Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Skeinforge

Posted by gaminn 
Skeinforge
October 13, 2013 10:18AM
Zdravím,
jak nastavit Skeinforge, aby se perimetr tisknul zevnitř ven - defaultně se tiskne zvenku dovnitř.
Re: Skeinforge
October 13, 2013 11:08AM
plugin fill:
Thread sequence choice avyber si dle potreby... ale pokud budes it perimeter na jinem miste nez na prvnim, budes mit pravdepodobne jine rozmery der, vzlast pokud pouzivas plugin stretch - ten potrebuje mit perimeter jako prvni aby spravne fungoval


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Skeinforge
October 13, 2013 11:17AM
O pluginu Fill vím, jenže Thread Sequence Choice nastavuje pořadí pro 2. a všechny další vrstvy.

V místě, kde tisk začíná, vypadá roh dost nevzhledně. Kdyby se tisklo zevnitř ven, tak to tak nebude. Je ve skeinforge jiné nastavení?
Re: Skeinforge
October 13, 2013 11:22AM
uplne prvni vrstva ma toto nastaveni natvrdo...
nemas spis blbe nastavene pozicovani v Z? jako taky sem to resil jak s rohama a pak mi pomohlo:
- spravna uroven Z od desky pri 0 vrstve (to asi mas)
- spravne nastaven retract a priprava fillamentu po retractu (pokud mas skirt daleko od objektu, tak ti udela extruder retract a nemusis pak mit dost materialu pro prichyceni zacatku vlakna - a SF casto zacina v rohu)
- a jeste splodge ti to muze ovlivnit... (initial je tusim pro 0 vrstvu - ale mysli ze i vcetne skirtu)

Edited 1 time(s). Last edit at 10/13/2013 11:23AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Skeinforge
October 14, 2013 12:50PM
Problém jsem vyřešil tím, že jsem upravil modul fill - pořadí první vrstvy mám nyní Loops - Perimeter - Infill.

Vyskytl se ale další problém - poslední vrstva výtisku je úplně domršená - je v ní strašně moc materiálu - odhadem tak 3x více než by mělo být. Nevidím vůbec žádné nastavení týkající se množství materiálu v poslední vrstvě. Co nastavit?
Re: Skeinforge
October 14, 2013 01:28PM
infill width over thicknes - ovlivnuje kolik vlaken budes mit u sebe. zvedni to cislo tak o mozna 0,2 az 0,5 uvidis... mozna budes muset jit dolu s prisunem materialu, ale to bych delal az jako posledni vec...

a mrkni sem, pokud neresim nakej problem nebo mam cas, postupne tam neco doplnuju : [forums.reprap.org]


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Skeinforge
October 14, 2013 01:43PM
K experimentování se dostanu zítra. Každopádně - infill width over thicknes se týká pouze úplně vrchní vrstvy?

Jen upřesním, že jako plné se tisknou i tři první vrstvy a tři poslední vrstvy. Všechny jsou OK, kromě úplně vrchní.
Re: Skeinforge
October 14, 2013 01:54PM
ehm, mozna blba otazka, provadel jsi kalibraci???
jestli ne, nastav infill na 1 at mas plnej objekt a pak si hraj s infill width over thicknes na treba te kostce 20x20x10 z thingiverse.
az to vyladis s infill na 1 (100%) pak ti bude sedet i jen posledni vrstvy pri infil na mensi hodnote.

infill width over thicknes - ovlivnuje infill pro vsechny vrstvy

pokud sem ho mel hodne blbe nastaven tak pri infill 1 a te kostce mi uz po 4mm ryl hotend v plastu


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Skeinforge
October 14, 2013 02:23PM
Kalibrace problém nebude, je to nějaké nastavení v Skeinforge.

Jde to vidět i v Skeinlayer. Čáry v infillu poslední vrstvy jsou cca 3x tlustší, než v ostatních vrstvách.
Re: Skeinforge
October 14, 2013 02:45PM
pardon, predtim sem psal infil misto infill solidity

noo to nevim, jedine v pripade ze bys mel infill solidity ne na 1 tak na 0.5 jinak mi prijdou stejny. ale je fakt ze ja pouzivam repetier hosta


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Skeinforge
October 14, 2013 02:55PM
Už to mám, je to Skin - Horizontal Infill Divisions. Měl jsem to na hodnotě 3.
Re: Skeinforge
October 14, 2013 03:52PM
aha, to nepouzivam, tak me to nenapadlo...

zkus si s tim pohrat s zaplim skin, ale obavam se ze ti to muze i dost rozhasit normalni vrstvy...

Overlap Removal Width over Perimeter Width - urcuje pomer proti sirce perimetru. jakakoliv cast extruze, ktera spada do overlap removal width s jinou bude odstranena. Zabranuje se tim, aby extruder nepokladal tve vlakna prilis blizko k sobe. pokud je tato hodnota mensi nez 0,2, presah nebude odstranen.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login