Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Stavba vlastního Hot-end na Prusa i2

Posted by sagat 
Stavba vlastního Hot-end na Prusa i2
September 16, 2013 08:54AM
Zdravím, nemáte někdo zkušenost se stavbou vlastního hot-endu na Prusa i2 ??? Ty kupované mi přijdou dost drahé na to že na tom toho moc není. Jaké dodržet zásady při návrhu, výrobě a nastavení. děkuji za vaše rady.
Re: Stavba vlastního Hot-end na Prusa i2
September 16, 2013 09:51AM
Ahoj, máš soustruh?
Re: Stavba vlastního Hot-end na Prusa i2
September 16, 2013 09:57AM
myslim, ze jirpil se vyjadril presne, pokud ma clovek pristup k soustruhu a ma zkusenosti s materialy ktere se pouzivaji (mosaz, hlinik, nerez...) tak si taky myslim, ze by nemel byt problem okopirovat nejaky funkcni existuji hotend.

Na druhou stranu, ja kdyz chtel usetrit pri stavbe s tim, ze si dily misto vytisknuti radsi odleju z polyuretanu, tak jsem nakonec dosel k tomu, ze to az tak jednoduche neni a radsi zakoupim smiling smiley
Pripadne se daji zakoupit i funkcni hotendy v cechach za lepsi penize. Co vim, tak minimalne dva mistni uzivatele hotendy vyrabi.
Re: Stavba vlastního Hot-end na Prusa i2
September 17, 2013 03:19AM
Soustruh nemám ale známý má, takže v tom by problém nebyl. Spíše by mě zajímalo jestli jste už někdo vlastní stavěli jakou konstrukci by jste mi doporučili ??? Nebo jestli zde na fóru někdo vyrábí za rozumné ceny nějaký funkční hotend tak se mi ozvěte a domluvíme se.
Re: Stavba vlastního Hot-end na Prusa i2
September 17, 2013 04:52AM
Pokud pro známého není problém obrábět nerez (vyvrtání s hladkou stěnou) a vyvrtat díru mosazné trysky (0,3 až 0,5 mm), můžeš zkusit něco jako all metal hotend. Topné tělísko a termistor stejně musíš koupit, ale nějakou kačku ušetříš.
Re: Stavba vlastního Hot-end na Prusa i2
September 17, 2013 05:19PM
My si udělali tohle: [www.dropbox.com]

Je to 0.5mm na 1.75 filament, všenerez. Heatblok a chladič je dural. Příští týden brácha udělá 0.3, tak ozkoušíme, jak funguje. Verze 0.5mm se mi líbí, tiskne to rychle smiling smiley
Re: Stavba vlastního Hot-end na Prusa i2
September 25, 2013 04:38PM
pokud bys chtěl originál českou konstrukci, tak existuje ZemcikO hot end - více viz diskuze na c-n-c.cz kolem stránky 15
Anonymous User
Re: Stavba vlastního Hot-end na Prusa i2
November 06, 2013 02:24PM
my delame v cechach E3D konstrukci ;-) 1000kc bez elektroniky a celokov ;-) pokud by te to zajimlo pisni PM ;-)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login