Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Monster Rebel

Posted by 50koruny 
Monster Rebel
July 17, 2016 02:36PM
serus.
dokončil som svoju vlastnú 2-farebnú tlačovú hlavu + úpravu 3Dator bowden extruderu.
Chcel som vyrobiť niečo, čo bude zvládať 2 farby, neukúsne mi vela z pracovného priestoru, bude sa dať jednoducho meniť HE a nebude fúkať na podložku od chladiča.zatial mám osadenú len jednu hlavu lebo nemám dokončené heatbloky a aj tak mám len čierne filamenty grinning smiley









chladič HE som uzavrel takto do kocky.blower chladí bez problémov a konštrukčne je nemožné aby fúkal na podložku.vonkajší tvar + otvory sa obrábali na 5-osej fréze, preto počítam že kalibrovanie druhého HE bude len o tom, že zadám vzdialenosť druhého HE 14mm a je to.rebrá som rezal drátorezom.je to jediný problematicky vyrobitelný diel a v podstate je to celé postavené okolo neho.



chladič PLA.ešte neni osadený ale už som ho vyrobil.



som zvedavý ako bude fungovať.test mokrým prstom ale zvládol.fúka zo všetkých strán.





3Dator extruder som si vybral, pretože vie tlačiť cez bowden flexi-filament.teda pre univerzálnosť.materiál podáva skutočne nemilosrdne.musel som ho ale upraviť.zmeny:
-MK7 zubatica zmenená na MK8/rebel zubaticu
-štvorcové matice M3 zmenené na klasické
-pridal som otvor na sledovanie a prípadné čistenie zubatice
kompletne premodelované.zverejním na thingiverse ako remix.
tu je link na pôvodný extruder
[www.thingiverse.com]

založil som to pred hodinou, čakal som že to bude problematickejšie.práve tlačím a testujem.vyzerá, že to funguje.čo sa týka bowdenu, jediné čo sa zmenilo sú retrakcie.dal som 2mm a uvidím čo dalej.ešte sa musím pobiť s novým firmware.zatial fungujem na JRC fw.

časom doplním foto s ofukom a aj nejaké výstupy.hlavne teda tie dvojfarebné.
a vďaka Danovi za rady, teflónovú hadičku a názov tejto kreácie smiling smiley

(kópia môjho topicu z iného fóra)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login