Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Cura - zaciatok tlace

Posted by risoo 
Cura - zaciatok tlace
June 18, 2015 04:54AM
zdar
pri zaciatku tlace mi pred nabehnutim na podlozku vytiahne urcitu dlzku filamentu!! \
cca 25 mm velmi rychlo!! co sposobuje, ze tlaci urcitu dlzku naprazdno.
neviete kde sa to nastavuje ?
a potreboval by som nastavenie - znizenie trisky pri tlaci o urcitu vysku, tak ako v slicery.

tiez by bodlo nastavenie akceleracie - ked sa to tam neda nastavit, berie to nastavenie z firmwaru ?
Re: Cura - zaciatok tlace
August 03, 2015 09:57AM
Zdravím, nevím jestli je to ještě aktuální,tak i pro ostatní :
Po spuštění Cury klikneme na kartu Start/End-Gcode, délka vytlačování materiálu před samotným tiskem je pod položkou: ;G1 F200 E10 ;extrude 3mm of feed stock - pokud nechci aby nějaký příkaz tiskárna provedla dám před ní středník. Já to mám udělané následovně:


;Sliced at: {day} {date} {time}
;Basic settings: Layer height: {layer_height} Walls: {wall_thickness} Fill: {fill_density}
;Print time: {print_time}
;Filament used: {filament_amount}m {filament_weight}g
;Filament cost: {filament_cost}
;M190 S{print_bed_temperature} ;Uncomment to add your own bed temperature line
;M109 S{print_temperature} ;Uncomment to add your own temperature line
G21 ;metric values
G90 ;absolute positioning
M82 ;set extruder to absolute mode
M107 ;start with the fan off
G28 X0 Y0 ;move X/Y to min endstops
G28 Z0 ;move Z to min endstops
;G1 Z15.0 F{travel_speed} ;move the platform down 15mm
G92 E0 ;zero the extruded length
;G1 F200 E10 ;extrude 3mm of feed stock
;G92 E0 ;zero the extruded length again
G1 F{travel_speed}
;Put printing message on LCD screen
M117 Printing...


Mám problémy z motory na ose z nestíhaji tu šílenou rychlost při startu vždycky se bloknou a pak je to na nic,proto to mám nastavené takto, ve firmware jsem taky něco upravoval ale už nevím kde to bylo,jednalo se právě o rychlost (travel speed). Proto to mám takto nastavené, takže prvně nahřeje hotbed, pak hotend, dá všechno do nuly, nic nevytlačuje a jede na začátek tisku a tiskne. Nejlépe je mít hotend přímo na hotbedu v pracovní poloze, pak z něho zbytečně neteče materiál a nekroutí se kolem trysky, Tisknu pouze z PLA.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login