Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

rychlost tisku v rozích

Posted by milou 
rychlost tisku v rozích
February 21, 2016 10:00AM
Ahoj printeři .
Mám otázku . Dá se v repetiéru , nebo jinde nastavit rychlost tisku v rozích ? Jde mi o to , aby dlouhé-rovné štreky jela tiskárna rychle , ale jak se bude postupně v úhlopříčce dostávat k rohu , aby se rychlost lineárně snižovala . Potřebuju snížit energii oscilací osy X,Y . JInakmi to bude s těmi 17 kg . po stole skákat jak dostihová koza . grinning smiley . Díky.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/21/2016 10:01AM by milou.


www.3d-konstrukce.cz
dan
Re: rychlost tisku v rozích
February 21, 2016 05:17PM
A co takhle akcelerace ?


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: rychlost tisku v rozích
February 22, 2016 10:29AM
Myslel jsem , že se u akcelerace jedná pouze o prvotní cuknutí při reverzaci . a ne o pozvolný dojezd-rozjezd . Pak je vše jasné. Okem to vidět není .
dan
Re: rychlost tisku v rozích
February 23, 2016 09:10AM
Pokud budou akcelerace nastavene dostatecne male, tak to videt bude, neboj grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: rychlost tisku v rozích
February 24, 2016 08:34AM
Quote
milou
Myslel jsem , že se u akcelerace jedná pouze o prvotní cuknutí při reverzaci . a ne o pozvolný dojezd-rozjezd . Pak je vše jasné. Okem to vidět není .

pohraj si s akceleraci a jerkem - uz se to tu i probiralo...

akcelerace ti urcuje, miru zrychleni
a jerk prubeh zrychleni (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/43/Schematic_diagram_of_Jerk%2C_Acceleration%2C_and_Speed.svg)

bez jerku bys mel linearni konstatni zrychleni
s jerkem mas behem akcelracni/spomalovaci faze postupnou zmenu rychlosti, takze se ti min projevy treba vibrace nebo napor na mechanickou soustavu.

proste rekneme ze bude akcelerovat celkem 10cm s akceleraci 1000 a dle jerku bude treba prvni a posledni 2cm se menit akcelerace z 0 do 1000 (ne linearne)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: rychlost tisku v rozích
February 25, 2016 10:12PM
Odpověď už je napsána a za sebe Vám mohu napsat, že se to ani nehne. Vidím správně gumové dorazy na kterých je to postavené ? pak to bude doslova jak přikované. Předpokládám, že neplánujete nereálnou hodnotu akcelerace 40 000.
17 kg je zcela zanedbatelná a nic nevypovídající hmotnost. Rozhodujicí je hmotnost dané osy při daném zrychlení.
Re: rychlost tisku v rozích
February 26, 2016 11:13AM
Zkusím . 17 kg . Bu hmotnost pohyblivých součástí os X a Y ve vnitřním rámu . Je mi jasné , že tohle zatím nikdo neřešil , takže pokus-omyl . Díky .


www.3d-konstrukce.cz
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login