Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Rychlost tisku / under-extrusion

Posted by milou 
Rychlost tisku / under-extrusion
November 14, 2013 12:38PM
Majkle Chci se zeptat : Psal jsi,že tiskneš 240 mm/s . Nepostřehl jsi,oproti menšímu posuvu,a užší trysce téměř stejný výsledek ? Jde mi o to,že pokud bys měl trysku 0.5 , a ten posuv 240 v nerezy , tak by se filament teoreticky vytahoval z trysky tahem,a tím by došlo ke zúžení vytlačované hmoty na cca 0.3 mm . Pak by to šlo rychle,a pěkně . Škoda,že nemáš k dispozici dobrý foťák,který by vyfotil vycházející filament z trysky při té rychlosti .

Vlákno nemažte,ale pojďte fakt začít znovu . POkud spolu máte problém,tak se tu ignorujte,nebo PM,ale k věci . Mě taky nebaví se tu přehrabovat ,abych se k něčemu dostal .

Edited 1 time(s). Last edit at 11/15/2013 06:04AM by majkl.
Re: HOTEND
November 14, 2013 07:18PM
Quote
milou
Majkle Chci se zeptat : Psal jsi,že tiskneš 240 mm/s . Nepostřehl jsi,oproti menšímu posuvu,a užší trysce téměř stejný výsledek ? Jde mi o to,že pokud bys měl trysku 0.5 , a ten posuv 240 v nerezy , tak by se filament teoreticky vytahoval z trysky tahem,a tím by došlo ke zúžení vytlačované hmoty na cca 0.3 mm . Pak by to šlo rychle,a pěkně . Škoda,že nemáš k dispozici dobrý foťák,který by vyfotil vycházející filament z trysky při té rychlosti .

Vlákno nemažte,ale pojďte fakt začít znovu . POkud spolu máte problém,tak se tu ignorujte,nebo PM,ale k věci . Mě taky nebaví se tu přehrabovat ,abych se k něčemu dostal .

Jo, to jde, pomoci 0.6 jsem rychlym "ucmrdavanim" udelal celkem tenkou (nesirokou) vrstvu - kdyz jsem zadal spatny parametry do sliceru. Vypadalo to jak kdyz tam mam trysku 0.2, musel jsem tiskarnu vypnout a zjistit, jestli bracha nevymenil trysku.

Takze jde to.

Jednu dobu jsem zkousel trysku 1mm, a to byl teprva mazec. Roste to pred ocima.

Rychlej dobrej fotak nemam.

PS: bacha, ja do tohodle tematu nesmim a jsme OT.

Edited 1 time(s). Last edit at 11/14/2013 07:19PM by majkl.
Anonymous User
Re: Rychlost tisku / under-extrusion
November 15, 2013 08:10AM
tak to jo ;-) s 0.6 tu rychlost verim, ja mel predtim za to ze mluvime o stejnych tryskach ( 0.3-0.4)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login