Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tisk s podpůrným materiálem

Posted by Axamith 
Tisk s podpůrným materiálem
October 08, 2015 12:21AM
Nachomýtl jsem se k profi 3D tiskárně Fortus 360 od fy. Stratasys. Tato tiskárna neřeší propadávání mostů, deformace dutin atp. Má dva tiskové zásobníky, jeden na běžný tiskový materiál (ABC, PLA ...) a druhý na stavbu podpor (PC-ISO, ULTEM, PPSF). Podpůrný materiál vyplňuje kritická místa, kde by mohlo dojít k deformacím při tisku. Ten se po dokončení tisku odláme a rozpustí v teplém roztoku louhu. Takže tiskárna má dvě tiskové hlavy, na každý materiál jednu.
Zajímalo by mě, jestli existuje podobné řešení pro Rep-Rap, jak z pohledu samotného tisku, tak SW podpory.

P.S. tisk na této tiskárně je lahůdka ....
dan
Re: Tisk s podpůrným materiálem
October 08, 2015 01:37AM
Odpoved je pomerne jednoducha, existuje.
Ma to samozrejme sve ale. Da se rici, ze co RepRap tiskarna to original a tedy zadne univerzalni konstrukcni a SW reseni nexistuje. Pro 100% spolehlivost a funkcnost tisku podpor je potreba odladit vlastni HW tiskarny, tak i SW, tedy primarne slicer vs. pouzite tiskove/podpurne materialy. V tom tkvi 99% uspechu tisku s podpurnym materialem.
Tedy receno jinak, pri trose snahy se da i s beznou RepRapovou tiskarnou dosahnout dobrych vysledku, ale je potreba si s tim celkove dost pohrat, pocinaje HW,SW, volbou materialu ......
To "pohrani" je jednoznacne pomerne velkou financni casti porizovaci ceny kommercnich tiskaren na profi urovni.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Tisk s podpůrným materiálem
October 09, 2015 10:59AM
Quote
Axamith
Nachomýtl jsem se k profi 3D tiskárně Fortus 360 od fy. Stratasys. Tato tiskárna neřeší propadávání mostů, deformace dutin atp. Má dva tiskové zásobníky, jeden na běžný tiskový materiál (ABC, PLA ...) a druhý na stavbu podpor (PC-ISO, ULTEM, PPSF). Podpůrný materiál vyplňuje kritická místa, kde by mohlo dojít k deformacím při tisku. Ten se po dokončení tisku odláme a rozpustí v teplém roztoku louhu. Takže tiskárna má dvě tiskové hlavy, na každý materiál jednu.
Zajímalo by mě, jestli existuje podobné řešení pro Rep-Rap, jak z pohledu samotného tisku, tak SW podpory.

P.S. tisk na této tiskárně je lahůdka ....

Je pro zajímavost . Kolik ta sranda stojí . Nenašel jsem cenu


www.3d-konstrukce.cz
Re: Tisk s podpůrným materiálem
October 10, 2015 05:23AM
Tuším že Fortusy stojí v jednotkách milionů korun, určitě do deseti. Ale bez záruky, možná to postupně zlevňuje.
Re: Tisk s podpůrným materiálem
October 22, 2015 06:48AM
Tento konkrétní model byl cca za 2 mega. Ale dosti záleží na konfiguraci, mašiny se dají poměrně slušně dovybavit opcemi.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login