Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Kosta v Al

Posted by milou 
Re: Kosta v Al
November 09, 2015 04:47AM
Vidím , že ty deansové konektory se nepoužívají jen v modelařině . spinning smiley sticking its tongue out Ale zas máš jistotu , že snesou 80 A spinning smiley sticking its tongue out Já už desku mám hotovou . 1300/230 AC . Spínanou z ramps . Cívka 12 V . Řemeny jistě vybrovat nebudou . Budou napnuté vlastní vahou rámu XY .17.3 kg . Možná , že jsi přehlédl vodící kladky .
Re: Kosta v Al
November 09, 2015 05:01AM
pockej, ty spinas civku z RAMPSu? To bude cvakat jak svina, dej tam SSR nebo triak. U konce nahrivani se RAMPS pokousi o nejake PWM a to s rele neudelas.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Kosta v Al
November 09, 2015 05:04AM
Kondík , a dioda . Žádný problém . winking smiley


www.3d-konstrukce.cz
Re: Kosta v Al
November 09, 2015 06:22AM
prasarna, nebude ti to poradne regulovat - i kdyz nevim, jak moc na tom zalezi

dal bych neco takovehleho:
[www.ebay.com]

------------------------
a co ty dva motory na osach, budou se ti rozchazet...?


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Kosta v Al
November 09, 2015 06:35AM
Regulace tam přece není . Výstup z ramps je ve stavu zapnuto -vypnuto . Motory se snad rozcházet nebudou . Můžu je napájet z jednoho driveru , nebo pro každý motor jeden .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Kosta v Al
November 09, 2015 06:41AM
- regulace tam nejaka urcite je, mam u mosfetu diody a ta bud sviti, nebo s ruznou rychlosti blika - cili o nejakou regulaci se to pokousi. Ale tak vymenit to muzes za to SSRko vzdycky.

- tady je problem ty dva motory, a je jedno jestli je napajis ze stejneho driveru nebo ruznych - proste se casem rozejdou. Nekdo to tu na foru uz vysvetloval proc.
A ty to mas o to tezsi, ze mas prevodovky. Otocis pres tu prevodovku motorem?


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Kosta v Al
November 09, 2015 06:48AM
V žádném případě . Je to 1:100 winking smiley
Re: Kosta v Al
November 09, 2015 07:03AM
tak to ses v hajzlu, ale zase se ti ta chyba diky prevodu projevi ne za dva mesice, ale za 8 let smiling smiley

spis budes muset obcas (jednou mesicne) porovnat ty motory na X a Y.
---------------------
proto me udivuje, ze jsi daval motory po dvou, kdyz je to zbytecne. Ja se naopak snazim je davat vsude po jednom smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 11/09/2015 07:04AM by misil.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Kosta v Al
November 09, 2015 07:05AM
no jo , ale ty nejsi s tím , co se hýbe na 17. kilech . grinning smiley
Re: Kosta v Al
November 09, 2015 10:31AM
X a Y 17kilo tahat nebudou (pokud to trochu namazes smiling smiley A Z mas zprevodovany do aleluja.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Kosta v Al
November 13, 2015 01:54AM
takže hardware je z 99 % hotov . Jsem realista , a bude jistě potřeba nějakých úprav , ale dostává to tvar , a to mi dělá radost . Všechny pojezdy jsem zkoušel před napnutím řemenů . Jdou lehce , a dojíždí setrvačností .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Kosta v Al
November 16, 2015 05:06AM
hele, na kolik te vysli ty motory s prevodovkou? A proc jsi vybral tak velkej pomer, nebude to zbytecne pomale?


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Kosta v Al
November 16, 2015 06:59AM
Motory NEMA 17 S převodovkou 100:1 2 ks . cena 2560 + dpd-čku jsem platil ještě ZLO, A DPH 1019 KČ .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Kosta v Al
November 16, 2015 11:22AM
ja dneska objednal na zkousku tohle:
[www.ebay.com]

borec to posila z DE, cili bez cla a dane. A ma i jine pomery, ale tech 100:1 mi prislo desne moc smiling smiley
Vyjde to zhruba stejne, 1300,-/ks

Ty jsi to nejak pocital, jak to bude rychle?


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Kosta v Al
November 16, 2015 11:44AM
Ne trápila mně motnost vnitřního rámu . Vzhledem k přídržnému momentu motorů . Proto 100:1 . Pokud bude tisk trvat 40-50 hodin , tak počkat minutu na vyjetí osy Z není takové zpoždění . winking smiley


www.3d-konstrukce.cz
Re: Kosta v Al
November 17, 2015 06:28AM
ajo, ty to mas vlastne poveseny na remenech! Furt na to zapominam smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Kosta v Al
November 25, 2015 03:34AM
Ahoj .
Brzy budu oživovat tiskárnu , a dělat první tisk . Vzhledem k tomu , že zatím nic nepotřebuju , chci první tisk udělat zdarma v rámci testu . Pokud někdo potřebujete vytisknout něco velkého v jednom kuse , klidně písněte . Materiál , i poštu platím .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Kosta v Al
November 25, 2015 06:14AM
no, jsem zvedavej smiling smiley PLAcko chci teprve zkouset.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Kosta v Al
November 26, 2015 06:01PM
Ahoj skvělé dlouho jsem pročítal fóra a našel blázna co se pustí do tak velkolepé tiskárny :-) také budu stavět ale né tak velkou a určitě budu od tebe čerpat informace

co vytisknout pro fanoušky star treku a nebo ještě lépe star warsu když bude premiéra :-D třeba
akorát to nejspíš bude malé každý nemá tak velkou tiskárnu


[www.thingiverse.com]
[www.thingiverse.com]
Re: Kosta v Al
November 27, 2015 04:51AM
Rád pomůžu . Ale s tím tiskem jsem myslel neco , co by někomu opravdu pomohlo . Plácnu....odkalovací přepážkovou nádrž pro akvárium .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Kosta v Al
February 10, 2016 01:19PM
Zdravím všechny tiskaře .
Po delší odmlce jsem se dnes pustil do výroby vodících kladek pro osu Z . Jedna dvojice je napevno usazená , a druhá dvojice je pružná . Pružinový mechanismus je uvnitř vodícího bloku ,a stará se o tlumení vibrací . které v rámu vyvolává pohyb os X a Y . Planetové převodovky se starají o velký zdvihací výkon , a hlavně je celý mechanismus nehlučný . Čekal jsem rachot v převodovkách , ale nic . Jen jemné bzučení motorů . Zdvih je pomalý , ale to vyřeším v setupu . Pár fotek v příloze .

Edited 1 time(s). Last edit at 02/10/2016 01:23PM by milou.


www.3d-konstrukce.cz
Re: Kosta v Al
February 10, 2016 01:38PM
Quote
milou
[attachment 72279 DSCF1476.JPG][attachment 72278 DSCF1490.JPG][attachment 72277 DSCF1478.JPG][attachment 72276 DSCF1473.JPG]Zdravím všechny tiskaře .
Po delší odmlce jsem se dnes pustil do výroby vodících kladek pro osu Z . Jedna dvojice je napevno usazená , a druhá dvojice je pružná . Pružinový mechanismus je uvnitř vodícího bloku ,a stará se o tlumení vibrací . které v rámu vyvolává pohyb os X a Y . Planetové převodovky se starají o velký zdvihací výkon , a hlavně je celý mechanismus nehlučný . Čekal jsem rachot v převodovkách , ale nic . Jen jemné bzučení motorů . Zdvih je pomalý , ale to vyřeším v setupu . Pár fotek v příloze .

husty, takze prechod na pasovej zdvih?


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Kosta v Al
February 10, 2016 02:10PM
Jo . Funguje to , a oproti šroubům se nic nezadrhává , a zmizelo i ten ultrazvuk . smiling smiley . Všechna uložení jsou v kluzných pouzdrech z fosforové bronzy , a žádné ložiska . Bezúdržbové řešení . Hlavně plynulost . O to mi šlo . Díly na osy X a Y už jen smontovat , a můžu se pustit do výroby extruderu na čokoládu .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Kosta v Al
February 11, 2016 03:16PM
milou: myslis, ze mas dost tuhou konstrukci pro cokoladu? winking smiley ;D
Re: Kosta v Al
February 12, 2016 01:25AM
Quote
Bajn
milou: myslis, ze mas dost tuhou konstrukci pro cokoladu? winking smiley ;D

Ahoj . Je to celokov , a kostka . A profily jsou 40 x 40 s kosočtvercovou výdutí otočenou o 90 ° . Každý spoj drží 4 šrouby M5 x 25 . Problémy tohoto druhu nečekám . Ale velikost he na čokoládu nebude o moc větší než starý he od E3D . Ten měl tuším 52 mm a průměr 25 . Nádstavba bude o cosi větší , ale bude směrem vzhůru takže prostor tisku omezovat nebude . Včera úspěšně proběhl zátěžový test, kdy jsem na vnitřní rám x a y položil závaží 20 kg , a několikrát s ním vyjel a sjel osou Z . Nic se nepovolilo , a kdybych nestlumil rádio , tak nevím , že Z-ko běží . V rámu budou ještě díly na X a Y o hmotnosti cca 17 kg , takže je i reserva .
Re: Kosta v Al
February 15, 2016 04:49PM
Mysleno jako ironie u tve tiskarny se rozhodne nebojim podobnych problemu smiling smiley
dan
Re: Kosta v Al
February 15, 2016 06:03PM
Bajn> ja bych se bal, ze kdyz ta cokolada ztuhne a narazi to, tak ze se ty profily 40x40 ohnou grinning smiley grinning smiley grinning smiley ...... joke grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 02/15/2016 06:04PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Kosta v Al
February 15, 2016 06:07PM
Dan>

problem bude vaha a pasy smiling smiley ja treba chci aspon 2kg 3D hrad s minimalne trpaslikem smiling smiley

ale tohle bude asi schopny i 10kg objekt udelat smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Kosta v Al
February 16, 2016 01:03AM
10 kg. asi ne . KOlik váží 0.75 kubíku čokolády ? tak 350 kg ??? grinning smileygrinning smileygrinning smiley To bude velký hrad s trpajzlíkem . grinning smiley . Neboj Dane . udírna je pevná . smileys with beer


www.3d-konstrukce.cz
Re: Kosta v Al
March 18, 2016 01:27PM


Ahoj . Zase jsem zabojoval . Z mechaniky mi chybí udělat pouze držák endstopů na osy Z . Jinak už chystám kabelové svazky elektroinstalace . Tady pár fotek z pokračující stavby .


www.3d-konstrukce.cz
Attachments:
open | download - DSCF1595.JPG (134.1 KB)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login