Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

OctoPrint - česky

Posted by majkl 
OctoPrint - česky
August 26, 2013 07:30PM
Zkoušel jsem OctoPrint, celkem fajn. Ovládám teď Reprap/RasPI přes WiFi.



Má i API pomocí nějž se dá soubor na tiskárnu poslat a vytisknout. [github.com]

Je možné jednoduše si rozhraní upravit a rozšířit o svoje tlačítka (podobně jako Pronterface) [github.com]

Zkoušeli jste? Nebo používáte něco jiného?

Edited 5 time(s). Last edit at 11/03/2013 05:29PM by majkl.
dan
Re: Octoprint
August 27, 2013 07:11AM
Pouzivam Repetier-server na linuxu a chodi solidne, akorat to nema primo ten nahled pomoci webky, ten mam vyreseny jinak. Octoprint je podobny a vypada taky docela ok, urcite vyzkousim.
Dan


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
dan
Re: Octoprint
October 13, 2013 06:09AM
Tak jsem se k tomu trochu dostal.
Nepouzil jsem primo ten image pro Raspberry Pi, ale nainstaloval jsem to na Raspbian. Podle navodu zde mi to tak uplne neslo, takze jsem nasel jeste jiny a nejako jsem to skloubil dohromady a nejak to funguje. Podarilo se mi to i pripojit prez WiFi, takze v podstate u tiskarny je jen to RPi.
Zacal jsem ten OctoPrint trosku prekladat, viz priloha.
Kdyby se nekomu chtelo a trosku prispel, bylo by to fajn, neni toho zase tolik, jenom se to musi v tom kodu proste hledat.
K vlastnim zkouskam tisku se dostanu dnes, tak uvidime. Oproti Repetier serveru malicko postradam, nebo zatim nevim kde to najit, uzivatelske skripty G-kodu, kde jsem na repetierovi mel nadefinovanou pozici zaparkovani extruderu po tisku, vypnuti motoru-stolku-trysky-chlazeni atd. abych to nemusel generovat ve slicru, ale to neni tak zasadni.
Repetier-server umi vice tiskaren, coz taky obcas pouzivam, ale ted se bez toho obejdu.
Pokud ma nekdo nejake poznatky z pouzivani OctoPrintu, tak bych byl za ne docela rad smiling smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Attachments:
open | download - templates.zip (13.5 KB)
Re: Octoprint
October 13, 2013 05:15PM
Takhle si nastavíš vlastní čudlíky: [github.com]

Někde mám kousky překladu, najdu a vystavím.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/13/2013 05:16PM by majkl.
dan
Re: Octoprint
October 14, 2013 03:24PM
Mas prosimte nekjakou radu k webkamere? MJPG-Streamer mi chodi, naportu 8080, kte je nakonfigurovan ta demopage jede, ale octoprint na to dlabe. v konfiguraku mam:

webcam:
stream: htxp://127.0.0.1:8080/?action=stream (mam tam to "t" v URL, jen se to tu zobrazuje jako link, tak je tam to x smiling smiley)

ale to video se mi v "Control" nezobrazi sad smiley

Co delam spatne?

Edited 1 time(s). Last edit at 10/14/2013 03:26PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 14, 2013 06:07PM
zkontroluj si jestli ti na tom portu neco uz nejede. vetsinou to linuch nahlasi do logu a nezpusti danou sluzbu, ale rikam vetsinou...

netstat -l by ti melo pomoct a rict jestli na danym socketu a portu neco nebezi

edit: aha pardon kamera ti tam jede smiling smiley zas pisu rychleji nez mi dochazej veci winking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 10/14/2013 06:08PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Octoprint
October 14, 2013 07:08PM
127.0.0.1 znamena localhost, odkazujes tim na pocitac na kterem jsi.

Tedy zmen tu adresu na IP RasPI.

Pro snapshoty je 127.0.0.1 ok, protoze je RasPI zaznamenava samo od sebe.

Pro stream musi tvuj prohlizec znat odkud tahat.

-------------------------------------------------------
> Mas prosimte nekjakou radu k webkamere?
> MJPG-Streamer mi chodi, naportu 8080, kte je
> nakonfigurovan ta demopage jede, ale octoprint na
> to dlabe. v konfiguraku mam:
>
> webcam:
> stream: htxp://127.0.0.1:8080/?action=stream
> (mam tam to "t" v URL, jen se to tu zobrazuje jako
> link, tak je tam to x smiling smiley)
>
> ale to video se mi v "Control" nezobrazi sad smiley
>
> Co delam spatne?

Edited 1 time(s). Last edit at 10/14/2013 07:11PM by majkl.
dan
Re: Octoprint
October 15, 2013 12:32AM
no vsak mjpeg-streamer mi bezi na raspi, takze localhost je dobre a port 8080 zije. a kdyz necham jet ten streamer do default folderu, tak ten demoweb mjpeg-streamerui s videem funguje a kamera jde i ovladat


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 15, 2013 01:02AM
Aha, jestli na to koukáš z RasPI, tak to fungovat bude, jestli ze svého kompu na dálku, tak ne.

Chápu to správně, že se díváš z browseru v RasPI na adresu: htxp://127.0.0.1:8080/?action=stream a ta ti funguje, v konfiguráku máš tuto zapsanou a Octoprint ji ignoruje?

Koukni se do zdrojového kódu vygenerované stránky, na jakou adresu se v HTML odkazuje, je to tuším v tagu Edited 1 time(s). Last edit at 10/15/2013 01:07AM by majkl.
dan
Re: Octoprint
October 15, 2013 01:31AM
jo, uz me to trklo grinning smiley vyzkousim. Kazdopadne ne ted, protoze resim pomerne dost velkou nespolehlivost usb wifi ktera v tom je. Tiskarna doma tiskne, ale na OctoPrint se nedostanu a na ssh taky ne sad smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 15, 2013 01:58AM
OK.

Me funguje celkem spolehlive TP-LINK TL-WN725N
dan
Re: Octoprint
October 15, 2013 02:10AM
Pouzivas primo image Octoprintu, nebo si ho nainstaloval na Raspbian ? Jeste vyloucim wifinu tim, ze to dam na normalni ethernet a uvidime.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 15, 2013 02:27AM
Na Raspbian, ten jsem nainstaloval přes NOOBS.
Re: Octoprint
October 15, 2013 03:18AM
hele, ja vim ze to je blbej dotaz, ale nemas tam nahodou zaplej firewall v iptables???

nebo ta nespolehlivost je dana tim, ze obcas to jede a obcas ne (to ssh a web rozhrani)?


u mene vykonnych zarizeni se ti vlivem nedostatku pameti a cpu muze stavat, ze ti bude jadro linuxu zahazovat prichozi pakety - sice bych nerek,
ze je to mozne u normalni komunikace koncoveho zarizeni, ale na siti, kterou pomaham provozovat je to normalni jev a duvod pro obmenu routeru - nestiha-li pametove router provoz, tak se obcas i neda na nej dostat...

jestli RasBian je Debian pro RaspberiPi, tak jak znam debian, tak si povypinej par zbytecnejch modulu pro jadro linuxu, uvolnis tim systemove prostredky a navic ti tam muze bezet neco navic, co muze ovlivnovat bud USB driver nebo primo WiFi driver. pripadne ti tam muze neco naopak chybet.
Taky sem jednou resil proc mi www server bezi, ale neumi spravne obslouzit nektere pozadavky a duvodem byl chybejici jeden modul v jadre...


dan Wrote:
-------------------------------------------------------
> jo, uz me to trklo grinning smiley vyzkousim. Kazdopadne ne
> ted, protoze resim pomerne dost velkou
> nespolehlivost usb wifi ktera v tom je. Tiskarna
> doma tiskne, ale na OctoPrint se nedostanu a na
> ssh taky ne sad smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 10/15/2013 03:20AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: Octoprint
October 15, 2013 03:35AM
No firewallem to nebude. Jako by se to zhroutilo, kdyz na ten web vlezes treba z prohlizece v tabletu. Zatim nevim, nemam u toho ted monitor, proste jsem tomu nastavil sit, polozil k tiskarne, napichal kabely a wifinu a nakonfiguroval to po siti. Takze v pripade odmlceni te sitovky do toho ted nevidim, nedopingam, proste offline, ale tiskne to. Bohuzel cca jeste 8hodin, tak doufam, ze se to nepo... jeste jinak grinning smiley
Dam k tomu pak monitor, pripojim to prez eth a uvidime.

Kazdopadne vcera to jelo celej den, tisklo to a normalne jsem do toho koukal. Dnes rano jsem to zapnul a bezelo to chvilku, dal jsem z tabletu print a odjel. No a ted do toho opet nevidim. Neco podobneho se mi parkrat stalo, kdyz jsem to nastavoval. Prolezu logy atd. uvidime. Jeste pro doplneni, bezi mi to na verzo RasPi B, takze tech 512MB by mohlo stacit. Zadne pretaktovani jsem zatim neresil a asi pro jistotu nebudu.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/15/2013 03:39AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 15, 2013 04:33AM
tak pokud ti iptables -L zobrazi toto:

iptables -L
Chain INPUT (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination
tak tam opravdu nic nemas smiling smiley
jeste bys moh mit neco v nat, ze by se ti neco nekam presmerovavalo, ale pokud si sam nic nenastavoval, tak to tim nebude... (iptables -t nat -L)

noo pak mas moznost, ze ma octoprint omezenej pocet spojeni a nekorektne se uzavrela ta komunikace z rana, takze dalsi ti nepovoly.
pak by ti melo, ale jit ssh.

pak me napada - loguje to do pameti ne na flesku, ze????? jestli ti tam neco enorme loguje, tak nektere sluzby, pokud neni spravne osetreno logovacim demonem (promazavanim, rotaci atd.), pri nedostatku mista pro logy, spadnou!!! poprve, kdyz sem toto zjistil, tak sem se nemoh ani sshckem prihlasit smiling smiley. doslo misto na disku, nemel kam linux logovat (spadnul demon na logovani) a postupne mi ta mrcha pak povypinala vsechny bezici sluzby vcetne ssh, www.

jo a nektere wifiny maj v sobe tzv suspend mod, takze se po nake dobe necinosti vypinaj, nebo snizujou vykon a po pokusu o komunikaci ze sveho zarizeni se opet "probudi"... treba ti pomuze z nejakeho jineho kompu jen posilat po 30s ping na to RasPi...

Edited 1 time(s). Last edit at 10/15/2013 04:34AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: Octoprint
October 15, 2013 04:58AM
Ja do linuxu tak nejak delam, takze iptables neni az tak neznamou, kazdopadne nevim co v nich je, ale nejspise tam v defaultu zadna pravidla nejsou, respektive je vse asi accept.
Nebude to o poctu spojeni, to udela jednou hned po startu, jednou ne, proste se to chova divne. Neresil jsem teda misto pro log, kazdopadne pokud ten /var/log je defaultne ve stejnem oddile jako /home, tak je tam 12GB volneho mista, takze logrotate nani zatim urcite potreba.
LEDka na te USB WiFi blika, jako by to pomerne rovnomerne komunikovalo, ale je to nedostupny. Neusina ta wifina, odmlceni se stalo i pri prolezani toho webu Octoprintu. Nema cenu to ted resit, dam to odpoledne na kabel a uvidime.
Pouzival jsem predtim Repetier-server, akorat na normalnim PC i386, kde chodil po instalaci a kofiguraci na prvni pokus naprosto bez problemu, bez jedineho vypadku. Ale to muze byt samozrejme i tim RasPi/Raspbianem/vykonem CPU, velikosti RAM atp.
Zlakala me moznost prave toho videa primo v UI, coz by ale pri trose snahy asi nebyl problem namontit i do toho repetiera. Octoprint vypada ale taky ok, kdyz to dopracuju ke spolehlivosti, bude to ok, jedine co mi v nem chybi, tak moznost obsluhy vice tiskaren, pouzivam obcsa 2 i vic.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/15/2013 04:59AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 15, 2013 05:15AM
no o rasPi zas nevim nic ja, ale vetsina veci bezici na linuxu a z flesky, CF atd. pro logovani vytvari memory disk (sezere ti cast RAM a vytvori z ni dalsi diskovej oddil) aby nebrala pocty zapisu na pamet karte, ktera to ma omezene...

ze zkusenosti, co mam ja, pokud ti to po bootu jednou de a jednou ne - zamer se na ovladace jadra (moduly - predpokladam, ze udelaly modularni drivery a nenechaly nektere veci natvrdo zakompilovane).
mozna bych zkusil na jinem linuchu (silnejsim stroji) zkompilovat jadro na miru... pokud instaluju server na debianu, delam mu rovnou jadro namiru HW a typu pouziti - usetris tim dost pameti a vykonu, neni tam zbytecne vse pozapinano, co neni treba a jadro je i mensi. navic se server pak chova i mnohem lip nez s distribucnim. ale rikam, RasPi neznam, tak nevim jak to maj, treba je dobre odladene a opravdu to dela jen ta wifi sama o sobe...
pamatuju si, ze jeden router mi taky nechtel poradne komunikovat na jedne sitovce a stacilo jen pouzit neexperimentalni ovladac, co sem zkusil zkompilovat v jadre. (on tam teda byl i ten spravnej, ale nak se nemohly spolu dohodnout)

a protoze u toho nesedim, tak ti uz asi vic neporadim. tak drzim palce, ale jestli ti to pujde prez kabl. bude to bud wifina, nebo jeji ovladac.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: Octoprint
October 15, 2013 05:30AM
kompilaci jadra na miru nedam, tak daleko nejsem, ale az to bude v siti a budes mit chut se do toho treba mrknout, pustim te tam prez ssh smiling smiley Ohledne driveru sazim prave na ovladac te USB WiFi, protoze jinak to stale tiskne a zije. Uvidim odpolko grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 15, 2013 05:41AM
heh, no nerad to delam pres ssh smiling smiley sem take clovek chybujici, a raspbery navic neznaly, takze pokud napr. vyberu spatny typ radice, nebude mile HW bootovat smiling smiley pripadne zapomenout podporu klavesnice taky neni dobre winking smiley a to ti pak nepomuze ani primej pristup winking smiley ale neboj nedelam to uz bez moznosti vyberu instalacni verze jadra a noveho winking smiley
akorat bych ta asi radsi delal jinde a pak jen potrebne veci nakopiroval... oni sdrojaky nejsou male a preci jen ta kompilace nakej ten CPU a pamet potrebuje...

dan Wrote:
-------------------------------------------------------
> kompilaci jadra na miru nedam, tak daleko nejsem,
> ale az to bude v siti a budes mit chut se do toho
> treba mrknout, pustim te tam prez ssh smiling smiley Ohledne
> driveru sazim prave na ovladac te USB WiFi,
> protoze jinak to stale tiskne a zije. Uvidim
> odpolko grinning smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Octoprint
October 15, 2013 06:05AM
Jenom se zeptám odkud jste raspberry kupovali confused smiley zatím vypadá nejlevneji na aukru, nebo nekde ze zahranicihot smiley
dan
Re: Octoprint
October 15, 2013 06:25AM
999999333> ja ho kupoval tady tady na aukru v te dobe levnejsi o moc nebyli

raptik> nemam problem po kolizi nalejt na kartu puvodni obsah, nebo holej Raspbian, to je prez imagewriter otazka par minut a nic jineho, nez Octoprint na tom nemam. Stejne to ted ladim, muzu tisknout z neceho jineho, to je fuk. Pokud by se ti chtelo, dam ti to pak nejak k dispozici, ale neni to akutni. Pokud se mi to nepodari nerozchodit ve stabilni podobe, vratim se k i386.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 15, 2013 07:16AM
ja kupoval raspi tesne potom co bylo vydano za cca 1200 pres gme.cz
Re: Octoprint
October 15, 2013 07:41AM
Dan: ok dej nak pak vedet, ale zatim to casove vidim blede


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: Octoprint
October 15, 2013 01:32PM
No, tak to nakonec bylo asi nejakou chybou toho Raspbianu. Jsem prisel home, vyrval jsem z toho vsecky kabely a nechtelo to po vypnuti nabehnou vubec, respektive na cca 6 pokus ano, ale sit tomu stejne nebezela ani po eth. Tak jsem tam loupnul primo image s predinstalovanym OctoPrintem, dokonfiguroval ten Raspbian, ktery v tom stejne je a zatim to po eth jede i s videem.
Kazdopadne mam tam nejakou nejlevnejsi webku, ktera ma prisvoceni a udajny autofocus od 10cm a to rozhodne nefunguje (tedy pri IR prisviceni). Obraz na pikacu.
Zitra to bude k nahlednuti zde [rebelove.org] dnes az se to dotiskne vypinam, ale zitra to pojede cely den (pokud se neco nevy..., viz OT)

OT: Bohuzel, i kdyz prez den vyhnila pouze wifina a tisk jel dal, tak se zase pro zmenu ucpala tryska sad smiley Takze cca 10h tisk v pr... sad smiley Po vycisteni jsem v ni nasel evidentne ocelovej plisek o rozmeru cca 1x1mm, ktery se tam musel dostat s filamentem sad smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 10/16/2013 04:17AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
dan
Re: Octoprint
October 16, 2013 03:15PM
Dalsi zvlastni poznatek.
Ukazuje to obe teploty o cca 10st.C nizsi, nez je real. nevim tedy jestli i za plneho ohrevu, ale jestli jo, tak jsem dnes tisknul celej den pri 260/120 grinning smiley Kazdopadne kdyz to pripojim na repetier-host, teploty ukazuji spravne. cim totok muze byt?


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 17, 2013 09:05AM
noo, jestli je to jen behem ohrivani a kratce po dosazeni nastavene teploty, tak pravdepodobne tim, ze ti octoprint prumeruje teplotu z n poslednich vzorku

dan Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dalsi zvlastni poznatek.
> Ukazuje to obe teploty o cca 10st.C nizsi, nez je
> real. nevim tedy jestli i za plneho ohrevu, ale
> jestli jo, tak jsem dnes tisknul celej den pri
> 260/120 grinning smiley Kazdopadne kdyz to pripojim na
> repetier-host, teploty ukazuji spravne. cim totok
> muze byt?


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: Octoprint
October 17, 2013 09:13AM
No, on zobrazuje jen to, co je videt v terminalu a to jestli to prumeruje nevim, ale kazdopadne to po startu raspberry proste bez zapnutuho ohrevu ukazuje trvale okolo 10st. obe teploty cca stejne sad smiley kdyz to prehodim na repetier, ukazuje 20 sad smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
dan
Re: Octoprint
October 17, 2013 09:25AM
Pred cca hodinou to dotisklo, tedy tryska je na pokojove teplote a meri to dobre, tak nevim sad smiley
Druha vec, ze jsem to rano pustil, zrejme si nestacil ten respbian sosnout cas z netu a sesynchronizoval se behem tisku a tim padem to ukazuje celkovej cas tisku nesmyslnej, protoze s to tisklo cca 8.5h a ne skoro 17h, jak to pise ted grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 17, 2013 09:27AM
he? takze v terminalu octa ukazuje 10 a pokud spustis na tom samem stroji repetier, tak 20??? resp. o 10 vic v repetieru???

to je vazne divny.
programatorsky - to by musel uz primo ovlivnovat (prumerovat), bud to co zobrazuje do vystupu prvku (policko terminalu), nebo primo precteny vstup z seriove linky (UScool smiley. protoze externim pripojenim jineho programu na seriovou linku si nedokazu predstavit, jak by ovlivnil primo spracovani hodnot teplot ve firmwaru - napr pro konkretni ovladaci soft.
zas tolik se ve firmawarech nevyznam, ale nema nekterej, treba tvuj, gcod pro zapnuti/vypnuti prumerovani teplot??? - bylo by to asi nejjednodussi vysvetleni.

a pokud by blbnul termistor, to by musela bejt sakra nahoda, ze by si vybral pro blbnuti jen okamzik s octoprintem smiling smiley


na tiskarne LCD nemas co? smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login