Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

plastove "loziska" LM8UU

Posted by straciam 
plastove "loziska" LM8UU
April 27, 2016 02:28PM
ma niekto skusenosti s takymito tlacenymi "loziskami" miesto gulickovych?
[www.thingiverse.com]

ak to uz niekto skusal. aka je zivotnost cca v hodinach? pripadne ak mate akekolvek skusenosti, podelte sa o ne smiling smiley
je lepsie PLA alebo ABS?
Re: plastove "loziska" LM8UU
April 29, 2016 02:12PM
Ahoj,
mám tedy zkušenost jen s ložiskami z Funbota - [www.thingiverse.com]
ty mají menší stykovou plochu, a tím menší tření, i přes to ale mají větší tření než obyčejné LMka, pokud bys je chtěl tisknout tak jedině z PLA a nějakého tvrdého, žádný měkčený "sráč" ABSko je moc mazlavý a kousalo by se smiling smiley
Re: plastove "loziska" LM8UU
May 31, 2016 04:28PM
Jestli to testnes, tak dej vedet, docela by me zajimal vysledek smiling smiley na tom videu to vypada zajimave smiling smiley
Re: plastove "loziska" LM8UU
June 09, 2016 10:18AM
tak tie plastove akoze "loziska" (s velkymi uvodzovkami) su na prd.
vyhodil som ich po prvej tlaci. aj po naolejovani to zadieralo a pri pomalych pohyboch to slo trhane.
nakoniec som ich vymenil za kovove s vnutornou stranou z klzneho teflonu.
konkretne klzne puzdra KU:
[www.evrox.sk]
s nimi to ide ovela hladsie ako z gulickovymi loziskami a ziadne hrkotanie alebo vibracie.
ide to krasne hladko. to sa proste neda porovnat...
odporucam kazdemu.
na SK ich predava novotechno.sk kde stoji puzdro s vnutornym priemerom 8mm, vonkajsim 10mm a dlzkou 10mm priblizne 0,64 eur.

ja som musel pouzit redukcne puzdro s vnutornym priemerom 10 a vonkajsim 14 aby to sedelo namiesto gulickovych lozisk, ktore maju vonkajsi priemer 15mm.
ale to sa da improvizovat (kovova rurka, obal s fixy, zahradna hadica atd.. )
Re: plastove "loziska" LM8UU
June 20, 2016 08:50AM
Nemusí být ani teflonovaný pouzdra, když bys použil čistej Bronz/Mosaz tak jezdí taky krásně hladce pokud se udržuje olejoý film smiling smiley Teflon se brzy vyběhá :/
Re: plastove "loziska" LM8UU
June 20, 2016 01:21PM
teflon sa vybeha, len ked sa tam dostane vela prachu.. a netreba ho olejovat. mosadz a bronz ale len v pripade ze bude samomazna.. aj to asi len s olejom a to sa mi moc nepaci..
a ten teflon je na vrstve zo spekaneho karbidu, takze by mal nieco vydrzat..
Re: plastove "loziska" LM8UU
June 21, 2016 01:36AM
A proč nepoužiješ ZEDEX ZX-100K, jedno ložisko vyjde na cca 15,- , k dostání na obchod.rebelove.org, nebo na kusy u mně
Re: plastove "loziska" LM8UU
June 21, 2016 09:33AM
s teflonovou vrstvou mam zadarmo smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login