Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Malé CNC + 3d tisk

Posted by Bojkas 
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 01:00PM
JÁ uz mám něco našetřeno a postupně začínám objednávat. Uz mam ložiska na hraní, na cestě je sada ramps, mega a DRV8825 a den před koncem dovolene objednam silnejsi nema sx17-0905 a zdroj 12V 350W + bizu a hliníkové kanya na konstrukci. Dřevo sem vzdal. ;-) prostě zkusím něco postavit a uvidí se.
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 01:02PM
Quote
Bojkas
JÁ uz mám něco našetřeno a postupně začínám objednávat. Uz mam ložiska na hraní, na cestě je sada ramps, mega a DRV8825 a den před koncem dovolene objednam silnejsi nema sx17-0905 a zdroj 12V 350W + bizu a hliníkové kanya na konstrukci. Dřevo sem vzdal. ;-) prostě zkusím něco postavit a uvidí se.

Můžeš dát odkaz na profily ?
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 01:06PM
[www.kanya.com]

Chápu, ze by byly vhodnější profily 40x80, ale shapeoko s tím pracuje a JÁ to zkusím taky. Rebel je z profilů 20x20 jestli se nemýlím.
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 01:22PM
S těma profilama problém mít nebudeš . Na rebel II jsou sice 30 x 30 , ale oproti těmto mají tuhost víc něž 2 x nižší . Jen na tiskárnu ok . Takže pokud jdeš touto cestou , tak jen go


www.3d-konstrukce.cz
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 01:32PM
No vidíš, konecne.

Pořád v tom je úmysl vytvořit i lehčí frezku na preklizku 4mm a hlavně vrtání přesných děr. Pak budu spokojený jak zelva.
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 01:45PM
Quote
Bojkas
No vidíš, konecne.

Pořád v tom je úmysl vytvořit i lehčí frezku na preklizku 4mm a hlavně vrtání přesných děr. Pak budu spokojený jak zelva.

Tak tě zase zklamu . spinning smiley sticking its tongue out . S těma profilama ok , ale s uložením vedení stolku na to zapomeň . Taky bude potřeba upravit bránu . Jedině podepřené tyče . Dá se podepřít samotným profilem . Je to i levné řešení . Ale bude potřeba kluzných pouzder , a odfrézovat z nich část rádiusu . Já jsem to vyřešil takto . [www.3d-konstrukce.cz] například .
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 01:49PM
Koukni na konstrukci shapeoko. Boční profily budou zároveň sloužit jako kolejnice.
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 01:58PM
Jasně . podepřené vedení . Zajímá mně , jak bude vypadat výtisk , když se nasbírají vůle ve vodících kladkách , Jejich ložiscích , tolerance profilů , a tuhost . Prosím zkušené matadory , aby sem dali odkaz na odzkoušenou frézku s tiskárnou , případně laserem . Zajímá mně , jak to mají udělané . Nic kloudného jsem nenašel . Díky .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 02:06PM
Quote
milou
Jasně . podepřené vedení . Zajímá mně , jak bude vypadat výtisk , když se nasbírají vůle ve vodících kladkách , Jejich ložiscích , tolerance profilů , a tuhost . Prosím zkušené matadory , aby sem dali odkaz na odzkoušenou frézku s tiskárnou , případně laserem . Zajímá mně , jak to mají udělané . Nic kloudného jsem nenašel . Díky .

ac nezkuseny, tak ale, co sem videl, tak ti co chteli mit frezku a 3D tisk sli spis cestou na nejakej cnc stroj nasadili extruder, pripadne onen stroj poladili tak, aby na nej sel dat ramps ci jina reprap elektronika...

ale jako na druhou stranu, at si bojkas hraje a kuti. sme preci narod kutilu winking smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 02:10PM
Právě na to kuteni se nejvíc těším. Chci jít cestou pevnější konstrukce a na to nasadit extruder. Přinejhorším to predelam na 3D tiskárnu, nebo počkám do další výplaty a pridam podeprene tyce. :-)
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 02:13PM
Jako v poho . Já se mu jen snažím ušetřit čas . A zbytečnou práci . Při nejhorším to bude vymakaná tiskárna . spinning smiley sticking its tongue out - Frézka možná doufám taky .


www.3d-konstrukce.cz
dan
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 02:21PM
Nevim jestli to neni predcasne, ale uz si resil jaky CAM software pouzijes? Zajima me spise free reseni.

Edited 1 time(s). Last edit at 08/04/2015 02:24PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 02:23PM
Já doufám, ze to bude zvládat obojí, kde budou vůle, tam to pritahnu. ;-) uvidíme, teď se flákam v zahraničí, ale uz začínám pomalu objednávat a během tohoto měsíce bych chtěl mít prototyp.

Dan: chci zkusit repetier, měl by zvládat jak 3D tisk, tak i cnc.

Edited 1 time(s). Last edit at 08/04/2015 02:24PM by Bojkas.
dan
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 04, 2015 04:28PM
To jsi tak trochu vedle, nejde mi o SW, kterej bude strkat g-cod do tiskarny ci frezky, ale o CAM, ktery bude umet zachazet s nastrojem a generovat prislusny/spravny g-cod. CAM je v podstate Slic3r ale ne na tisk, ale na frezovani ci vrtani, tedy musis mu rict, jaky nastroj pouziva atd. a to je trochu jina liga v parametrizaci a tedy v priprave g-codu. Proto se ptam.
Jako umim z Eagle vygenerovat g-cod pro gravirovani a vrtani tistaku, to jo, ale co takhle neco slozitejsiho ? Ptam se proto, protoze to neni zadna sranda a CAM SW, ktery za neco stojej se pohybuji v cenovych relacich me nedostupnych a krast se mi az tak uplne nechce.

Edited 3 time(s). Last edit at 08/04/2015 04:30PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 02:33AM
Ja bych začal tady.
dan
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 02:39AM
LinuxCNC je ale pouze ovladaci soft stroje, nikoli CAM. Je potreba ho nakrmit prave tim g-codem z CAMu, na ktery se ptam.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 04:10AM
Původně jsem chtěl použít plech, na něj nabodovanou kulatinu a prichycenou z boku, ale použijí tuto kolejnici [www.kanya.com]

Na ni tyto kladky [m.aliexpress.com]

Dan: cam ještě nemám vyřešeny. uvidím, až mi přijede elektronika a začnu experimentovat.
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 04:48AM
Kámo to nedělej . Jsou to ty vyhozené peníze . Ta vsuvka se bude v drážce profilu pohybovat . Raději přišroubuj do drážky profilu nerezovou kulatinu .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 06:20AM
Zabanovame slovo?
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 06:24AM
Quote
Bojkas
Zabanovame slovo?

Co to ???
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 06:25AM
Test
Nefunguje
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 06:28AM
Admin me blokuje?
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 06:28AM
Bude to v poradku, da se do toho 6 milimetrova kulatina pro zpevneni

Zajimave zkratku milimetru me banuje jako nepovolené slovo.

Edited 5 time(s). Last edit at 08/05/2015 06:37AM by Bojkas.
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 11:45AM
LinuxCNC je kompletni sada nastroju. Nemusi se instalovat je i live dvd.
Samozrejme ze to nedosahuje kvalit SurfCAMu na jaky jsem zvykly ale
jako startovni bod to staci. Obsahuje plno veci na jednoduche frezovani, vrtani a gravirovani.

nebo alternativy jako CamBam, PyCAM, CAMmill
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 12:53PM
Quote
Bojkas

Zajimave zkratku milimetru me banuje jako nepovolené slovo.

to muze byt, ale ja sem jen moderator a na tohle nemam prava urcovat nebo upravovat co a jak je filtrovano


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 01:13PM
Quote
martblek
LinuxCNC je kompletni sada nastroju.....
nebo alternativy jako CamBam, PyCAM, CAMmill

No, uprime receno LinuxCNC je proste to co je a zadny CAM neobsahuje. Ostatni jsou proste freeCAMy. Ptal jsem se primarne na zkusenosti prave s nejakym CAMem a ne na to, co kdo k cemu zabalil na LiveDVD atp. Kazdopadne pokud se to "Bojkas"ovi nekdy podari dodelat, dojde toto vlakno k me otazce grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 02:46PM
Bojkas zacal pred mesicem planovat a uz objednava, tak k tomu snad brzy dojde. I kdyz na to nejdriv nacpu hotend a pokusim se z toho nejprve vytvorit neco jako 3D tiskarnu. Pak az bude na rade jednodussi frezovani. ;-)

Jakou mate zkusenost s podavanim filamentu bowdemem? Nechci mit v tezisti vsechnu vahu vc. motoru.
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 02:50PM
Quote
Bojkas
Bojkas zacal pred mesicem planovat a uz objednava, tak k tomu snad brzy dojde. I kdyz na to nejdriv nacpu hotend a pokusim se z toho nejprve vytvorit neco jako 3D tiskarnu. Pak az bude na rade jednodussi frezovani. ;-)

Jakou mate zkusenost s podavanim filamentu bowdemem? Nechci mit v tezisti vsechnu vahu vc. motoru.

To vůbec neřeš .
1. Tuhost konstrukce je na 3D tiskárnu předimenzovaná . Krom vůlí
2. O kolik si myslíš , že bude těžší vřeteno ? nebo dremel . ?
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 03:07PM
Ad 2. Taky si chci vytvorit pekne uchyceni hotendu, jednoduse demontovatelne, opetovne mozne vratit na desetinu milimetru presne a vymenit za vreteno. Takze, nejake zkusenost? Pro a proti? Zatim co sem tak zjistoval, ma to pry i o neco lepsi vyskedky tisku.
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 05, 2015 03:15PM
Quote
Bojkas
Ad 2. Taky si chci vytvorit pekne uchyceni hotendu, jednoduse demontovatelne, opetovne mozne vratit na desetinu milimetru presne a vymenit za vreteno. Takze, nejake zkusenost? Pro a proti? Zatim co sem tak zjistoval, ma to pry i o neco lepsi vyskedky tisku.

Můžeš sesadit dvěma čepy . Jednoduché rychlé , a relativně přesné .
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login