Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

[ZKUSENOSTI] - Slic3r

Posted by raptik 
[ZKUSENOSTI] - Slic3r
October 30, 2013 05:08PM
vase zkusenosti z generatorem G-CODu -Slic3r


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
November 29, 2013 04:49PM
Co rikate na novy Slic3r 1.0.0RC1 ? Vypada to, ze se skutecne podarilo odstranit problem se spatnym vyplnovanim tenkostennych objektu. Je to zatim jedine, co jsem v rychlosti zkousel a postrehl, oprav udelali pomerne dost. Ma nekdo dalsi prakticke postrehy ?

Edited 2 time(s). Last edit at 11/29/2013 04:50PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
December 06, 2013 11:14AM
tak zkousim ten slic3r 1.0.0 RC1 a dojmy sou vselijake...
chtel sem prave nakalibrovat i slic3r at mam porovnani s SF

je fakt, ale ze se mi do toho jeste i plete podivnost materialu nebo neceho jineho.
mohl by nekdo sem pastnout overenej kalibracni postup slic3ru? je mi divny, ze bych musel u slic3ru jet z E-kroky o cca 7% nizs oproti cure a SF (s 100% hodnotou E kroku a stejnym prumerem dratu - a kroky odpovidaj podavani 100mm) abych vytisk kalibracni kostku nepreplnenou pri infilu 100%

pak hodim fota s rozdilem SF a Slic3r, zatim jede tisk, ale jak na to ted koukam, tak sli3r si zahadne prohazuje poradi infil a perimetru (jednou tiskne prvni infill a jednou perimeter), retrakce taky vypadaj divoce jestli nemam neco blbe, ale 20x20x10 kostka byla OK

edit:
pridana fota tisku, vse na 100% infill 60mm/s vrstva 0.3mm (slicer prvni vrstva 0.15mm), oba tisk prvni vrstvy 8mm/s teploty 230°C / 115°C
:
SF:
kalibracni kostka:


tisk: (pistalka a 2x e3d fan drzak)



Slic3r:

kalibracni kostka: (v levo je SF kostka)



tisk: (pistalka a 2x e3d fan drzak)




pistalky:

SF:


Slic3r:



ale opravdu se mi ted divne chova bud hotend nebo fillament jak uz sem psal jinde... i tohle se odlupovalo od podlozky, misty mi prislo, ze se meni prutok plastu a opravdu divne bylo pro slic3er jit dolu s E-kroky (pred 4 tejdny sem slic3r zkousel, jen predchozi verzi - jen sem prenes, co slo z nastaveni skeinforge a kupodivu sem ani nic nemusel menit a kostka i naslednej dil se vytiskly pekne)

rozhodne co mi nepride, ze by mohl ovlivnit material nebo hotend je, ze by asi nemel menit behem tisku poradi infilu a perimetru, retrakce mi prislo, ze jednou delal a pak nedelal a horni casti nak vzlastne obcas generoval trasu k tisku - napr. vytiskl perimetr, popojel nad jinej kousek k tisku a hned se vratil dotisknout infill

premyslim, jestli to nepresunout spis do problemu, tuto mou odpoved...

Edited 1 time(s). Last edit at 12/06/2013 12:45PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
December 06, 2013 12:47PM
jeste co se neveslo do predchoziho:

vnitrky: v levo slic3r v pravo SF



vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
December 06, 2013 02:58PM
jeste mi to nedalo a porovnani se slicer 0.9.10b
stejne nastaveni, jen E-steps nove serizeny na davkovani 100mm (s verzi 1.0.0RC1 e kroky: 486,74 ted 519,1688 a puvodni 523,3338 ) a procisten podavac




vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
December 07, 2013 05:48AM
tak jeste mi to vcera nedalo a zkusil sem si pohrat i s volumetrickym davkovani smiling smiley

spodni rada je bezne davkovani, horni je volumetricke (podle trifida)
leve kostky jsou pomoci SF 1.0.0RC1 a prave pomoci 0.9.10b

poradi tisku: prava spodni, leva spodni, leva horni a nakonec prava horni

jelikoz slicer zrejme pouziva stejne ini nebo registr windows jako nastaveni pro vsechny verze, je shodne nastaveni (kontrolovano) pro vsechny tisky



co mi z toho plyne, je ze jestli mi blbne filament, hotend nebo sroub je pro tyto 4 tisky evidentne jedno a slic3r 1.0.0RC1 evidentne davkuje vic pri stejnych podminkach

takze otazka na zkusenejsiho slicera je: nedoslo k nejake zmene ve vypoctu mnozstvi materialu potrebneho k extruzi?? nebo jsem objevil bug v 64bit verzi sliceru
na strankach pisou, ze ma volume calculation, mohlo by to bejt ono?


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
May 06, 2014 04:37PM
Perete se nekdo s posledni stable verzi slic3r 1.0.1 jako ja ? Zaznamenal jsem podivne chovani ve smyslu spomalovani vrstev a naopak zrychlovani? Priblizne asi takto:

Tisk bohapusteho kvadricku 30x30x3mm.

2 plne spodni vrstvy
3 perimetry (vnitrni rychleji, vnejsi pomaleji)
20% infil
3 plne vrchni vrstvy

1.-2. plna vrstva odpovida nastavenym rychlostem
dalsi perimetry a infily procentualne nejak spomali, ac zadna procenta nepouzivam a tiskne se vse v jakemsi pomeru dost znatelne pomaleji, nez 2. plna vrstva

2. - 3. (posledni) plna vrchni vrstva odpovida od oka nastaveni.

Pouzite jsou puvodni konfigy, ktere mi vzdy jaks tak chodily?

Nejak podobna zkusenost, nebo napad, jestli nekde nepribyl nejaky automatismus, ktereho jsem si nevsiml a da se jednim kliknuti vypnout ? smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 05/06/2014 04:38PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
December 30, 2014 06:10PM
dnes jsem si stahl nejnovejsi slic3r (jeste nemam doatavenou tiskarnu chybi mi elektronika) ale zkousim vygenerovat g code do programu se mi nacte soubor slt ale kdyz dam dany obekt prevezt do g code tak mi tam vyskoci chyby 409, 411, a jeste dalsi asi 4 odklikam ok a vytvori se mi soubor s g codem ten nactu v pronterface a tam mi to ukazuje nejake chyby v cem je problem? nemate stim nekdo zkusenosti?
ubazuju ze vyzkousim i repetier

win 8, 32bit

Edited 2 time(s). Last edit at 12/30/2014 06:19PM by Ditr.
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
December 31, 2014 04:12AM
Ja pouzivam experiment 1.2.1 verzi.
Od verze 1.7 ale nekdy dela problem zatrhnuti funkce
"Avoid crossing perimeters" v nastaveni vrstev a perimetru.
To pak ale nic nevypise a rovnou padne.

Pouzivam Linux 32bit verzi.
Dnes zkusim verzi z gitu jestli bude cas.
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
February 11, 2015 10:03AM
chlapi mam dotaz kde ve sliceru nastavim vypln?? kdyz tisknu tak mi to dela 2 vrstvy honeycomb a pak ji uzavre plochou kde nastavim at tech vrstev honeycomb je vice??
edit: vyreseno

Edited 1 time(s). Last edit at 02/11/2015 12:17PM by Ditr.
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
May 28, 2015 08:27AM
Ahoj, da se nekde ve slic3r nastavit, aby kazdej perimetr zacinal a koncil ve stejnem miste ve vsech vrstvach tisteneho objektu? Jde me o to, aby ty boulicky (napojovani perimetru) byli na stejnem miste - lip by se mi to opravovalo ...
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
May 28, 2015 09:09AM
seam position = aligned
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
October 28, 2015 04:18PM
Kde je v Slic3r-i možnosť ubrať materiál pri vrstve Gap Fill ?
Dik
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
November 30, 2015 03:06PM
Tak sem si rek ze zkusim slic3r (1.2.9) a nejak sem pohorel na vyplnich viz. foto - bohuzel to moc patrne neni, ale neco videt je... fotak v mobilu moc dobre nechytne neco v pohybu



mam nakalibrovano, tak ze pri 100% vyplni kostky vysoke 1cm je uplne v pohode, ale pokud se vyskytne objekt, kde se ma vejit treba jedno vlakno vyplne mezi krajnima parimetry, streasne to predavkuje...

na te fotce je tisk s ubranym davkovanim (88%) oproti kalibraci na 100% vypln a porad je to malo, ale top vrstvy uz sou poddavkovany. to je bug sliceru nebo neco delam blbe???
priznam se, ze je to muj asi 4 pokus o slicer a zlatej skeinforge smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
December 01, 2015 01:09AM
Ano, je to chyba posledni verze. Preplnuje Gapfil.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: [ZKUSENOSTI] - Slic3r
December 01, 2015 03:18AM
Dik, za odpoved.

a naka overena verze???


Quote
dan
Ano, je to chyba posledni verze. Preplnuje Gapfil.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login