Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Pozná někdo můj extruder ?

Posted by P3T3 
Pozná někdo můj extruder ?
October 15, 2013 09:26AM
Ahoj,

moje tiskárna je z druhé ruky a prodávající mi zapomněl sdělit několik důležitých technických informací a nekomunikuje, takže jsem ve slepé uličce. Nemůžu zjistit, co mám za extruder. Nejsem schopen pro něj najít odpovídající kalibraci pro Sprinter firmware. Asi mi vytlačuje moc materiálu, protože tisky jsou takové "přeplácané" :-(

Pozná ho někdo z fotografie ?

Díky moc, Petr
Re: Pozná někdo můj extruder ?
October 15, 2013 09:49AM
Prusa Vanilla - hledej na Githubu. Ale nehledej v nem chybu, spis nastav takovou konstantu, abys byl spokojen s vysledkem. Mne vychazi kolem 270, podle odchylky prumeru vlakna. Zkontroluj si pevnost ucyceni hotendu, me to s j-head zlobilo.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/15/2013 12:08PM by jirpil.
Re: Pozná někdo můj extruder ?
October 15, 2013 10:05AM
Ahoj,
potvrzuji Prusa Vanila.
Je totožný co jsem si přinesl z LinuxDays, resp dle fotky tak vypadá.
[github.com]

Fanda
Re: Pozná někdo můj extruder ?
October 15, 2013 03:53PM
Pro kalibraci nepotřebuješ vědět co to je za extruder(je to fuk) jen si změř kolik ti proleze drátu skrz a porovnej to s tim kolik necháš v softwaru vytlačit a podle toho uprav počet kroků motoru
Re: Pozná někdo můj extruder ?
October 16, 2013 09:06AM
Pánové, děkuji za tipy, ale ten můj extruder jenom vypadá jako Průša Vanilla. Moje velké ozubené kolo má 26 zubů, vanilla má 24, moje malé kolo má 9 zubů a vanilla pak 8. Pro posun filamentu mám místo šroubu cosi jako MK7, který by měl mít průměr 10.56mm.

Podle stránky Triffid Hunter's Calibration Guide jsem se dopočítal následovně :

( 200 * 16 ) * ( 26 / 9 ) / ( 10.56 * PI ) = 278

Což je téměř ta hodnota, kterou mi doporučil jirpil. Po updatování Sprinter firmwaru se zdá, že už mi tiskárna slušně tiskne.

Nicméně stále zůstává otevřená otázka, co to vlastně mám za EXTRUDER ? Bojím se, že se jednou něco pokaká a já budu potřebovat mít v záloze náhradní díl, tak abych věděl, co si mám stáhnout a vytisknout grinning smiley
Re: Pozná někdo můj extruder ?
October 16, 2013 10:37AM
Dobre, ne ze by na tom zalezelo, ale presneji mas asi tohle nebo variantu.
[www.thingiverse.com]
Prusa asi predelal ozubeni, tak to ma jinej pomer.
Re: Pozná někdo můj extruder ?
October 17, 2013 12:17PM
Ahoj, tohle neni vanilla, to je sgraber i3ext.

Jestli máš problém s moc plastem, zkus nejdřív použít příkaz "M221 SXXX" kde XXX jsou procenta kolik plastu má tiskárna dávat oproti původní kalibraci. Třeba M221 S80 bude dávat 80% plastu :-) Až to vychytáš změníš firmware.

Josef Průša
Re: Pozná někdo můj extruder ?
October 17, 2013 02:00PM
Děkuji všem, je to opravdu sgraber i3ext a odkaz, který sem vložil jirpil, je krásně všechno pro případné vytisknutí náhradních dílů.

[prusajr]
díky za tip, jistě se bude při dalších laboratorních pokusech hodit. Nicméně v tuto chvíli jsem celkem spokojen s doporučenou a zároveň vypočítanou hodnotou 270-280 pro posun extruderu.

Petr
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login