Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

První vlastní model - rady?

Posted by nfix 
První vlastní model - rady?
October 11, 2015 03:23AM
Zdravím, rád bych se zeptal zdejších zkušených tiskařů na následující tři věci.
Sestavil jsem si tiskárnu Prusa i3, udělal jsem si vlastní model z loga + podložku před tinkercad.
Logo i podložka vypadají v tinkercadu výborně, stejně tak následně ve Slic3r, ale po vytisknutí už to není dle mých představ smiling smiley




Pro se ptám:

1) Jak se vyvarovat tomu, že u A, D a C v logu v nápisu Candice jde občas filament mimo písmeno (jako by šla hlava tiskárny špatnou cestou, ale ve Slic3ru je to ve vrstvách správně). a jak dosáhnout toho, aby byly písmena hranatá? Tisknul jsem na 85% rychlost.

2) Jakým způsobem dosáhnout toho, aby byla písmena krásně plná, jako tyto tisky: [shop.prusa3d.com]ň-slavy-nejlepši-vytisky-f11/davidr-tisk-po-upgrade-na-1-75-t171.html ? smiling smiley Je nějaká funkce ve slic3ru / Kissliceru jak to "nahustit"? Zkoušel jsem také měnit Defaul Extrusion width na 0.3 a Perimetry na 0.4 - Trochu se to zlepšilo, ale stale to není ono. Níže zasílám obrázek.



3) jako okraj používám 3 vrstvy, ale 2 se mi od zbytku odchlípnou a nedrží. Když to srovnám například se vzorovým tiskem Batman který byl i tiskárny Prusa i3, který měl také 3 vrstvy okraje tak u Batmana to vypadá krásně, uceleně a drří se zbytkem.




Děkuji za odpovědi a rady.
Re: První vlastní model - rady?
October 21, 2015 09:37AM
1) kalibrace davkovani a ujeti os ve firmwaru probehla??? pokud ne nema cenu neco dal resit a sup na to. tzn. :
  • osy XY(Z) ujedou napr 50mm pokud dam prikaz na 50mm pohyb?
  • extruder zatlaci 50mm dratu do extruderu pokud dam prikaz 50mm extrude?

2) pokud mas kalibrovanej firmware / HW provedl si kalibraci slicovaciho softu??? tzn poladit si davkovani, rychlosti, vyplne atd. napr ve sliceru?

ty fotky vapadaj ze mas minimalne poddavkovano a i teda nenakalibrovano

pokud bych ti mel odpovedet treba na to s tim pismenem D, tak to muze bejt proto, ze hotend dostava min materialu, ten se vubec nebo malo prichyti k posledni vrstve a jak se hlava pohybuje, tak to vlakno tahne, dokud se nekde nechytne...

Edited 2 time(s). Last edit at 10/21/2015 06:29PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login