Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

FreeCAD

Posted by Rossky 
FreeCAD
January 08, 2014 05:50PM
Ahoj,
je hezké mít tiskarnu, když člověk neumí kreslit v 3D.

Začal jsem používat FreeCad a sem celkem snim spokojen jen bych potřeboval poradit z některýma funkcema.
I když je počeštěn tak většina nápovědy je angličtině. Forum je taky v anglickém jazyce. A já anglicky neumim.
Pár videi je na Youtube, ale jsou to zaklady, které ze začátku pomohou. A dost se jich opakuje. Za pomoci překladačů jsem dost přeložil ale někdy vycházely nesmysli. A když jsem dal vyhledávat FreeCad tak jsem v češtině nenalezl žádné forum.

Proto se chci zeptat je tu někdo kdo my poradí? Kdo ho používá? Kdo pomuže těm kteří ovladají jen češtinu ( a ještě bídně ).

Výborně se my v FreeCadu pracuje a za měsíc jsem uměl nakreslit slušné věci. Ale nepřišel jsem jak mám vložit TEXT na valcovou plochu aby kopiroval povrch. Jak vytvořit zavit, nebo ozubené kolo atd.

Dík
Re: FreeCAD
January 09, 2014 12:29AM
Taky jsem zacal pouzivat FreeCad ale jsem na zacatku, dokazal jsem nakreslit valcovou rampu a vytisknout na 3D, musel jsem ovsem pridavat podperne plosky a pod.
Re: FreeCAD
January 10, 2014 03:49AM
Jo a jinak ozubena kola se delaji pomoci Python scriptu ktery se spusti v Python konzole, napr. v adresari C:\Program Files\FreeCAD0.12\Mod\PartDesign\Scripts je Gear.py, ten se ale musi upravit fle verze FreeCadu.
U mne to pak vypada takto, dle obrazku.

Pripadne dle URL
[freecad-tutorial.blogspot.cz]
Attachments:
open | download - Gear_FreeCadPythoScript.jpg (185.5 KB)
Re: FreeCAD
January 12, 2014 05:18PM
Díky,
ale zkoušel sem to nakreslit podle návodu na freecad-tutorial.blogspot.cz. Vůbec se my to nepovedlo a nevěděl jsem jak upravit na verzi. Já mam 0.13, ale rychle ji sem to měl nakreslený za pomocí Array. a jednoduše. Ale odkaz se supr.
Já měl na mysly výpočet ozubeného kola v grafickém provedení. (data- velikost, počet zubu, uhel zubu...) něco jako:

[www.woodgears.ca].

a vypadne stoho celý převod.

Jinak děkuji za příspěvek.
Re: FreeCAD
February 15, 2014 12:52PM
Ahoj,
protože to občas někdo přečte a mě se poštěstilo. Sehnal jsem scrip na Gears přímo na FreeCAD. Ovladaní je stejne jako na inkscape.

Zadate počet zubů, velikost zubu, uhel zubu a stačí si stim pohrát a je krasné zubaté kolečko.

Hledal jsem i jiné možnosti a narazil jsem na program GGGears. Měl by jít nainstalovat ale mě se nedaři. Hlasí chybu: nejde splnit zavyslosti???
kdyby někdo věděl dejte vědět. Stím programem by měly jít dělat ješte leší ozubené kola.
Attachments:
open | download - FreeCAD-scripts-master.zip (2.4 KB)
Re: FreeCAD
February 15, 2014 01:07PM
Ukazka že to funguje a da se stím dělat.
Attachments:
open | download - FreeCAD Gears.jp2 (230.3 KB)
Re: FreeCAD
March 21, 2014 02:59PM
Jde ve FreeCADu změnit velikost objektu který vznikl součtem více tvarů (půlka duté koule)?
díky.
Už jsem na to přišel že jde strom objektu ještě více rozbalit a změnit rozměry všech součástí, ale neumím tady smazat původní zprávu :-)

Edited 1 time(s). Last edit at 03/21/2014 03:36PM by JP77.
Re: FreeCAD
April 02, 2014 02:56PM
Jde zjistit objem nakresleného tvaru?
Re: FreeCAD
December 15, 2014 11:43AM
Kdo prozradí jak nastartovat práce ve Freecadu, Mám docela dobré zkušenosti s Inventorem a tak jsem myslel, že to nebude problém, ale nějak to nemůžu načít. Asi se to dost liší, nemohu najít např. jak se dělá výběr, bolean funkce, umístění tvarů atd....
Dík předem za hojné připomínky
Oldřich
Re: FreeCAD
December 24, 2014 05:35PM
Delam s autodesk invertor v cestine .V nem sou ozubena kola,jako samostatna polozka a zavity taky.Je to supr na ruzne strojarske objekty,vykresy rozpohybovani atp. ,ale na oblicej ci nejake krivky to neni.Nevite nahodou o nejakym jednoduchym SW na postavy obliceje atd?
No a taky by me zajimalo,jestli je nejakej sw na predelani objektu ve formatu stl.

Edited 2 time(s). Last edit at 12/25/2014 09:47AM by paklic.
Re: FreeCAD
December 25, 2014 04:50AM
Na umění tu je Blender grinning smiley
Re: FreeCAD
December 31, 2014 04:17AM
Blender je fajn ale nikdy nebude parametricky.
Na to jsou tu ale ostatne jine programy.
Taky je blender ale docela kanon na vrabce. Docela hodne lidi odradila jeho "slozitost".
Na ne parametricke modelovani je tu Wings3D ktery je fakt hoodne intuitivni
a znam hodne lidi kteri na nej presli protoze jim fakt Blender moc nesednul.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login