Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Peltierův článek.

Posted by martblek 
Peltierův článek.
January 08, 2015 06:07AM
Ahoj,
Nemá někdo zkušenosti s použitím Peltierova článku místo hotbedu ?.
Co jsem včera zkoušel testy na laboratorním zdroji tak výsledky jsou překvapující.
AL desku 100x80x20 mm to rozehřálo cca za 2min na 65 stupnu pri pokojove teplote 20 stupnu.
Horká strana článku měla kolem 75 stupnu pri mereni.
Voltáž byla 12.2V a bralo si to 4.5 A.

Pri ochlazeni toho hliniku na -5 stupnu a prilozeni Peltiera na ni si už bral jen 3.5A při 12.2V
Ale horká strana měla uz 142 stupnu.

Asi se bude blbe kalibrovat PID pro bed s timto článkem ale co jsem na forech četl někdo nadavá nekdo si pochvaluje.
Zkušenosti ?

Dík.

Tohle je ten mnou testovaný.
Re: Peltierův článek.
January 08, 2015 08:07AM
Ahoj,

asi by si resil hodne problemu.

pro bed velikosti MK2 desky bys jich musel mit vic, abys rovnomerne ohrival bed a nemel treba jen stred na teplote a okraje chladnejsi...

vetsinou se pouzivaj na chlazeni, takze bych si asi ja predstavoval udelat sendvic reseni - horka strana nahoru na tisk a studena dolu, mozna s ofukem a asi bych pocital i s rosenim...

regulace by nemusela bejt problem, spis vhodnej zdroj (prumyslovej by to mel ustat). fety na rampsu by to mely ustat

v praci mame kamery, ktery maj chlazeny CCD cipy peltierem a umi to docela presne -20°C smiling smiley

u laboratornich zdroju se nam stavalo ze pri nastaveni 12V a pripojeni peltiera, slo napeti na 0,5V a proud na nastavene omezeni smiling smiley ale tyhle zdroje bejvaj napetove mekky...

me zas jednou zaujalo: [danyk.cz]
na ohrev heatbedu smiling smiley ale nelibi se mi 230V a vykon by se asi musel regulovat servem menici mezeru v tlumivce...

ale nekde sem videl zapojeni na 12V, ale uz ho nemuzu najit... sad smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login