Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

repetierHost co se mi teda hodně nelíbí sad smiley

Posted by martblek 
repetierHost co se mi teda hodně nelíbí sad smiley
January 31, 2015 11:26AM
Tak jsem pokusně přešel z Marlina na repetier fw.
Zkoušel jsem a testoval , docela dobry. Tak si dám tisknout neco delšího.
Po 2 hodinách jsem ja blb zvetsil velikost okna. Tisk se zastavil a čekal až se refrešne okno !!! to je velebnosti hnus.
Nehledě na to že hodnoty ve sliderech se změnili takže tisk na 224 % , přísun filamentu na 124% atd. z užasu mě vyvedlo až nepěkné přeskakovani filamentu na šroubu protože se mi změnila i teplota na HE.
Koukám do výpisu a ERROR WRONG CHECKSUM.
2hod uplně zbytečně sad smiley
takže takhle ne páni programátoři.
Budu chtít vrátit svůj donate smiling smiley a gui přepsat do něčeho inteligentnějšího MONO nebude to nejzdravější.

btw: děje se to ještě někomu ? nebo to dělá jen na mém X serveru. žádný composite manager mi neběží.

PS: potřeboval jsem si jen ulevit od nervů. článek nemá věcnou hodnotu. díky.
Re: repetierHost co se mi teda hodně nelíbí sad smiley
January 31, 2015 01:00PM
no s win verzi sem spokojen, ale s linuch uz taky moc ne smiling smiley

taky mi pod ubuntu parkrat neco nahodilo davkovani na 120%...
poslat file do SD ma taky dva kroky... nejdriv vyberu file nebo gcod a potvrdim. a nic se nedeje, a posila file az po opetovnem kliknuti na ikonku upload file. tohle mi delala jedna starsi verze repetier hostu pod lwidlema s marlinem, pak uz to opravili...

nemluvim o tom, ze ackoliv mam pozadovane knihovny, stejne nemuzu moc pohybovat s nahledem plate nebo nedej boze s objektem na plateru... okamzitej zasek a pad repetieru...

kdybych nemel SD, tak na tisk z linuchu zapomenu... takhle si to jen pripravim a ulozim na SD a jinak USB odpojuju...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: repetierHost co se mi teda hodně nelíbí sad smiley
January 31, 2015 01:28PM
Jojo naprostejné ubuntu a repetier se nemají rádi, tím že to tam běží v nějaké ultra demetní simulaci to padá jako hrušky.

Pravé tlačítko je tam zakázáno používat grinning smiley. Musíš si na třetí ikonku odshora a tou pak přesovat. Zmenšování okna je taky průšvih.

Tak teď proč to používám, jde to dát na všechny tři platformy (mimochodem ta strašně stará verze na OSX funguje nejlépe) a zatím jsem nepotkal nic přívětivějšího.
Re: repetierHost co se mi teda hodně nelíbí sad smiley
January 31, 2015 01:39PM
Quote
lubosjerabek
Jojo naprostejné ubuntu a repetier se nemají rádi, tím že to tam běží v nějaké ultra demetní simulaci to padá jako hrušky.

Pravé tlačítko je tam zakázáno používat grinning smiley. Musíš si na třetí ikonku odshora a tou pak přesovat. Zmenšování okna je taky průšvih.

Tak teď proč to používám, jde to dát na všechny tři platformy (mimochodem ta strašně stará verze na OSX funguje nejlépe) a zatím jsem nepotkal nic přívětivějšího.

no az budu mit naladu a trosku casu, dam si tam gentoo grinning smiley to bude zabavicka smiling smiley

no, ja sem zviklej najit zpusob, jak delat veci i jinak smiling smiley takze plater sliceru, rozhazet jak potrebuju export do stl a v repetieru slicovat skeinforgem smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: repetierHost co se mi teda hodně nelíbí sad smiley
February 01, 2015 04:18AM
Ja chtel jen testnout jestli mi nezlobi FW marlin.
Mel jsem nejake problemy s kruhovitosti. remeny i pojezdy vyladene testovaci kostka 40x40x15mm na 0.04 mm presnost
ale testovaci 'kolo' R20 výška 15mm v ose Y o 0.48mm vetší sad smiley

Slicovano s Cura v repetieru se to zlepsilo na 0.1 mm, ale ta odezva gui je hrozna. jinak to nevypada zle

Edited 1 time(s). Last edit at 02/01/2015 04:19AM by martblek.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login