Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Proč se dělají trysky z mosazi?

Posted by majkl 
Proč se dělají trysky z mosazi?
September 01, 2013 10:08PM
Mám takovej, možná blbej dotaz. Proč se používá na trysky mosaz?

Máme homemade trysku. Hliníkový chladič, nerez heatbreak a mosazná tryska.

Po cca týdnu užívání jsme trysku odšroubovali a koukal jsem jak hrozně závit dopadnul. Mosaz byla zkorodovaná. Proč to takhle dopadlo? Udělala se tam nějaká baterka na přechodu těch kovů?

Protože tryska byla na předělání (neseděla díra v trysce s dírou v heatbreaku), zkusili jsme udělat v kuse z nerezu heatbreak a trysku (tj. chladič hliník, heatblock hliník, zbytek nerez) a fachčí to na výbornou.

Až ji rozděláme, tak to poměřím a zdokumentuju. Teď jsem se pokusil po paměti to dát do kupy aspoň trochu.



Edited 1 time(s). Last edit at 09/01/2013 11:45PM by majkl.
Attachments:
open | download - tryska.png (27.8 KB)
Re: Proč se dělají trysky z mosazi?
September 01, 2013 10:40PM
Koukám, že už tu nějakej pokus nerez tryskou je: [www.reprapdiscount.com]

Nemá to ale skoro žádnej chladič, to mi připadá jako blbost. Zkoušeli jste někdo tuhle trysku? Mě připadá, že to nemůže fungovat, že se plast nataví až do studeného konce a musí se to pak zákonitě seknout. Nebo se to ufouká větrákem takhle malej profil?
Re: Proč se dělají trysky z mosazi?
September 02, 2013 10:09AM
Proč se používá na trysky mosaz?
- Podle mě v tom není žádná velká věda. S mosazí se dobře dělá. Taky v tom myslím hrála trochu roli tepelná vodivost a to, jak moc se na ni (ne)lepí materiál. Bohužel si nepamatuju přesně zdroj, myslím, že někde na reprap wiki

Mosaz byla zkorodovaná. Proč to takhle dopadlo?
- Galavanický spoj se mi moc nezdá, přeci tam není žádná vlhkost, nic co by fungovalo jako eletrkolyt. Jako vysvětlení nabízím kontaktní korozi v důsledku různé tepelné roztažnosti mosazi a nerezu.
Re: Proč se dělají trysky z mosazi?
September 05, 2013 07:27PM
Mosaz, ok díky.

Ohledně toho lepení, jaké lepení je na mysli? Koukal jsem, že Průša vnitřek leští. My ho máme asi nějak zázračně provrtanej, ale nic se nelepí. Od té doby co ho brácha přinesl se nezaseknul filament ani jednou.

Ohledně té koroze ještě něco pohledám. Nikomu jinému se to neděje? Nebo je to normální? Tím se musí zhoršovat časem vlastnosti.

Každopádně mě se líbí nerez v jednom kuse + ohřejvátko a chladič z duralu.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login