Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Hot end

Posted by volt 
Hot end
December 15, 2012 11:22AM
po projiti par stranek ohledne hot endu mi prijde ze je z pohledu presnosti tisku relativne dulezity.

Muzu se zeptat jaky pouzivate + jaky prumer, pripadne jak je udelat (nebo kde koupit) ?

zatim jsem nasel
[www.reprap.org]
[reprap.org]

Edited 1 time(s). Last edit at 12/15/2012 11:23AM by volt.
Re: Hot end
December 16, 2012 09:31AM
Já používám hotend koupený na [reprapworld.com] .Teď mají v nabídce vylepšenou verzi s maticí, já ji tam nemám, designem je to vlastně Adrianova Geared extruder nozzle ( [www.reprap.org] ) v základní verzi, průměr 0,5mm. Srovnání s jinými nemám, ale protože mě netrápí (tedy až na občasné ucpání, když po PLA tisknu ABS), tak bych to ohodnotil, že funguje.

Edited 1 time(s). Last edit at 12/16/2012 09:36AM by fugazza.
Re: Hot end
December 17, 2012 05:12AM
kupili sme od Lazsla z arcol.hu
[shop.arcol.hu]

zatial sme 100% spokojny.

by som dal este do pozrotnosti Prusa Nozzle, predpokladam, znacnu usporu na postovnom. na druhej strane neviem ci sa uz naozaj predava.
[prusanozzle.org]
Re: Hot end
December 17, 2012 09:34AM
Jeste se zeptam jaky prumer ?
Re: Hot end
December 17, 2012 11:08AM
Quote
vokt
Jeste se zeptam jaky prumer ?
0.5mm
Re: Hot end
December 21, 2012 02:20AM
Ahoj

můžeš koupit u mě na tryska
100% funkční a aktuálně jsou 4 kusy skladem. Takže do druhého dne odesílám.
Re: Hot end
June 08, 2013 05:30PM
Problém drcení, roztavení a následný protlačení tu ještě nikdo neřešil? Přijde mi zajímavá myšlenka filastruderu implementovanýho přímo v reprapu(konkrétně prusa mendel v2).Protože z dlouhodobýho hlediska jsou mnohem důležitejší ceny drátu potažmo materiálu a mám před sebou stavbu hot endu pohrávám si s myšlenkou recyklace - granulát - tisk.Například tam, kde dělám se nechalo odvézt asi 80kg poškozených plastových beden na recyklaci / výkupní cena 2kč/kg ! Takže co jsem tak koukal na schema filastruderu tlak u trysky vytváří vrták hrnoucí materiál kupředu svými drážkami.Souhlas? Možná to vidím moc jednoduše, ale tohle mi přišlo jako kvalitnější řešení.
Re: Hot end
June 09, 2013 02:45AM
doporučuji nejdříve sestrojit nějakou funkční 3d tiskárnu a vyzkoušet si práci s jednotlivými materiály. Práci navíc bych odložil až potom, co bych si ověřil jak mě práce s tiskárnou baví a kolik mám na ni času :-)
Jinak já jsem kupoval j-head přes ohin.cz, ale nemam ještě zapojeno.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login