Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

arduino sw nekomunkuje s deskou

Posted by Spoach 
arduino sw nekomunkuje s deskou
December 11, 2015 12:27PM
caute

mam problem s rozbehanim desky je to cinskej klon rozpozna ho pocitac jako com port 340, ale adruino sw snim nechce vubec komunikovat, kdykoli dam upload nejakeho projektu at uz zkusebni blink, nebo firmware pro tiskarnu pokazde mi to napise

avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout

a nakonec timeout communicating with programator, vubec uz nevim co delat ale nejde to na zadnem pocitaci.
dan
Re: arduino sw nekomunkuje s deskou
December 11, 2015 02:55PM
No, jakej to ma USB/serial chip ? Atmegu 16u2, nebo CH340.
S CH340 obcas byva problem s driverama. Tvari se to jako OK, ale proste to nejede a nebo to zkus z jineho PC. Co mam s Win8.1, tak jsem ladil drivery a nejak se to rozebehlo, ale uz ani nevim, co jsem pouzil za drivery. Pak jsem to pichnul na Win10 a zadne drivery to po me ani nechtelo, nejaky si to samo naladovalo a jelo to grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: arduino sw nekomunkuje s deskou
December 11, 2015 03:52PM
mam prave vsude jen windows 7:/ ale zkusim stahnout 10 a uvidim. ja mam prave nainstalovany ch350 serial port vidim ho ze je nainstalovany spravne ale andruino sw ho nechce nahodit. co si tak procitam fora tak tam pisou i neco o bootloaderu, ale co jsem tak precetl tak ze je to nejaky pridavny chip ale v sade koupene v cine je jen ramps 1.4 mega 2560 a drivery. ale jak rikam win to uu poznal ale arduino sw jako by nevedel kde to je. no tak preinsatluju na jednom pc win a zkusim uvidimesmiling smiley
dan
Re: arduino sw nekomunkuje s deskou
December 11, 2015 03:58PM
bootloader je "programova" cast v procesoru, ktera umoznuje prave nahrani FW prez seriovy port procesoru, jinak by si potreboval programator. Defakto onen bootloader je cele kouzlo toho arduina, jinak by to byl v podstate procesor na vyvojovy desce a musel by si vzdy program nahravat programatorem.
Ma spravdu, ze jsem mel v ruce i arduina s poskozenym ci nenahranym bootloaderem, ale zase tak caste to u novych desek neni.
Sazel bych na ten blbej driver.
Kdyz to zacne delat po kompilaci "Uploading" zablikaji na arduinu LEDKy (RX/TX) trochu jinak nez do te doby? Me totiz s tim spatnym driverem chodilo pouze TX smerem do Arduina a RX, tedy jeho odpoved do PC uz neprosla. Nakonec to bylo tim driverem.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: arduino sw nekomunkuje s deskou
December 11, 2015 05:45PM
kdyz sem se ten CH340 snazil ja rozbehat na win7 narazil sem na asi 3 verze driveru... a jen jeden mi fungoval... zkus tenhle

s tema co se tvarili ok mi to delalo to samy, pripadne vubec nereagovalo na arduino...

Quote
Spoach
mam prave vsude jen windows 7:/ ale zkusim stahnout 10 a uvidim. ja mam prave nainstalovany ch350 serial port vidim ho ze je nainstalovany spravne ale andruino sw ho nechce nahodit. co si tak procitam fora tak tam pisou i neco o bootloaderu, ale co jsem tak precetl tak ze je to nejaky pridavny chip ale v sade koupene v cine je jen ramps 1.4 mega 2560 a drivery. ale jak rikam win to uu poznal ale arduino sw jako by nevedel kde to je. no tak preinsatluju na jednom pc win a zkusim uvidimesmiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: arduino sw nekomunkuje s deskou
December 12, 2015 01:31AM
Prave ze kdyz zapnu do pc rozsviti se mi dve ledky on a l ale kdyz chci neco nahrat tak mi neblika ani rx ani tx. Jen nekdy obcas. No zkusim to jeste poresit reinstalaci systemu na win 10.



Takze po upgrade win na 10 porad stejny problem nainstaluje se deska v poho, ale proste nekomunikuje s arduino sw:/ opravdu uz nevim, led tx obcas pri uploadu problikne, rx ledku jsem jeste nevidel zasvitit. Opravdu se tohle jeste nikomu nestalo?:///

Edited 1 time(s). Last edit at 12/12/2015 06:33AM by Spoach.
Re: arduino sw nekomunkuje s deskou
December 12, 2015 08:13AM
Quote
Spoach
Prave ze kdyz zapnu do pc rozsviti se mi dve ledky on a l ale kdyz chci neco nahrat tak mi neblika ani rx ani tx. Jen nekdy obcas. No zkusim to jeste poresit reinstalaci systemu na win 10.



Takze po upgrade win na 10 porad stejny problem nainstaluje se deska v poho, ale proste nekomunikuje s arduino sw:/ opravdu uz nevim, led tx obcas pri uploadu problikne, rx ledku jsem jeste nevidel zasvitit. Opravdu se tohle jeste nikomu nestalo?:///

zkus najit vhodnej driver - tohle mi to se spatnym delalo taky. stacilo jen najit ten spravnej...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: arduino sw nekomunkuje s deskou
December 12, 2015 02:10PM
Vyzkousel jsem jich tolik ze uz to ani nejde zkouset dal. Neni co. Kaslu na ni a koupim radsi original adruino
Re: arduino sw nekomunkuje s deskou
December 12, 2015 02:19PM
skus tam nahrat novy bootloader, ale na to asi budes potrebovat dalsie funkcne arduino.

podobna vec sa mi stala, ked bol bootloader pre arduino duemilanove ale na doske aj v programe som vybral arduino uno.
vybrat v programe iny typ dosky si neskusal? duemilanove, diecimila alebo uno?

neobsadzuje ti nejaky program COM porty?
Re: arduino sw nekomunkuje s deskou
December 14, 2015 02:07AM
Zkusim jeste povybirat jine tipy desky, tak uvidime snad:/
Re: arduino sw nekomunkuje s deskou
December 31, 2015 11:55AM
"com port 340" ??? To jako vazne se ti hlasi na portu COM s cislem 340?

jinak ta chyba muze byt i USB hubem nebo prilis dlouhym kabelem mezu pocitacem a deskou


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login