Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Malé CNC + 3d tisk

Posted by Bojkas 
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 23, 2015 11:13AM
Tak tady je nějaké video. Dnes nebo zítra to ještě budu ladit a začnu na to cpát motory atd.. [www.youtube.com]
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 24, 2015 05:04AM
Pár fotek





Re: Malé CNC + 3d tisk
August 25, 2015 06:41AM
Tak jsem zprovoznil jednu osu. :-)
[www.youtube.com]
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 25, 2015 08:20AM
Quote
Bojkas
Tak jsem zprovoznil jednu osu. :-)
[www.youtube.com]

Ahoj .
Měl bych jednu technickou . Na posledním videu se mi zdá , že dojezdy osy Y mají velkou setrvačnost . Dá se s tím cosi dělat ?
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 25, 2015 04:11PM
Ahoj, nejsem si uplne jistej, co myslis. Ale vse je nastavene na vysoke hodnoty ve firmwaru pro CNC. Kazdopadne se s tim urcite neco da delat. Uz funguje i dalsi osa, tak pak postnu dalsi video.
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 26, 2015 01:26AM
No když ti pojezd dojíždí do krajní polohy , tak poměrně dlouho před tím začne zpomalovat než zastaví . Zajímá mně,jestli je to řízené , nebo jde o jev způsobený hmotností , a slabou přídrží motorů v brzdě .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 26, 2015 01:55AM
Jo, tak to netusim. Vubec se v tom nastaveni jeste nevyznam.

Kazdopadne, tady je to dalsi video, zprovoznena osa X a Y. [youtu.be]
dan
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 26, 2015 02:00AM
Mas jen male akcelerace/deakcelerace, coz dela ty pomale rozjezdy a dojezdy. To je asi vcelku asi frezky i ok, ale to muzes ladit pozdeji.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 26, 2015 02:07AM
Quote
dan
Mas jen male akcelerace/deakcelerace, coz dela ty pomale rozjezdy a dojezdy. To je asi vcelku asi frezky i ok, ale to muzes ladit pozdeji.

To nevím , jestli bude u frézky ok . Na řezné rychlosti jsou některé tenké gravírovací frézy citlivé . Ale pokud to jde doladit , žádný problém .
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 26, 2015 02:55AM
Všechna videa jsou zatím s FW na CNC, večer jsem tam flashnul repetier FW a dnes ráno jsem zkusil "tisknout" kostku ve 2D. Tam bude potřeba ještě hodně ladění a novou fixu, kterou tentokrát nenechám přes noc otevřenou. :-D

Jinak, bude potřeba promazat konstrukci, hlavně zpevnit diagonálně pracovní deskou a asi přidám ještě motor pro osu Y. Jinak, zatím jsem na 5600kč.

Video z rána. [youtu.be]
Re: Malé CNC + 3d tisk
August 31, 2015 03:05AM
Tak tady mám další progres. Přidal jsem podložku a vše tak nějak zpevnil (ještě to není na 100%). Tady je pokus (stále jen propiskou) výtisk pistole. [www.youtube.com]

Můj momentálně největší problém je v tom, že nezvládne vytisknout přesný kruh, ale spíš nějaké vajíčko. Co s tím?
Re: Malé CNC + 3d tisk
September 02, 2015 08:03AM
Tady mám první pokus o výtisk.
- chybí chlazení, pla tak měkne už na začátku jHeadu, kroutí se a zacpává.
- špatně nastavená tryska
- tryska moc daleko od podkladu
- moc velká rychlost tisku


Vše řeším, jen se chci pochlubit, že z toho už "cosi" leze. :-)
[www.youtube.com]

V plánu mám:
- chlazení jHeadu
- heatbed 20x30
- sklo přes celou plochu
- uklidit kabely (vytisknout kabelový řetěz)
- přidělat arduino na osu (vytisknout krabičku a přidat aktivní chlazení, abych mohl dát maximální proudy)
- vytvořit stojan na filament nad střed osy Y.
- tisk držáků na řemeny
- tisk kladek řemenů, abych to nemusel tahat přes dvě další řemenice.
- tisk nového držáku na dual extruder
Re: Malé CNC + 3d tisk
September 02, 2015 02:07PM
Myslím si , že jsi měl postupovet tak, že nejprve postavíš Frézku , a na ni teprve pleskneš extruder . Je pravděpodobné , že bude tisknou hezky , ale frézování bude problém . Podepíše se na tom zřejmě pružnost , a průhyb řemenů , A axiální vůle kladek v ložiscích + další . Jak jsi na tom s dremlováním ?


www.3d-konstrukce.cz
Re: Malé CNC + 3d tisk
September 03, 2015 01:56AM
Zatim nijak, nejdriv chci udelat vse ze seznamu a pak na to zkusim dat nejakou dremelku. Potrebuju na to hlavne chlazeni driveru, abych do toho mohl pustit maximum. Na 0,2A to bude preskakovat, ale kdyz tomu dam plnych 0,88, tak pri rucnim zaseknutim osy se hybe cella 5kg tiskarna. ;-)

Jen musim ted vyresit problem s ucpavanim filamentu. Nema nekdo zkusenosti s bowdenovym vedenim a jeho komplikacemi? Jednou se mi povedlo vytisknout "kolecko", ale jinak napriklad u testovaci kostky se filament po chvili zasekne a motor bud prokluzuje, nebo zacne deformovat vlakno.
Re: Malé CNC + 3d tisk
September 03, 2015 02:53AM
Přikládám foto a video z tisku. Bohužel to nějak zlobilo a dělalo to čáry moc od sebe, takže jde vidět skrz, ale plástve to dělalo perfektně přesně na sebe. :-)
[youtu.be]


Re: Malé CNC + 3d tisk
September 04, 2015 05:27AM
smiling smiley cg, no pokud tam mas mezery mezi vlakny a mas v poradku pojezdy (vse ujede kolik ma, tj. 100cm povel je 100cm ujeto atd.)
tak vitej do faze kalibrace davkovani smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Malé CNC + 3d tisk
October 06, 2015 05:38AM
Tak další postup.
Přidal jsem nový hotend a ventilátor, vyhřívanou podložku a hlavně další motor pro osu Y. Vše se dokonale spojuje, první vrstva je konečně jednolitá. Chvíli si s tím budu ještě hrát, pak to zkusím naučit tisknout z PLA a vrhnu se na frézování. :-)

Video: [www.youtube.com]

Poznáte z fotografií/videa například moc vysokou teplotu, dávkování, etc? Chtěl bych to co nejlépe odladit.

Tryska 0.4mm
Filamentum ABS
Hotend 230°
Podložka 110°
Repetier Host

Potřebuji poradit ještě s něčím. Jak docílit toho, aby repetier věděl, kde přesně je stůl? Nastavil jsem mu MIN a MAX X/Y, ale to mu moc nefunguje a když dám tisknout doprostřed stolu, tak to tiskne téměř na bocích.







Edited 1 time(s). Last edit at 10/06/2015 05:50AM by Bojkas.
Re: Malé CNC + 3d tisk
October 07, 2015 03:15AM
Přidávám ještě jeden výtisk 0.4mm, konečně mám pocit, že tisknu ve 3D. :-)


Re: Malé CNC + 3d tisk
October 07, 2015 03:39AM
Můžeš vytisknout kalibrační kostičku ?


www.3d-konstrukce.cz
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login