Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

tisknutelná letadla

Posted by stepacz 
tisknutelná letadla
August 20, 2015 10:01AM
Ahoj všichni, zajímá mě všechno kolem letadel, takže jsem chtěl využít výhody 3tisk technologie, myslím, že po skoro roce experimentování to už funguje a létá perfektně (bylo hodně slepých cestiček)
Koho by to zajímalo tady odkaz: [3dlabprint.com] nebo [www.facebook.com]

Edited 1 time(s). Last edit at 08/20/2015 10:02AM by stepacz.
Attachments:
open | download - Bez názvu-small.jpg (154.8 KB)
open | download - 26small.jpg (95.1 KB)
Re: tisknutelná letadla
August 20, 2015 10:20AM
No tak to je naprostá paráda! :-)

Z čeho to tiskneš?
Na čem to tiskneš?
Jaké to má rozpětí a hmotnost?
Máš to něčím potažené, nebo to tiskneš celé?
Jakou tryskou?

Edited 1 time(s). Last edit at 08/20/2015 10:22AM by Bojkas.
Re: tisknutelná letadla
August 20, 2015 10:32AM
Díky, jsem rád, že zaujalo, přikládám PDF/VIDEO guide je to tam celkem dost popsané, jako matroš se překvapivě nejlíp osvědčil Mladeč PLAcool smiley a to jsem toho zkoušel celkem dost, včetně filamentů co měly být lepší atd...
Attachments:
open | download - userguide_spitMkXVIver12.pdf (451.1 KB)
Re: tisknutelná letadla
August 21, 2015 04:06PM
Quote
stepacz
Díky, jsem rád, že zaujalo, přikládám PDF/VIDEO guide je to tam celkem dost popsané, jako matroš se překvapivě nejlíp osvědčil Mladeč PLAcool smiley a to jsem toho zkoušel celkem dost, včetně filamentů co měly být lepší atd...

Ahoj . Paráda se na to dívat . CHtěl bych si to zkusit . Předpokládám , že stl-ka . volné nejsou ........ smiling smiley


www.3d-konstrukce.cz
Re: tisknutelná letadla
August 25, 2015 02:39PM
no, bohuzel zadara to není, potřebujeme něco na vývoj... :-)
Re: tisknutelná letadla
August 25, 2015 03:06PM
oki . jak je objednat ??? Když tak PM . díky .


www.3d-konstrukce.cz
Re: tisknutelná letadla
September 25, 2015 02:17PM
něco pro páteční večer :-) video
Re: tisknutelná letadla
October 10, 2015 04:44PM
Zdravím, v jakém programu to převést do Gcodu? zkoušel jsem slicer i curu a ani jeden si s tím asi neporadí.

Děkuji
Re: tisknutelná letadla
October 11, 2015 02:47AM
Podľa návodu by to mal zvládnuť Simplify 3D (platený) aj Mattercontrol v1.3 (free).

Takto nejako sa mi podarilo zhmotniť Mustanga...

...a takto dopadol zálet....

Zatiaľ som mal len 2 skoky, ale lieta to parádne.
Re: tisknutelná letadla
October 11, 2015 03:54AM
Bude některé z letadel použitelné pro létání s FPV? Myslím teda EASYMAXe či podobné, koukal jsem, že ve vývoji jich je více...
Re: tisknutelná letadla
November 25, 2015 12:36PM
Mám problém s tiskem. Po retrakci a přejezdu , chvilku trvá než se tryska opět na tlakuje a začne tisknout ( vynechá část tisku ) teplota nastavena na 200 st.C , GCODE vygenerován podporou 3dlabprint . Moje tiskárna - Prusa I3,tryska 0,4mm ,195/195/150 ,PLA - 1.75 Mladeč .Nevím co s tím , uvažoval jsem jestli není lepší extruder s přímím pohonem struny ( rychlejší a přesnější odezva na změnu posuvu struny ? ) ?
Attachments:
open | download - DSCN1974.jpg (611.3 KB)
open | download - DSCN1971.jpg (533.4 KB)
Re: tisknutelná letadla
November 25, 2015 02:43PM
nemas nastaveny moc velky retract? Pripadne rychlosti tisku. Motr urcite reaguje hned, ale mas v tu chvili prilis zatazenu strunu a diky tomu dle meho dojde k prodleve.
Re: tisknutelná letadla
November 26, 2015 06:58AM
GCODE mám vygenerován od člověka z 3dlabprint -Simplify 3D (dokonce jednou upravený-problém trvá) ,jak má nastavené retrakce nevím .Já testoval Mattercontrol v1.3 ,ale nevím jak a co všechno mám nastavit.Myslel jsem jestli na extruderu není problém převod : malé a velké kolečko (vůle na převodech) , tisk těchto objektů se domnívám vyžaduje malé ale přesné dávkování filamentu
Re: tisknutelná letadla
November 26, 2015 12:40PM
no hlavne to vyzaduje vyladene nastaveni tisku pro konkretni tiskarnu
Re: tisknutelná letadla
March 08, 2017 11:50AM
Ahoj . Koupil jsem si model messerschmitt bf 109 , Ale když dám slicnout např . motorovou část , kde je jen skořepinka s výztužema , tak mi to tělo vyplní tiskárna celé . /plně ignoruje ty výztuže , a bere to jako obal , který se má vyplnit . Na 3d modelu je vše ok . ale po slicnutí mi vypadne plný trup . Mám repetiéra , a slicer . Můžete poradit ? Díky .


www.3d-konstrukce.cz
Re: tisknutelná letadla
March 10, 2017 05:15AM
Ahoj, tisknu na K8200. Také jsem si koupil model od 3Dlabprint. Chci tisknout toho Edge. Zkoušel jsem jen ukázku křídla. Po koupi modelu je přiložen factory file FFF na tisk přes Simplify3D. To jsem zkoušel. Doporučená tryska 0.4mm a výška vrstvy myslím 0.2mm. Přišlo mi to dost hrubé. Navíc jen s jedním perimetrem. Dva to tiskne do určité výšky. Přenastavil jsem si to na trysku 0.3mm a výška vrstvy 0.15mm s dvěma perimetry. Je to daleko jemnější. Ale tisk 2x delší. Podle jejich factory file se to dá asi do 50h vytisknout celé. Výztuhy jsou ale podle stl a slicer to respektuje. Výplň nastavena na 0%.
Re: tisknutelná letadla
June 03, 2018 03:29PM
Sorry, že vytahuji staré vlákno, ale také uvažuji o tisku rc modelu. Chci se zeptat, zda někdo má zkušenost s tím, jak se daří modelům na slunci. Všude se píše o tom, jak PLA nesnáší UV, tak by mne zajímalo vaše zkušenost. Myslím si, že něco ty modelu už nalétaly.
Barvíte je anebo necháváte tak jak vyjdou z tiskárny?
Re: tisknutelná letadla
June 04, 2018 02:57AM
Myslim, ze odpoved dostanes skor tuto: 3D tisk modelů letadel
Je tam uz viacero modelarov, ktori lietaju s vytlacenymi modelmi od Stepana.
Re: tisknutelná letadla
June 04, 2018 04:10PM
Quote
tabycz
Sorry, že vytahuji staré vlákno, ale také uvažuji o tisku rc modelu. Chci se zeptat, zda někdo má zkušenost s tím, jak se daří modelům na slunci. Všude se píše o tom, jak PLA nesnáší UV, tak by mne zajímalo vaše zkušenost. Myslím si, že něco ty modelu už nalétaly.
Barvíte je anebo necháváte tak jak vyjdou z tiskárny?

Neřešil bych to . Vytisknul jsem mesouna , a easymaxe , a stačí přistát je lehce mimo ideál , a lítají z to střepy . moody smiley takže s povrchem , a uv si lam hlavu až po 3, rozflákaném modelu . AŤ TO LÍTÁ . JO..... A BEZVETŘÍ JE PRO BLBCEgrinning smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login