Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Chrome plugin pro Octoprint - testovací verze

Posted by majkl 
Chrome plugin pro Octoprint - testovací verze
October 28, 2013 09:33AM
Tady je upravená verze OctoPrintu, vývojová větev devel : [github.com]

Instalace tedy něco v tomto smyslu:

sudo apt-get install git python-opengl python-numpy python-serial python-setuptools

git clone https:/ /github.com/daid/Cura.git
git clone --branch devel https:/ /github.com/majklovec/OctoPrint.git

cd Cura

sudo ./package.sh debian

sudo dpkg -i ./scripts/linux/Cura*.deb

sudo apt-get -f install

cd ../Octoprint
./run

Odkazy schválně mrvím, vkládám mezeru dvě lomítka v http:/ /, ten formátovač ve fóru je až moc chytrej, takže si je uberte

Kdo už má devel verzi nainstalovanou tak stačí jen přehrát soubor server.py tímto:

cd /home/pi/OctoPrint/
wget -O server.py https:/ /raw.github.com/majklovec/OctoPrint/devel/src/octoprint/server.py

Jedná se fakt o 2 pidi změny: [github.com] a [github.com]

Trocha češtiny je tady [github.com] :

cd /home/pi/OctoPrint/
wget -O templates/index.jinja2 https:/ /raw.github.com/majklovec/OctoPrint/090e33f35e286010b8fef0f58dacd61fdffcbf76/src/octoprint/templates/index_cz.jinja2

Plugin je tu: [www.dropbox.com] instaluje se tak, ze se v Chrome do adresnim radku napise: chrome://extensions a do této stránky se přetáhne soubor crx.

V tomto místě rovnou dejte Možnosti u pluginu OctoPrint a nastavte IP adresu (včetně portu), např.: 192.168.0.102:5000 a API klíč. API klíč lze získat v Octoprintu v Settings / API

Pak po kliknutí pravým tlačítkem myši na odkazu přibude v kontextovém menu možnost Nahrát do OctoPrint.

Obsahuje to i náznak čtení stavu tiskárny (přibude ikona Octoprintu v pravém rohu Chrome). Mění se barva čtverečku podle stavu tiskárny, ukazuje stav tisku v procentech. Aktualizuje se po 3 sec.

Je to zatim hnusný, ale v jádru funkční. Ještě to chce promyslet lepší způsob generování jmen souborů.

Testujte, kritizujte ...

Edited 4 time(s). Last edit at 10/28/2013 09:45AM by majkl.
dan
Re: Chrome plugin pro Octoprint - testovací verze
October 28, 2013 11:20AM
Nadhera smiling smiley sice se mi ./templates z nejakeho duvodu nainstalovali jinam, takze nelze doslovne pouzit ty odkazy, nic mene to asi pri trose znalosti linuxu kazdemu docvakne. Kazdopadne super smiling smiley Cestina parada, plugin taky ok, uz mi to ukazuje a import toho stl vyzkousim az dotisknu.
Paradni prace smiling smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
dan
Re: Chrome plugin pro Octoprint - testovací verze
October 28, 2013 11:24AM
Live demo tvoji prace [rebelove.org] smiling smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Chrome plugin pro Octoprint - testovací verze
November 03, 2013 10:08AM
novější / učesanější verze pluginu: [www.dropbox.com]

[github.com]

Edited 1 time(s). Last edit at 11/03/2013 11:44AM by majkl.
dan
Re: Chrome plugin pro Octoprint - testovací verze
November 04, 2013 04:56AM
Pekne smiling smiley Docela dlouho se mi nacita to info-okynko, ale to mi zase tak neva. Obrazek se mi zatim nenacita, mam vyplou kameru, aby to stihalo. Dnes mi prijde s podporou mjpeg, tak uvidime smiling smiley
Jeste v tom okenku je asi chybka a to v poli "Odhadovaný čas tisku:" ,pise to tam misto toho casu spotrebu filamentu, tedy je to tam ted vlastne 2x.
Ale jinak super prace smiling smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Chrome plugin pro Octoprint - testovací verze
November 05, 2013 11:21AM
Diky, opraveno.

Webka ti ani fungovat nemohla, naprasil jsem tam natvrdo svoje IP smiling smiley

V soucasne verzi jsem to pridal do nastaveni.

[www.dropbox.com]
dan
Re: Chrome plugin pro Octoprint - testovací verze
November 05, 2013 03:13PM
Super, vyzkousim, az dotisknu.
Kazdopadne mi to dela ted zvlastni veci, kdyz se na to pripojim, vytizi to cpu na 100% a pribrzdi se tisk, to bych jeste chapal, ale po chvilce cuceni do toho rozhrani se totalne zahlusi browser a treba firefox se uplne zavre, chrome napise ze s stranka odpojila a opera se hvizdne grinning smiley Nevim jestli jsem to neudelal necim ja, chtel jsem do configu doplnit ovladani ventilatoru s procentuelnim zadanim otacek, halt a reboot raspi a to se mi nejak nepovedlo. Tak jsem to zase smazal a nevim, jestli jsem nesahl nekam, kam jsem nemel.
Konfigurak jsem si samozrejme nevyzalohoval sad smiley Od te doby (vcerejsiho vecera) se to chova takto divne, nic mene celej den tisknu na jeden zatah, takze jsem nemel prostor se tim zabejvat.
Vytizeni mjpeg streamem je ale s novou kamerkou zanedbatelny, takze to je super smiling smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Chrome plugin pro Octoprint - testovací verze
November 05, 2013 07:41PM
Me se takove veci nedejou. Pouzivam Chrome. Ale klidne se mohlo stat, ze jsem neco po....

Tohle je muj config:

accessControl: {}
api:
  enabled: true
  key: .......................................
appearance:
  color: black
  name: Prusa i2
controls:
- children:
  - command: M80
    name: Zapnout
    type: command
  - command: M81
    name: Vypnout
    type: command
  name: Napájení
  type: section
- children:
  - command: M106 S%(speed)s
    input:
    - default: 255
      name: Speed (0-255)
      parameter: speed
    name: Zapnout
    type: parametric_command
  - command: M107
    name: Vypnout
    type: command
  name: Větráky
  type: section
- children:
  - commands:
    - M220 S50
    name: 50%
    type: commands
  - commands:
    - M220 S200
    name: 200%
    type: commands
  - commands:
    - M220 S%(speed)s
    input:
    - default: 100
      name: procenta
      parameter: speed
    name: Rychlost
    type: parametric_commands
  name: Rychlost
  type: section
- children:
  - command: M114
    name: Pozice
    regex: Xsad smiley[0-9.]+)Ysad smiley[0-9.]+)Zsad smiley[0-9.]+) Esad smiley[0-9.]+)
    template: 'Position: X={0}, Y={1}, Z={2}, E={3}'
    type: feedback_command
  name: Reporting
  type: section
cura:
  config: CURA_PROFILE_STRING:eNrtV01v20YQvQpCf8QcUzRWScqKkxi8pLBzaYoCMVDH F2JFjsStSS6xu7QsG/rvfbv8MGXLaYKklyI62NrZ+Z43j1QhtqyTnOU6t3EwiyYb
    URSJzWV6XbExcQiRZqtFaqWqEq7EsuD4Qjc8MaqQWVJ4ByODyUrCQ8aVkXYbR4tJ pe7uCk6MvGNEeDWptaxsYmrmLA6joDtbLmvWwjaa4/DNAWkUHxDODwmPB+GSsz3H
    wcQ0da20jf9QFU/qQtiV0mUispwN6mvFnU6SNaJI+Nbqxt+9UzZ3xYmS4TqT+G9Z o0Mni6dil+0T4fyQ8HgsXBVqE4dBMAvGXW97FQV7QlGqpnIzm4+lPufuKnw1W4zv
    SlklONxwgaT3blJVLmW1bue6byHLvSYEMFwqa1U5mnkwUcu/OcVQZXXtTjesC1H7 ZHBsY/YTX7jiOhcteNqLeTCRlcdOe3ZqqVKFT7tDmSw5RrNFD8SsQ+K1xLgKWTEq
    8ZV3orWo4zn8tKe+moKrtc27TJwz790hV/S9xggeTkkpbr1kSGcFKSAFpHbCnAVW Qa5sfC4K0++GVfV4VdqiW4kvtOsTMhkw5+XedTSANbndAi3Giip1G3QyyO/GYjhZ
    almO2wAXWqxQuNBrWaFz/uQVTC1SN/Fw1uksheHxSB2sBrkz2cgMTXPhvRzrxXol 0n2j6PHl2DJC1bdJrrSWmF3SVB7Gjm62NSeia93ndJYHdZCgqrlKltKaQwpAr2Oj
    G1RtpU1zV3erVhcNGoNuAXjr+EVRh9NZj+WUXRHJbXwUPhJtIfoJfdd2tk5VxvHp x0KmnJGwb+k+E9ud+2sZ/xxid9PTd8LIlAxbi9jmLf3uAEct68KkGJHwjv5CudC5
    32fiHZ0DGhCP6RWu/3RERy4O7joqbIOed6RCaFDWGrYk09LDrhyJNm3s9cgqVcaO rdx5N30fhdR9TkFfGmXdiKJhM33/JhhuxBKIbyxTrZAmRoiypx/C4KRX8N2jjbQ5
    2ZwJq0ZqtYL313QZ0KfAecd20OWvn8gqws4RV5nBQhmvdBV0KTilq6cqIV2Fi1lA 5/dj8tl1Bi5kz/2UqU1F4aIsUUFEZ0MRD5/TO9bKG3kezDDplkJcnHPQMp3NH1l0
    ijQvSxRGji8IqaXXXx+ExFrIyofaLwYNDU/Izx/tnc1mE9TfI/Ksyuj9b/jq2n5M Hw9EHOXpsAjAaj+ED+Fx8KyB18sID9aRCb2QK9qqhnKkR9L+jCpD+oLPqWaMAZu5
    BxSUenaEcudB8C/G/kHVIqiHrSDQAPLDbJkcI8Oj12hfQ146rCAqg9bIqJLdeDwe NJYM7wgeO7/gMYccFnR5FAGO7s9hJF1RU3chBTreZzRkwzdcUamc2wdof7ao52D/
    Etn6RN2jhqQh1dg+943YTj+8Pn7eqbFc4yXItEv25vkcDm7uxG9r9IPs/k9kdxF+ C9+FwWG+C4PvSng+1tH94ffb3fQi+I41/GdFfAFrR8/Q9kXwlcztbMIfbP+D7b+F
    7btfF+M33EH48IrR/vDZU/KSkYZmEE/Ks9TcwMPGvXufdRAcHiZeignaDaN5rr60 0dp3s0er67WfKSSD9CVtchjU3SK19Fo2hZV1MWyjNrNudVuYzV/R+SIIetqYXtz3
    ijuncHmPHyvJ7Y4++S94tF35L3e7J1vs3D3y9g9Y6IzV
  enabled: true
  path: /usr/share/cura/cura.py
feature:
  sdSupport: false
printerParameters:
  movementSpeed:
    e: 150
serial:
  autoconnect: true
  baudrate: 230400
  port: /dev/ttyACM0
  timeout: {}
server:
  firstRun: false
system: {}
temperature:
  profiles:
  - bed: '110'
    extruder: '240'
    name: ABS
  - bed: 60
    extruder: '190'
    name: PLA
terminalFilters:
- name: No responses
  regex: '(Send: N[0-9]*)|(Recv: ok)'
webcam:
  ffmpeg: /usr/bin/avconv
  flipV: true
  snapshot: [127.0.0.1]
  stream: [192.168.0.100]
  timelapse:
    options: {}
    type: zchange
  watermark: false
youtube:
  email: .........................................
  enabled: true
  password: ............................................
Re: Chrome plugin pro Octoprint - testovací verze
October 23, 2014 06:16PM
Nejake novinky?
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login