Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

nylon - struna do sekačky

Posted by nomi 
nylon - struna do sekačky
March 26, 2015 05:16AM
Ahojte.

Na fóru jsem tu nový :-)

Zkusím přidat jeden myslím že kladný poznatek.


Poslední tři dny se hraji s tiskem z Nylonu - sekačkové struny. Myslím že včera jsem konečně dospěl k žádanému výsledku.

Používám zatím úplně obyčejnou strunu (UNIHOBBY - ta nejlevnější) a výsledky velmi dobré.

Zkoušel jste to taky někdo - pro výměnu názorů a zkušeností?

Michal
Re: nylon - struna do sekačky
March 26, 2015 08:46AM
Pridaj este zakladne udaje - teploty, rychlosti, typ hotendu... a pripadne dalsie info ktore povazujes za podstatne pri sprevadzkovani tlace nylonom. winking smiley
Re: nylon - struna do sekačky
March 26, 2015 09:46AM
Ok :-)

rychlosti:

základní 30mm/s
infill 60mm/s
Hotend - celokov, 0,4mm 245°C

Hotbed - na skle KORESem nalepený tvrdý papír (kreslící) - opět lehce potřený KORESem - teplota 115-120°C (měřeno na povrchu skla)

výška vrstvy 0,35mm (první vrstva 80%) rychlost 30%

Po vychladnutí jde lehce sundat - vezme sebou sice vrstvičku papíru ale jde klidně tisknout i na to samé místo.

...... je ale velmi vhodné nylon před použitím na nějakou to hoďku zahřát na na více než 100% - ideálně 140-150°C - váže totiž vlhkost (až 10%) a pak se v něm při tisku tvoří bublinky a povrch není hezký.


asi tak vše, víc mne teď nenapadá.

Michal
Re: nylon - struna do sekačky
March 27, 2015 08:58AM
no, zjistil bych si, jestli to je vhodnej nylon pro tiskarny...
pokud vim, jen urcity typ nylonu je vhodny pro 3d tisk - pri zahrati neuvolnuje kyanovodik


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: nylon - struna do sekačky
March 27, 2015 04:02PM
Dík za info

Michal
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login