Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Podlozka pro tisk

Posted by Ezio 
Podlozka pro tisk
December 15, 2015 05:43AM
Zdravim chci se zeptat na ruznych obrazcich z tisku jsem sem tam videl, ze objekty jsou tisteny na nejakou podlozku nebo pasku vetsinou asi PLA, zajimalo by me o co jde a jestli je to lepsi nez porad pripravovat sklo na tisk.
Re: Podlozka pro tisk
December 16, 2015 03:11AM
Ahoj ja osobne tisknu prevazne s PLA a pouzivam lepidlo jenom tehle znacky. Zadne jine se mi neosvetcilo, viz.obr.
podlozku zahreju na 40°C a necham zaschnout nekdy staci jedna vrstva, jindy 2 zalezi jak tlusta. Pri strhavani ze skla, pouzivam platek odlamovaciho noze.Zaseknu ho mezi sklo a vytisk z kazde strany. Kdyz jsou velke objekty, lepidlo nanasim jen po perimetrech, a ve stredu jen malo, abych mohl vytisk lepe sundat.
Attachments:
open | download - IMG-20151216-00118.jpg (417.3 KB)
Re: Podlozka pro tisk
December 16, 2015 04:22AM
Zdar no ja taky pouzivam lepidlo,ale prave nekde sem videl ze tisknou na takou asi plastovou podlozku, nevim prave co to je. Nechce se mi porad resit lepidlo, nekde to nenamazes a uz se to neprichyti jak ma.
Re: Podlozka pro tisk
December 16, 2015 04:29AM
tou podlozkou myslis Buildtak (tenky cierny plat nalepeny na heatbede), alebo tie matne biele pruzne podlozky co boli na kickstarteri?
Re: Podlozka pro tisk
December 16, 2015 04:31AM
Quote
Ezio
na takou asi plastovou podlozku
To asi myslíš Buildtak; hledej informace pod timdle heslem.

Někdo taky dokáže tisknout na kaptonovou pásku a neodlepuje se jim to.

...aha, pozdě...

Edited 1 time(s). Last edit at 12/16/2015 04:33AM by jakvok.
Re: Podlozka pro tisk
December 16, 2015 11:49AM
thumbs upAno neco takove presne hledam, mate s tim nekdo nejake zkusenosti? A tisk na malirskou pasku probiha jak?

Edited 1 time(s). Last edit at 12/16/2015 11:52AM by Ezio.
Re: Podlozka pro tisk
December 17, 2015 03:13AM
Musis pouzivat spravnu verziu pasky (modru, tu na fore najdes aj presny typ).

Buildtak ma par moznych "much", ale ked si na to das pozor, tak je to super.
Ked ho prilis zahrievas, tak sa zacne vyduvat lepidlo pod nim, treba hriat na menej (to je treba vyskusat kolko, aby to este spolahlivo drzalo).
Dostat vytlacok dolu moze byt problem, treba ho este zatepla podobrat "spachtlickou", alebo v nudzi lamacim nozikom, pozor ale na poskodenie povrchu. Spachtlicky existuju aj plastove s ostrou hranou, tie su idealne.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login