Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

[ZKUSENOSTI] - Cura

Posted by raptik 
[ZKUSENOSTI] - Cura
October 30, 2013 05:11PM
vase zkusenosti z generatorem G-CODu -Cura


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Cura
November 02, 2013 01:14PM
me prvotni poznatky s Cura:

sice ji mam nainstalovanou dlouho, ale teprv potize s donucovanim SF vytisknout uzubena kola s WoH 2.2 tak, aby prave ozubeni nebylo dute me donutilo ji zkusit. a kupodivu pokusne preneseni nastaveni z Skeinforge vyslo prakticky napoprvy, krom boje s rzchlosti tisku perimetru.

Verze 13.10 - malinko predelane volby nastaveni oproti me predchozi verzi 13.04 (daji se pouzivat obe, instalator pro 13.10 ma jinou cestu)
napr. nenasel sem volbu nastaveni typu vyplne, takze tisknu jen line

a vsim sem si, ze 13.10 (u 13.04 sem to nesledoval) tiskne stenu v poradi: vnitrni vlakna a pak vnejsi obal

obecne -
chvylku mi trvalo, nez mi doslo, ze wall thickness (v 13.10 je to shell thickness - prejmenovano asi kvuly zavadejicimu jmenu) nastavuje primo tloustku zdi modelu a ne tloustku jednoho vlakna winking smiley
neprisel sem na jiny zpusob nastaveni rychlosti tisku sten nez:
  1. print speed nastavit na pozadovanou rychlost pro steny
  2. infill speed nastavit na vyssi

zajimalo by me jak se cura kalibruje.
1) kdyz sem tisk ozubeny kola, prislo mi, ze pokud bych mel infill na 100%, bude tam moc materialu a jediny, co sem zatim nasel a davalo mi smysl, byl parametr Flow v Fillament.
2) kalibrace der? - sestihrana dira pro sroub extruderu (v ozubenem kole pro extruder), tak do ni se mi vleze jen M8 matka, hlava sroubu uz ne bez nahrati... nekde na foru utilmakeru sem nasel info o tom, ze by to mel snad udelat netfab??? smiling smiley v kterym umim zatim udelat akorat opravu objektu smiling smiley

jinak se mi jevy jak SW, kterej predpoklada spravne nastaveni davkovani extruderu, pojezdu os a o ostatni se postara dle nastaveni tiskarny reprapera

tot zatim ma dnesni kratka zkusenost s Curou


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Cura
November 02, 2013 02:16PM
Cura je rychlá a jednoduchá k nastavení.

Takže neumožňuje detailní nastavení. Úplně zrušili různá ratia a divná desetinná čísla, vše se udává v milimetrech.

Poslední verze má nějaký problém s vyplňováním. Když mám 30% plnění, tak následné 100% plnění musím tisknout pomaleji. Jinak se vlákna trhají o předchozí vrstvu. Jsou to vlastně bridge.
Re: [ZKUSENOSTI] - Cura
November 02, 2013 02:28PM
taky muj prvni dojem, je ze je to idelani na tisk objektu, ktere nepotrebujou extra presnost... postavicky, bisty, vesacky...

hmm to s tim infilem zkusim... ja jel na 45%

btw co zas blbnou z forem? mam tu 2x podpis...

Edited 1 time(s). Last edit at 11/02/2013 02:35PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Cura
November 10, 2013 11:48AM
tak dalsi poznatky z hratek s curou:

1) dulezite mit spravne extruder kroky a prumer dratu. jak se tam neda nic nastavit detajlne, tak se zpousta veci od toho pocita - aspon sem si objevil chybu v E-krocich (nebo spis byl linej uz predtim s tim neco delat - v SF sem to kompenzoval nastavenim) winking smiley 0,3mm chybu v davkovani na 100mm, co sem si od posledne nechal v kombinaci s spatnym prumerem dratu (na zacatku spule vychazel 2,92m a ted v 2/3 3,02mm) a cura davkovala moc materialu
2) ve verzi 13,10 neni nastaveni niceho pro pridge (oproti 13,04) - takze nutnost najit presne teplotu a rychlost pro danej material
3) verze 13.04 pouziva skeinforge pro G-kod (nelezen primo v adresari cury) 13.10 uz jej tam nema, nebo je nejak integrovan - rozhodne 13.10 generuje gcod nechutne rychle
4) asi mam nakej bug v 13.10, ale zda se, ze tiskne vse stejne rychle i navzdory nastaveni. v 13.04 jsou znat ruzne rychlosti behem tisku.

Edited 1 time(s). Last edit at 11/10/2013 11:50AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Cura
May 18, 2014 11:43AM
Mám zatím zkušenosti se Slic3r (1.0.1-stable), Cura (14.03) a KISSlicer (1.1.0.14). Cura je celkově vzato výborný kráječ. Krájí rychle, kvalitně, dá se snadno nastavit a umožňuje něco, co ostatní programy neumí (nebo jsem na to nepřišel, jak to udělat) a to rotovat model kolem osy Z i podle osy X,Y. Samořejmě se to dá vyřešit ve fázi modelování v CAD, ale proč to nezahrnout i do kráječe... V základu Cura není bohatá na nastavení jako slic3r, to ale nevadí, kdo chce další možnosti voleb využi je dostupné (volně) pluginy. Namátkou teď zmíním Tweak at Z. Potřebujete v určitě výšce zpomalit např. převisy - Tweak at Z to vyřeší. Další plugin je např Flow Thermostat, nebudu ani vysvětlovat.... Pluginů je samozřejmě mnohem víc. Díky těmto pluginům (jeden plugin lze nastavit i víckrát) lze základní (rozumné) nastavení velmi rozšířit a umožní nastavit takřka cokoliv. Cura lze taky implementovat do OctoPrintu, což je výborné, pokud zrovna na aktuálním PC není žádný kráječ. Trochu mi mrzí provázání s YouMagine - pro mě to je zbytečné tlačítko, ale na fukci to nijak nemá vliv

Celkově u mě dostal tento kráječ 5 bodů z 5.

+ vysoká rychlost
+ kvalita krájení
+ v základu rozumné množství nastavení, které se dá dle libosti doplnit různými plug-iny
+ freeware
+ možnost používání v OctoPrint
- implementace YouMagine (ale pro někoho to může být i plus)

Edited 1 time(s). Last edit at 05/18/2014 11:44AM by aula.


HW: REBEL II
SW: OpenSCAD,Cura, Pronterface
Re: [ZKUSENOSTI] - Cura
August 12, 2014 05:04AM
Ahoj chlapy,

Ja jsem s Curou spokojen, jen bych chtěl upozornit, že jsem na nějakém fóru(možná to bylo tady) našel české prostředí k tomuto programu. Po nainstalování mě to dělalo chyby v G-code a na některé funkce to vůbec nereagovalo, na podstavu Brim a podporu jsem tam měl pořád. Přeinstaloval jsem celý program a vše je zase v pořádku.
Nemáte někdo prosím Vás český manuál k programu Cura?
Re: [ZKUSENOSTI] - Cura
July 01, 2015 09:54AM
Ahoj,

dívali jste se někdo na novou verzi Cura, resp. Cura 15.06.01. Neumím tam najít možnost nastavení vlastní tiskárny. Mám zlé tušení že si to Ultimaker začíná dělat jen pro sebe.

S pozdravem,
J.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login