Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Rebel + CNC vrtačka/frézka

Posted by camel1cz 
dan
Re: Rebel + CNC vrtačka/frézka
December 03, 2013 03:52AM
Jj, mas recht, kazdopadne pro bastlire, kteri si navrhuji vlastni DPS, tak i ta vrtacka je pomerne neocenitelny nastroj a i bezna reprap tiskarna by tomu hohlau vyhovet.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Rebel + CNC vrtačka/frézka
December 03, 2013 04:11AM
Dal by se na vozik extr. REBELU II pridelat krk frezky , misto chladiciho ventilatoru ? Ten krk je cca pres 50 cm dlouhy , zakonceny klestinou na frezky,vrtaky. Pro vrtani PCB pouzivam vrtaky se stopkou 0.5 0.8 1 max tak 1.5 mm

Napadlo mne ze problem bude spis se softwerem, jak prevest EXCELLON na GCODE .
Re: Rebel + CNC vrtačka/frézka
December 03, 2013 04:12AM
Já to chápu a není to kritika - prostě když se člověk něčemu věnuje pár let, tak najednou zjistí, že ho ty začátečnické "objevy kola" už unavují smiling smiley

Nicméně té rady: "kašli na to" si cením - třeba to bude můj druhý stroj :-)

Hodně zdaru!
Re: Rebel + CNC vrtačka/frézka
December 03, 2013 04:42AM
Quote
ku8az
Z Číny nezoptimalizuješ. Naopak je lepší to brát v co nejmenším množství kvůli celníkům.

Tak docela zoptimalizuješ... ty potvory čínský vědi, kolik čeho potřebuješ a vždycky ti dají víc. Vsadím boty, že každý, kdo nakupoval na reprap z číny má zbytky na půl dalšího stroje :-/

EDIT: nebo polovinu dalšího stroje přeplatí :-)

Edited 1 time(s). Last edit at 12/03/2013 04:43AM by camel1cz.
Re: Rebel + CNC vrtačka/frézka
December 03, 2013 04:43AM
Třeba 3DWin by mohl pomoci (netestoval jsem).
Re: Rebel + CNC vrtačka/frézka
December 03, 2013 09:38AM
Quote
camel1cz
Quote
ku8az
Z Číny nezoptimalizuješ. Naopak je lepší to brát v co nejmenším množství kvůli celníkům.

Tak docela zoptimalizuješ... ty potvory čínský vědi, kolik čeho potřebuješ a vždycky ti dají víc. Vsadím boty, že každý, kdo nakupoval na reprap z číny má zbytky na půl dalšího stroje :-/

EDIT: nebo polovinu dalšího stroje přeplatí :-)

ee to jsou dily, ktere mas v zaloze pokud se neco po ... smiling smiley

Objednavku z ciny se oplati hromadit, jen pokud to potrebujes najednou, jinak vzhledem k tomu, ze je dost casto postovne zdarma, tak je lepsi kupovat po kusech, protoze pak ti spise prijde balizek bez vymereneho dph od celniku
Re: Rebel + CNC vrtačka/frézka
December 04, 2013 03:14PM
Ahoj . Dovedu si představit ,jak se těžký dremel na 8-čkách rozvybruje. S frézkou 0.3 jen zajedeš do materiálu,a je po ní . Proto jsem u našeho vřetene použil 7.závitový motor ,a bych dosáhl potřebných otáček . Když jsem s ním zkoušel frézovat ,tak v ruce,a do kuprexu to šlo . Nechci předbíhat,ale myslím si,že pokud bude špona 0.3 ,tak s tím nemůže být problém . Ještě k tomu dremlu: mám ho doma,a rozsah otáček mám 3000-38 000 . smiling smiley jinak hmotnost našeho vřetene je tuším 210 g i s hlavou .
Re: Rebel + CNC vrtačka/frézka
December 07, 2013 03:58AM
Re: Rebel + CNC vrtačka/frézka
December 07, 2013 05:02AM
A co to odlehčit touhle prodlouženou hřídelí ?
Anonymous User
Re: Rebel + CNC vrtačka/frézka
December 07, 2013 09:21AM
prodlouzena hridel mi spis prijde ze to bude vybracni generator ;-)

majkle a sme tam kde sme byli 20 000 ot ;-) proto sme udelali jiny vreteno, aby sme dosahli vice nez 4nasobku ;-)


ale vubec to neberte ze vas odrazuju ;-) kazdej experimentator je u me vazenej ;-) vim totis co to obnasi :-D

Edited 1 time(s). Last edit at 12/07/2013 09:22AM by Zvire.
Re: Rebel + CNC vrtačka/frézka
October 31, 2015 02:26PM
ono na tistaky ani frezovat netreba, stacilo by vyvrtat otvory a pak naznacit drazky v krycim laku a vyleptat. Jako to delaji s timhle (to posledni "zelene" video):

[wegstr.com]

kdysi jsem k tomu mel nejake podrobnosti a to cim "kreslej" ty drahy je jen presna "plocha" spicka na pruzince, ktera se netoci nijak zavratnou rychlosti.
Pritlak tak aby porusila lak a nenicila medenou vrstvu resi prave to odpruzeni - a mimoto vyrovnava i nepresnosti a rovinnost stolku...

Jen nevim jak by si Z-osa poradila s tim vrtanim, i kdyz diky jiste vuli na sroubech mozna i lip nez bezne CNC...
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login