ejection
November 27, 2013 08:43AM
qetak: dava to smysl, ale plat cloveka za x mesicu/roku vyjde levneji, nez podobny funkcni system pripravit. Samozrejme by zalezelo na objemu zakazek.
To je asi tak podobne jak funguji "ctecky" capcha kodu, levneji vyjde provozovatele najmout desitky Indu, kteri celou sichtu kody prepisuji rucne, nez zaplatit vyvoj automatickeho rozpoznavace.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login