Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tisk z hlíny na delta tiskárně

Posted by boylucky 
Tisk z hlíny na delta tiskárně
May 19, 2017 03:22AM
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tiskem z keramické hlíny na delta tiskárně. Nedávno jsem jednu postavil právě pro tisk z hlíny tak bych chtěl zjistit jestli se tady nenajde někdo kdo už s tím má nějaké zkušenosti. Pokusím se sem co nejdřív vložit linky na ukázkové video tisku. Zatím sem tisknul jen jednoduché věci na vyzkoušení, zda celý koncept funguje.
Re: Tisk z hlíny na delta tiskárně
May 25, 2017 06:14AM
Konečně jsem se dostal k nahrání ukázkového videa tisku a pár fotek, tady je video: ukázka tisku

Edited 1 time(s). Last edit at 05/26/2017 04:59PM by boylucky.
Attachments:
open | download - 1.jpg (241 KB)
open | download - 2.jpg (159.6 KB)
open | download - 3.jpg (166.9 KB)
Re: Tisk z hlíny na delta tiskárně
May 26, 2017 03:58AM
Hodně pěkné, co vůbec používáš za software?
Re: Tisk z hlíny na delta tiskárně
May 26, 2017 04:33PM
Díky. Jede to celé na repetier firmware s použitím Arduino Mega a Ramps 1.4. Software v PC je pak Repetier Host nainstalovaný na Ubuntu. Bylo to pro mě nejjednodušší řešení protože už jsem s tím měl předchozí zkušenosti na klasické delta tiskárně + Rebelovi. A taky nejlevnější smiling smiley Nechtěl jsem do toho investovat nějaké větší částky pro případ, že by se to nepovedlo.

Edited 1 time(s). Last edit at 05/26/2017 04:33PM by boylucky.
Re: Tisk z hlíny na delta tiskárně
June 02, 2017 06:25AM
Neměl by někdo zájem podílet se na stavbě větší 3D tiskárny pro tisk z hlíny, betonu a podobných materiálů?
Re: Tisk z hlíny na delta tiskárně
June 15, 2017 02:59PM
No a v čom by to podílnictví spočívalo ?
Re: Tisk z hlíny na delta tiskárně
June 16, 2017 04:13AM
Řekl bych že to nebude úplně nejjednodušší záležitost takže jsem si to představoval jako spolupráci na vývoji, následné stavbě a zprovoznění tiskárny. Nicméně teď od tohoto plánu musím prozatím upustit.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login