Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

zapomenutý firmware

Posted by vodar 
zapomenutý firmware
January 10, 2014 12:34PM
Omlouvám se jestli někomu bude vadit, že zakládám nové vlákno, ale nikde jsem nenašel, zda se dá načíst firmware s mikroprocesoru atmega 644, umístněného v elektronice Gen7? Šlo by to nějak přez arduino IDE? Delší dobu jsem nepoužíval tiskárnu a potřeboval bych zjistit co jsem tam naposledy nahrál, abych mohl pokračovat. Děkuji za objasnění problému.
dan
Re: zapomenutý firmware
January 10, 2014 02:08PM
Vytahnout se to da, ale v HEXa. Disassembler, ktery by to zpetne prelozil do textove podoby arduina sezenes uz asi tezko sad smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 01/10/2014 04:04PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: zapomenutý firmware
January 10, 2014 02:15PM
Přeložit zpět to není těžké, ale komentáře se při překladu mažou a pak se to z hexa překládá takovým způsobem, že to stejné nikdy nebude, tak by jsi to stejně ani nepoznal co tam je
Re: zapomenutý firmware
January 11, 2014 07:47AM
napiš M503 a přečteš si většinu parametrů.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: zapomenutý firmware
January 12, 2014 03:54AM
Tiskárna vlastní výroby, elektronika Gen7 1.5, firmware Teacup, Hostware Repetier poslední verze + někdy pronterface. Ta M503ka mi nefunguje, nebo dělám něco špatně zkoušel jsem i M134. Jestli jsem dobře pochopil tak ten kód mám zadat do příkazového řádku v hostitelském programu a v logu se mi zobrazí co potřebuju?
Re: zapomenutý firmware
January 12, 2014 04:07AM
Ahoj, nevím čemu říkáš log - v Pronterface je to to pravý okno, v Repetieru si to nepamatuju (už jsem ho dlouho nepoužil), a jde to i v Arduino IDE Serial Monitoru. M503 funguje, M134 ne (ovšem firmware Marlin. Teacup jsem nikdy nezkusil.)

Edited 1 time(s). Last edit at 01/12/2014 04:25AM by jirpil.
dan
Re: zapomenutý firmware
January 12, 2014 06:41AM
V repetieru je na karte manualniho uvladani nahore dialigivy box "g-code" do nej to napi s a zmackni "Odeslat". V logu dole ti to vypise.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: zapomenutý firmware
January 12, 2014 08:56AM
Teacup ten M kód neumí - [github.com]

Ale jestli jsi nedělal moc úprav do kódu, tak věřím že to za hodinku máš nastavené znovu.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: zapomenutý firmware
February 13, 2014 03:25PM
Ahoj, mám stejný problém...
No vlastně, mám sprintera 1.3.11T / 19.03.2012 a takhle jsem ho koupil.
A potřeboval bych zjistit všechny proměnné abych si mohl zbastlit třeba merlina... :-/

Nebo poradí někdo který firmware, mám ramps 1.4 asi, prusa V2, a rád bych aby uměl oblouk G2 G3 a taky by se mi líbilo M106 Sxxx, na tomhle sprinteru pouze on/off. MErlin nebo Repetier

A ještě to není úplně dobře zkalibrované :-/ ale bez původního firmware se nehnu, hex si nepřečtu (zalohu v avrdude neumím)

Nebo mi někdo aspoň napište jak na AVRDUDE.

Pozitivní je že to občas tiskne pěkne, dokonce i bridge, ABS drži na desce.
Re: zapomenutý firmware
February 13, 2014 06:36PM
pošli mu M503 vypíše ti parametry do logu
Re: zapomenutý firmware
February 14, 2014 05:41AM
Zkusim to, ale kdyz jsem to zkousel posledne tak se nic nestalo. Myslim ze ten muj mrzak to nema implementovane. :-\
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login