Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

OctoPrint - česky

Posted by majkl 
dan
Re: Octoprint
October 17, 2013 09:36AM
Ne, LCD nemam.
Termistor jsem vcera vymenil a pak jsem teprve resil to prepojeni na repetir, takze vadu termistoru vylucuju.
G-cod do toho zadnej neposilam, teplota po zapnuti je myslena po volbe "Connect" v repetieru ci octoprintu. Nevim, samozrejme ze se tam asi nejakej dotaz posle, nebo to naopak po resetu ceka na to, co posle to arduino, to fakt nevim, nic mene je to proste divny grinning smiley
Ted koukam, ze to zacina jit pod 18st. a to se mi moc nezda. No nic, vezmu na to termovizi a uvidime grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
dan
Re: Octoprint
October 17, 2013 03:02PM
Nemuzu si pomoct, proste jsem ted disknul z repetiera, nechal to vychladnout, v octoprintu to ukazuje obe teploty cca 25st., prepichnu to na octoprint a ten ukazuje 15 sad smiley me z toho mrskne sad smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
dan
Re: Octoprint
October 18, 2013 11:20AM
Tak dalsim krokem je test Repetier-serveru na Raspi. Ten Octoprint vyvadi divny veci, Repetier-server na normalni PC s linuxem nedela, tak uvidime na raspi.
Presne v pulce vysky nejvyssiho objektu zacne zvlastnim, ovsem pravidelnym zpusobem mrvit g-cod a nektere casti vrstev se tisknou zvlastnim zpusobem zpomaluji/respektive zvlastne kulhaji.
Nejdrive jsem mel podezreni na slic3r, ale neni to tim. Kdyz stejny kod vytisknu Prez repetier-host, tisk vypada normalne.
Stalo se mi to pri temer vsech tiscich prez octoprint. Pouzivam repetier firmware, tak jestli tam je zakopany nejaky pes v nekompatibilite, nevim sad smiley Nevylucuju ze to treba nedela pretizene raspi tim mjpg streamem, ale pokud to je tim, nemam vratim se zpet k rep-ser.

Jeste jeden poznatek, z niceho nic, nevidim zadnou souvislost spomali tisk malych perimetru na 10mm/s mozna i mene sad smiley

PS: Tak jo, dela to ten mjpg-streamer takze konec verejneho koukani a navrat k repetierovi, ten aspon ukazuje dobre teplotu grinning smiley

Edited 2 time(s). Last edit at 10/18/2013 01:07PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 18, 2013 04:09PM
Ahoj, tohle jsi viděl?
dan
Re: Octoprint
October 18, 2013 04:23PM
No, reknu to asi tak, se svoji anglictinou je to pro me beh na dlouhou trat, takze videl, ale hloubeji neskoumal grinning smiley Ale jestli mi napises, ze to tam je vyresene, tak se tim nejak prokousu grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 18, 2013 04:27PM
Jestli to pomůže na tenhle problém, to nevím. Ale návod je jednoduchej:

Pro zprovoznění octoprintu s repetierem udělej náskedující změny v repetier firmware:

odkomentuj tuhle řádku:

#define WAITING_IDENTIFIER "wait"

a nastav tohle jako false:

#define FEATURE_CHECKSUM_FORCED false

Edited 1 time(s). Last edit at 10/18/2013 04:28PM by jirpil.
dan
Re: Octoprint
October 18, 2013 04:37PM
ok, dam tomu jeste zitra sanci, dik smiling smiley kazdopadne jsem do logu nekoukal. To pribrzdovani by tomu mohlo odpovidat. Ale tech 10st rozdilu teploty asi ne. Uvidime.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
dan
Re: Octoprint
October 19, 2013 04:39AM
Hmm, tak tim to nebude, toto nastaveni tam mam od zacatku sad smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
dan
Re: Octoprint
October 20, 2013 02:20PM
Tak diky experimentum jsem dosel i k ruznym neduhum u repetier serveru, jako treba kdyz se da extrude nejaka delka, tak to jede proste furt grinning smiley docela neprijemne to udelat bez dozoru grinning smiley Takze jeste budu pokouset ten Octoprint, neda mi to. Z pohledu ovladani je to prehlednejsi, akorat je ten web docela linej. Jinak je to moc hezky udelany.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 20, 2013 02:59PM
Mě funguje Octoprint spolehlivě s Marlinem.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/20/2013 03:00PM by majkl.
Re: Octoprint
October 20, 2013 03:38PM
Dan: Mohl bych se zeptat, v čem spatřuješ výhody Repetier firmwaru proti Marlinu? Nějak jsem mu zatím nepřišel na chuť. Chápu ho jako pokus o "úklid" poněkud nepřehledného původního kódu s proklamovanou hlavní výhodou - zabezpečení bezchybné komunikace s Repetier hostem. Jenže zatím to asi nemá odchytáno dost bugů (možná právě v té komunikaci nejvíc?) a mě primárně nezajímá propojení s hostem, protože používám panel a SD kartu...
dan
Re: Octoprint
October 21, 2013 01:14AM
Neni pre me repetierfw asi zasadni, jen to byla cesta prorozeneho vyvoje. kdyz jsem zacinal na sprinteru, nevyhovovalo mi tam neco, uz ani nevim a jelikoz jsem tiskl na repetier-host, byla jasna volba jeho fw, se kterym jsem nikdy zadny problem nemel.
Panel a SD je fajn, ale nepotrebuju ho k nicemu, naopak je pro me dulezitejsi vzdaleny pristup a kamera. s repetierem serverem mam resenou kameru jako solo ipcam, proto mi reseni s octoprintem pripada privetivejsi.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
dan
Re: Octoprint
October 21, 2013 02:04PM
Tak jen technicka, dal jsem do toho Marlin. Problm se zobrazenim teploty uplne stejny, jako na repetier-fw. Proste Octoprintu ukazuje o 10st mene, nez Repetier-Host sad smiley V repetierovi je teplota cca spravna v Octoprintu nikoli sad smiley
Zitra vyzkousim tedy tisk jako takovy, ale tu teplotu nechapu.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 21, 2013 02:38PM
no co se tyka komunikace. repetier-fw s repetier server nebo repetier host komunikuje v binarni podobe oproti ostatnim host resenim - takze tam bych mozna hledal zadrhel, proc ti blbnul tisk gcodu. mozna tam je i zakopan pes s tema teplotama... zkus na svem kompu repetier-host a pak treba pronterface, pripadne repetier hosta/server prepnout na asci typ komunikace. pak by me zajimalo, jake teploty bude hlasit...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: Octoprint
October 21, 2013 03:13PM
Ted mam Marlin proti Octoprintu a ukazuje to blbe. Dalsi probem, jsem zaznamenal u Marlina. Kdyz dam Z home, tak u repetiera i sprintera sjede Z na koncak, vyjede o kousek vejs (aby riozepnul koncak) a pomalu se vrati opet na 0. Marlin mi udela to, za sjede na 0, pakjede nahoru, ovsem o malo a nerozepne koncar, tim padem zustane nad 0 cca 1mm. Dase nekde tahle velikost hystereze nastavit?

Edited 1 time(s). Last edit at 10/21/2013 03:14PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 21, 2013 04:02PM
dan Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ted mam Marlin proti Octoprintu a ukazuje to blbe.
> Dalsi probem, jsem zaznamenal u Marlina. Kdyz dam
> Z home, tak u repetiera i sprintera sjede Z na
> koncak, vyjede o kousek vejs (aby riozepnul
> koncak) a pomalu se vrati opet na 0. Marlin mi
> udela to, za sjede na 0, pakjede nahoru, ovsem o
> malo a nerozepne koncar, tim padem zustane nad 0
> cca 1mm. Dase nekde tahle velikost hystereze
> nastavit?

asi by to melo delat tohle v configuration_adv.h:
//homing hits the endstop, then retracts by this distance, before it tries to slowly bump again:
#define X_HOME_RETRACT_MM 5
#define Y_HOME_RETRACT_MM 5
#define Z_HOME_RETRACT_MM 1.1

ja mam vsude opto, takze mi stacej tyhle hodnoty

Edited 1 time(s). Last edit at 10/21/2013 04:03PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Octoprint
October 22, 2013 10:48PM
Verze s integrovanou Curou - [github.com]
dan
Re: Octoprint
October 23, 2013 02:48AM
Zkousel si, jak ta Cura reze? Muzes to srovnat treba se slicrem ci skeinforge?


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 23, 2013 10:16AM
Jeste nezkousel.

Ale Curu pouzivam na desktopu, aktualne vlastne nejvic. Je (blesku)rychla, umi opravovat chyby netesnosti a obracenych ploch. Naprosto easy k nastaveni. Vlastne idealne to funguje tak, ze nactes soubor, das Ctrl-P a tiskne to smiling smiley

[software.ultimaker.com]

Dneska chci zkusit tu integraci s Octoprintem, dam vedet.
dan
Re: Octoprint
October 23, 2013 10:20AM
Hmm, Curu vyzkousim taky na desktopu. Pro rychly tisk bez premejsleni vypada fakt docela easy smiling smiley Octoprint mam upraveny pro Cura, ale jeste se mi nepovedla nainstalovat jako takova, ale nemel jsem moc cas to resit.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
dan
Re: Octoprint
October 25, 2013 01:59AM
Cura na desktopu pouzivas v tom "quickprint" modu, kde je na vyber jen par zaskrtavatek? Jeste jsem se k tomu nedostal, ale musim to testnout smiling smiley

Na Raspi se ti to povedlo naladovat? Nakonec jsem smazal ten upravenej Octoprint, byla to nejaka zvlastne chodiva verze a vratil jsem se k img s raspbi a octp, kam jsem dounstaloval Cura, ale vlastni modifikace octoprintu uz se mi nejako nedari sad smiley Mas nejakej link, ze ktereho vychazis?


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 25, 2013 08:09AM
Na desktopu, ne ten quickprint nepouzivam.

RasPI jeste nebyl cas, snad ted o vikendu.
Re: Octoprint
October 26, 2013 12:38AM
Tak mi to funguje. Udělal jsem to takhle:

sudo apt-get install git python-opengl python-numpy python-serial python-setuptools

git clone https:/ /github.com/daid/Cura.git
git clone --branch devel https:/ /github.com/foosel/OctoPrint.git

cd Cura

sudo ./package.sh debian

sudo dpkg -i ./scripts/linux/Cura*.deb

sudo apt-get -f install

cd ../Octoprint
./run

Potom v Settings v zalozce Cura jsem zaskrtnul enable slicing via Cura, a nastavil cestu na: /usr/share/cura/cura.py

Z desktopovy Cury jsem si ve File / Save profile ulozil tiskovy profil a ulozil jsem ho pomoci WinSCP do /home/pi/Cura/profiles/standard.ini a tuhle cestu jsem napsal do settings.

Pak uz staci jen pretahnout metodou tahni a pust STL soubor, objevi se slicing a za chvilku i gcode. Je to naprosto super.

Takhle se da ozkouset jestli cura slicuje (to je prikaz ktery spousti Octoprint):
 /usr/share/cura/cura.py -i /home/pi/Cura/profiles/standard.ini -s /home/pi/.octoprint/uploads/vlozka.stl -o /home/pi/.octoprint/uploads/vlozka.gcode

Edited 3 time(s). Last edit at 10/27/2013 05:03PM by majkl.
dan
Re: Octoprint
October 26, 2013 03:42AM
Super, vyzkousim. A jeste jedna vec. Da se u Cura na desktopu nekde ovlivnit poradi zapnuti ohrevu ? Standardne mi slicr nejdrive ohreje stolek a potom az trysku, coz Cura nedela.
.
.
.
Tak skutecne to funguje, ale pro me je dost zasadni, ze to setne teplotu trysky drive, nez se nahreje hotbed. Zbytecne mi pak ceka ohrata tryska okolo 15minut a leze z ni plast. Bohuzel to nastaveni teplot je tesne pred start.gcode, takze ani upravou v nem se mi to nepodarilo sad smiley

Jinak to kupodivu slicuje docela rychle, na tak slabem hw a vysledek nevypada vubec zle.

Edited 2 time(s). Last edit at 10/26/2013 06:22AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Octoprint
October 26, 2013 09:33AM
Ja davam stolku 0 a nahrejvam ho manualne.

Ted jsem se docetl:

Quote
The M109 is added at the start with the following conditions:
* Temperature is set to something else then 0 in Cura.
* There is no {print_temperature} tag in the start code.

So if you add an "M109 S{print_temperature}" after the G28, then it won't do the M109 at the start but at the location of your choosing.


Takže když ve svem start.gcode nemáš M109, tak ho Cura doplní. Takže stačí dát M109 S{print_temperature} kam chceš a ono to bude fachat.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/26/2013 09:38AM by majkl.
dan
Re: Octoprint
October 26, 2013 11:52AM
Bezva, dik smiling smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Chrome plugin pro Octoprint
October 27, 2013 07:25PM
Podařilo se mi splichtit plugin pro Chrome. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na odkazu se do kontextového menu přidá Nahrát do Octoprint a i se tak stane.





Dám tomu trochu formu a vyšlu ven.

Musel jsem malinko opravit Octoprint, ale jsou to tak malé změny, že věřím že mi je Kossel přijme.

Je to boží ... vidím věc na thingiverse a na 3 kliknutí ji tisknu.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/27/2013 07:27PM by majkl.
Attachments:
open | download - Screenshot 2013-10-28 00.13.55.png (191.8 KB)
open | download - Screenshot 2013-10-28 00.17.49.png (95.1 KB)
Re: Chrome plugin pro Octoprint
October 28, 2013 07:35AM
ja snad zabavim raspi z obyvaku od televize a pujde na tiskarnu smiling smiley
dan
Re: Chrome plugin pro Octoprint
October 28, 2013 08:20AM
uz dneska vubec primo prez pc netisknu. jedine, co jsem jeste v cura jeste nevychytal, tak to, ze bych potreboval nastavit offset Z stejne jako jde ve slic3r. tuhle korekci pouzivam, misto ladeni koncaku po cisteni ci vymene trysky smiling smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Chrome plugin pro Octoprint
October 28, 2013 08:31AM
Bajn: jo, stojí to za to v telce dávaj prd smiling smiley
Dan: Co tenhle plugin? [wiki.ultimaker.com]
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login