Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Jaký extruder?

Posted by zakoj 
Jaký extruder?
August 26, 2013 11:16AM
Dobrý den,
jsem začátečních a potřeboval bych poradit jaký extruder, s převodem nebo bez (Jde mi především o kvalitu tisku)? Popřípade byl by někdo ochoten mi jej vytisknout a zaslat na dobírku?
Děkuji

zakojmail@gmail.com
Re: Jaký extruder?
August 26, 2013 11:28AM
Minimalne musis uvest pro jaky typ tiskarny to chces (prusa, delta s bowdenem) potazmo jaky budes mit hotend. Pro zacatek doporucuji precist wiki
zakladnim typem extruderu jsou tzv "wades" extrudery, je jich mnoho ruznych typu, vcetne jinych typu prevodu atd.
Bowdenovy extruder bych pokud nepujdes do nejake delta tiskarny do zacatku nedoporucoval.

Edited 1 time(s). Last edit at 08/26/2013 11:28AM by Bajn.
Re: Jaký extruder?
August 26, 2013 01:29PM
Nejdříve jsem chtěl právě ROSTOCK, ale myslím si že je velice náročná na přesnost výroby (pokud se mýlím opravte toho důvodu plánuji vlastní konstrukci inspirovanou především Prusa mendel a makerbot replicator 2. V hotendech se moc nevyznám, ale jestli se vybírají jen podle toho, aby se dali "smontovat" s extruderem, tak v tom bych problém neviděl (plánuji vlastní výrobu). Spíše mi šlo o to jaký je rozdíl v kvalitě tisku (nebo jiné podstatné rozdíly) mezi extrudery WADES a extrudery "bez převodu". děkuji
Re: Jaký extruder?
August 27, 2013 03:04AM
Ahoj,
doporučil bych Wades extruder, používám ho na reprapu Prusa i2:
[zelezp.sweb.cz]

"Zuby" na podávacím šroubu:
[zelezp.sweb.cz]

Kvalita výsledného tisku s Průšovým ocelovým hotendem 0.4 :
[zelezp.sweb.cz]
[zelezp.sweb.cz]

Pěkný den
bakelite
Re: Jaký extruder?
August 27, 2013 03:51AM
Ad rostock: pokud jde o zakladni rostock, tak jedine co musis vymerit je na spodni a horni desce kam zasroubujes vytisknute dily. Plus vymerit ramena, tak aby bylystejne dlouha. Tim v podstate konci jakekoli mereni smiling smiley Ano souhlasim s tim, ze cim precizneji je tiskarna udelana, ale neni to zadny velky stres. Z vlastni zkusenosti je rozhodne slozitejsi zalezitost s bowdenem, nez se samotnou konstrukci, ta je krasne jednoducha smiling smiley
Re: Jaký extruder?
August 27, 2013 04:44AM
A jak jste řešil "kulové klouby"?
Re: Jaký extruder?
August 27, 2013 05:14AM
kulovym cepem koupenym v modelarstvi, v jinem vlakne se to tu nekde resilo. Do budoucna je pripadne plan pouzit spoj s magnetem (bud kulovy magnet a kovova jamka na protikus nebo dva magnety a mezi ne kovova kulicka-lozisko)
Prozatim je ale kulovy cep naprosto dostacujici reseni.
Re: Jaký extruder?
August 27, 2013 05:55AM
S magnetickyma kuličkama jsem to už videl je to super napad. Nemohl by jsme mi poslat "plány" vaší rocstock tiskarny a foto kvality tisku? děkuji
třeba i mail zakojmail(zavináč)gmail.com
Re: Jaký extruder?
August 27, 2013 06:50AM
doporucuji projit web http://richrap.blogspot.cz/ z jeho rostocku jsem vychazel. Fotky me konkretni tiskarny (jeste v prubehu stavby, od te doby jsem se nedokopal neco nafotit) jsou zde
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login