Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

[ZKUSENOSTI] - KISSlicer

Posted by raptik 
[ZKUSENOSTI] - KISSlicer
October 30, 2013 05:12PM
vase zkusenosti z generatorem G-CODu -KISSlicer


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - KISSlicer
December 19, 2013 10:29AM
ahoj,

zajimalo by me, jak se v kisliceru dela uprava na spravnej XY rozmer. je to pomoci inset surface?? ten mi ale nedovoli dat vetsi hodnotu nez polovinu extruzni sirky - no nezkousel sem slicnou pokud je cervene smiling smiley
20x20x10mm kostka ma po schladnuti 19,1x19,1x9,94

jinak jde o prvni tisk v kisleceru - proste spusten, prolitnuti nastaveni a naslicovani
a prvni tisk s DSHOTENDEM winking smiley

bocni pohled:

-mirnej zdvih zposoben pro zmenu problemem s deskou, nejak nechce jit nahrat na vic nez 100°C, mam podezreni na spatne propajeni (uz je lepsi nez na prazskem srazu smiling smiley) ale stejne deska ukazuje na jak na konci kabliku 1,6ohmu tak i na miste pajeni, coz mi prijde, ze tam pak tece o dost min proudu (7.5A misto cca 10-12 A - ma mit odpor 1 - 1.2 ohmu dle dodavatele) - pokud nekdo neco napise k desce, udelam pak jine vlakno smiling smiley
- mirne odchilky v Z smeru zpusobene znamou vadou na X-endech

pohled na spodek :



a horejsek:




vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - KISSlicer
May 18, 2014 11:27AM
Mám zatím zkušenosti se Slic3r, Cura a KISSlicer. Jako jediný KISS umí efektivně využít multitasking CPU, je dostupný v 64 bit provedení. Tyto dvoje vlastnosti z něj dělaj nejrychlejší slicer z mnou testovaných. Cura je druhá, ale jen o vlásek, jde o ní říct, že je též hodně rychlé. Zato Slic3r je šíleně pomalý (aktuální stable 1.0.1). Nevýhoda KISSu je, že se hůř nastavuje, některé parametry jsou pojmenovány jinak, než je běžné. Další nevýhoda souvisí s jeho licenční politikou. V základní (neplacené) verzi umí tisk pouze jednoho modelu (*.stl souboru). Můžete jej samozřejmě tisknout vícekrát, ale pouze ten jeden model. Více různých modelů umí až PRO verze, která je dostupná za nezanedbatelných 42 USD (školní 25USD). To mi přijde relativně dost, když si člověk uvědomí, kolik máme dostupných jiných SW na krájení. Nakonec ještě dodoám, že KISS je kvalitativně na velmi dobré úrovni ve srovnání se staršími verzemi slic3ru (ten současný nemám ještě otestovaný).

Celkově u mě dostal tento kráječ 4 body z 5.

+ vysoká rychlost
+ kvalita krájení
+ dostatečná možnost nastavení
- odlišnost pojmů
- cenová politika (nebral jsem v potaz při hodnocení)

Edited 1 time(s). Last edit at 05/18/2014 01:25PM by aula.


HW: REBEL II
SW: OpenSCAD,Cura, Pronterface
Re: [ZKUSENOSTI] - KISSlicer
June 02, 2014 07:16AM
celou dobu jsem pouzival slicer co je pod repetier hostem, nedavno jsem presel na kisslicer. Ale resim nasledujici problem:
vsechny perimetry vypadaji super, spodni horni infill taktez materialu akorat, vrstvy jsou krasne rovne. Mam ale problem s vnitrnim infiilem, nastaveno na 33% ale ve chvili kdyz jede beznou vypln, tak misto toho, aby se delaly krasne rovne cary s podporou napric polozene predesle vrstvy, tak to vypada, jako kdyby dodaval malo materialu a vypada to spise, ze kdyz dela tu kolmici, tak v miste dotyku necha vice materialu, pak se to zuzi (nedostatek matrose) atd. Vysledkem je sice vyplneny vnitrek, ale dle meho nedostatecne pevny, jestli to je k pochopeni.

Nechci pridavat na extruderu, protoze perimetry/ spodni horni solid vrstvy jsou naprosto ok.
nemohla by pomoci zmena infill extrusion width?
Mam to ted nastavene stejne jak na extrusion width. Hodnota je velikost trysky.

Diky za napady.
Re: [ZKUSENOSTI] - KISSlicer
June 02, 2014 08:17AM
Bajn

infill extrusion width mam na cca 1.5 nasobku extrusion width a vypada to ok.
Attachments:
open | download - IMG_20140602_140336.jpg (126.9 KB)
Re: [ZKUSENOSTI] - KISSlicer
June 02, 2014 08:39AM
zkusim vyzkouset, diky za tip
Re: [ZKUSENOSTI] - KISSlicer
April 24, 2015 04:20PM
ahojte, potrebujem poradit kde v kissliceri nadstavim viac materialu pre loops a menej pre vypln.problem je ze okrajove vrstvy ci uz nadstavim 3..4..5 sa mi dobre nezlievaju. ked pridam vo flow viac materialu vonkajsie vrstvy vyzeraju dobre ale pri vyplni sa mi uz tryska ryje v materiali.dik
Re: [ZKUSENOSTI] - KISSlicer
April 24, 2015 06:24PM
mimicico: kisslicer uz dlouho nepouzivam, ale zkus opacny postup nez jsem tu resil ja, tzn zmensit infill extrusion width
Re: [ZKUSENOSTI] - KISSlicer
June 17, 2015 06:09AM
Ahojte.

Je u Kiss... vyslicovat opět stejný model (např. po změně parametrů pro tisk)?
Možná jen blbě vidím, ale jak dám jednou SLICE tak podruhé už mi to nenabídne.... Musím znovu načíst STL a pak můžu teprve slicovat ....


Dík Michal
Re: [ZKUSENOSTI] - KISSlicer
June 17, 2015 07:13AM
Zalezi, co menis za parametry - nektere parametry nevyzaduji znovu preslicovat cely model (napr. zalozka "Material" na to nema vliv). Jinak kdyz zmenis parametry v zalozce "Style" (napr. sirka linky, vyska vrstvy), tak se tlacitko "Save" zmeni zase na "Slice".


3D tiskárna RebeliX
www.reprap4u.cz
Re: [ZKUSENOSTI] - KISSlicer
June 17, 2015 08:09AM
Aha, děkuji.
Měnil jsem právě jen v Material...
Ještě jednou dík

Michal
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login