Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Jaký extruder? Tisk exturderu

Posted by zakoj 
Jaký extruder? Tisk exturderu
October 23, 2013 11:26AM
Je potřeba extruder s převodem, nebo bohatě stačí bez?


Byl by někdo ochotný mi vytisknout extruder s prěvodem?
Popřípadě za kolik?

Děkuji

Edited 2 time(s). Last edit at 10/23/2013 11:40AM by zakoj.
Re: Jaký extruder? Tisk exurderu
October 23, 2013 11:37AM
Přímé podávání vlákna motorem jde jenom u 1.75mm materiálu, pro 3.00mm budeš jistě potřebovat extruder s převodem. Co máš / budeš mít za tiskárnu? A jaký máš / budeš mít hotend? Od toho se bude odvíjet taky jaký extruder.
Re: Jaký extruder? Tisk exurderu
October 23, 2013 11:45AM
Hot end: G3D Buda-style HotEnd.
O tlouštce materiálu jsem jeste neuvažoval jsou mezi nimi nejaké zásadní rozdíly? Jde mi hlavně o kvalitu tisku.
Tiskárnu ještě nemám ale plánuji modifikaci REBEL 2.
dan
Re: Jaký extruder? Tisk exurderu
October 23, 2013 01:04PM
P3T3> jen upresnim, ze pro 3mm filament funguje bez problemu i extruder bez prevodu, tedy s primym nahonem zubatym koleckem.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Jaký extruder? Tisk exurderu
October 23, 2013 02:58PM
dan: A to i pro průměr trysky 0,3mm? A bez chlazení motoru? A průměr toho ozubeného kolečka?
Mně tedy MK7 Drive Gear s běžným Microcon SX17 a driverem 4988 (obojí bez aktivního chlazení) nefungoval uspokojivě ani s tryskou 0,4mm. A když jsem v létě prohledával Thingiverse, nenašel jsem, že by na tom někdo byl lépe...

Edited 1 time(s). Last edit at 10/23/2013 03:18PM by jirpil.
dan
Re: Jaký extruder? Tisk exurderu
October 23, 2013 04:13PM
jirpil: Ano, i pri 0.3mm trysce bez chlazeni motoru to s 3mm filamentem directdrive jde. Prumer kolecka okolo 7mm. Kdybych ji nestavel, tak to netvrdim, kazdopadne zde ale nebyla rec o prumeru trysky, ale o filamentu.

0.3mm je sice podle meho hranicni rozmer pro 3mm filament, kazdopadne jsme dosahli rozumneho tisku v teto kombinaci i pri 300mm/s.

Za sebe bych dnes doporucil stavet tiskarnu s tryskou na 1.75mm filament a directdrive extruderem, tedy bez prevodu zanasejiciho nepresnost do davkovani. Zde je moznost bez vetsich problemu prejit na mensi trysku, ale samozrejme je potreba pocitat s prodlouzenim doby tisku.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 23, 2013 05:02PM
Zvládne 3mm abs material tryska 0,2mm?

Dá se hotend Hot end: G3D Buda-style HotEnd. predelat na 1,75mm material?
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 24, 2013 01:46AM
Zvládne 3mm abs material tryska 0,2mm?
Těžko rict, vlastni zkusenost nemam, bude zalezet na konkretnim hotendu a extruderu. Ale nebyl bych optimista.

Dá se hotend Hot end: G3D Buda-style HotEnd. predelat na 1,75mm material?
Podle G3D popisu se da vymenit vnitrni teflonova vlozka (ale neni v zakladni sestave).
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 24, 2013 06:34AM
pokud použiji extruder s přímým náhonem tedy bez prevodu a trysku 0,2mm material ABS 1,75mm Jak silný motor bych potřeboval (kroutící moment) a stačí poloha jednoho kroku 1,8stupne?
dan
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 24, 2013 06:48AM
Bezny motor SX17-1005 (0,5 Nm) by ti mel stacit, ale zalezi i na kvalitnim provedeni trysky a vedeni filamentu v ni.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 24, 2013 07:18AM
Není to moc? ja našel extruder s motorem s těmito parametry:

dan
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 24, 2013 07:56AM
ja v podstet nevim, na co se ptas. pokud si chces koupit hotovy extruder, tak si ho kup. ja ti tu pisu motor, ktery koupis v CR za dobrou cenu a bude chodit bez problemu s vykonovou a pri 1,75 filamentu se nebude ani moc hrat. Mensi krokove motory jsou naopak drazsi.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 24, 2013 08:06AM
A mohl by jsi poslat odkaz kde bych takovej motor sehnal? Ja plánoval nema 17
dan
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 24, 2013 08:10AM
MICROCON SX17-1005 je motor s prirubou NEMA 17


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 24, 2013 08:10AM
[microcon.cz]

dan byl rychlejsi smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 10/24/2013 08:11AM by Bajn.
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 24, 2013 08:16AM
8 "dratu" nebude to preoblém pri zapojení?
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 24, 2013 08:22AM
nebude, zapojuji se jenom 4, zbyle 4 se po dvojicich spoji k sobe a nezapojuji se, procti forum, je to tu nekolikrat popsano do detailu winking smiley
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 24, 2013 06:12PM
Ten motor co jsi postoval je vhodnej leda tak na osy, ale ne na extruder má "jen" 2.8 kg.cm což jednoduchým přepočtem dává 0.28Nm
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 25, 2013 05:41AM
Ptám se protože plánuji koupi extruderu a tento motor podle mne take slabý se dodává již montovaný na extruderu.
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 25, 2013 06:40AM
a neni lepsi jit do nejakeho overeneho extruderu a k tomu koupit poradny motor? Nebo mas na mysli kompletni set vcetne hotendu? i tak bych sel radeji cestou jednotlivych casti (hotend/extruder/motor)
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 25, 2013 08:45AM
zakoj: tady ta čínská záležitost (nechci rovnou psát pravý název té věci) se tu už řešila a s velmi negativními zjištěními. Bajnovo doporučení platí.

Edited 2 time(s). Last edit at 10/25/2013 01:18PM by jirpil.
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 25, 2013 12:27PM
Ano presně ten samý kus :-D Mám to chápat že jej výrazně nedoporučujete?
Jde jen o tento konkrétní kus nebo nedoporučujete i tento typ extruderu (myšleno rozměry a provedení těla)?
Zcela nechápu to doporučení :-( Je myšleno "nekupuj z číny ale z německa"?

Mohli by jste mi jeste poradit který extruder i hotend by byl nejlepší chtěl bych se zameřit na kvalitu tisku?

Doplnující otázka: " Byl spatný jen extruder nebo i tryska? Používá někdo ten čínský extruder, popřípadě jak je snim spokojen?

děkuji

Edited 1 time(s). Last edit at 10/25/2013 12:42PM by zakoj.
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 25, 2013 12:48PM
Tady jsem našel na youtube a vypadá že tiskne slušně :-)

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

Byl bych rád za každý názor děkuji :-)
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 25, 2013 01:28PM
Omlouvám se, ten link jsem nevložil tam kam jsem chtěl, takže to bylo trochu nesrozumitelný.
Měl by se vyjádřit Kio, ten s tím má bezprostřední zkušenost. Podle toho, co v srpnu napsal, bych usuzoval:
- problém s termočlánkem typu K
- problém s topením (možná jen u kusu, Kio blíž nepopsal proč to shořelo)
- problém s motorem o nedostatečném krouticím momentu
Podle mě celkově nepovedené (navíc "pouťovina" provedením, pokud Kia dobře chápu), nic na tom nemění že se teď prodává na Amazonu za větší peníze.

Chápu, že začátečník by upřednostnil kombinaci extruderu a hotendu, která by byla bez problémů. Ale tohle není to řešení.
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 26, 2013 06:15AM
Ahoj ,nejak si nevim radz pomozte mi prosim .
Urcite vim ze jsem lama a kdyz jsem si koupil plast dily na I3 dle navodu vsiml jsem si
az kdyz sem dokoupil HW kit na extruder ze v plast dilech jsou dily jen na Wade extruder

To sem asi prokaucoval co ?
co ted napada Vas neco nekoho?
kdyz uz mam ale ten HW kit bude asi lepsi mit i plasty na extruder (Metal Gear System Hardware Pack for Prusa/i3) k tomu co ?sakra.
poradi mi nekdo ?
Jestli budu muset jiny plast na extruder neni nekdo kdo by mi pokud mozno co nejdrive treba jeste ted o vikendu dokazal plast vytisknout ?
Bydlim v Praze v Modranech.
Nebo nevite nekdo o kkramu v Cechach kde se daji poritit dily na extruder nejlepe treba i hotend abych nemusel cekat zase 14 nez to prijde
mozna by stacil sestavit ted ten Wade extruder a pak si plast na metal vytisknout ale zase to bych poteboval ten sroub ktery nevim zda v mich improvizovanych podminkach dam.
Tedy kdyby mel nekdo extruder na i3 k prodeji a v Praze hned piste :-D nebo nevim

nebo sem uplnej debil a nedokazu to jen dat dohromaty ?
vim ze tady me pomuzete JA SI S TIM LAMU OD VCERA HLAVU A NIC
omlouvam se a diky za radu

Edited 1 time(s). Last edit at 10/26/2013 06:18AM by okoudous.
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 26, 2013 06:19AM
a co tohle?

K-type: NTC 100K B=3950

vůbec nwm k čemu to má být asi "meřič teploty" tenhle typ by vyhovoval?

ps není to reakce na předchozí příspěvek

Edited 1 time(s). Last edit at 10/26/2013 06:21AM by zakoj.
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 26, 2013 06:22AM
stacil by mi plast na vozik i3 nebo sestavenej extruder i s hotendem a triskou ..proste tak abych to mohl nasadit zapojit a tisknout :-D teda jeste ladim pojezdy vs endstopy a peru se s tim ale to pocka ted resim ten extruder jestli to jde.

diky vsem jeste jednou
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 26, 2013 06:30AM
No když už jsi dal takový prachy za HW set na MGS extruder, tak není co řešit - potřebuješ plasty na MGS extruder. Bydlím na LIbuši, vytisknout to není problém. Ale měl bys říct který teda přesně díly.
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 26, 2013 06:44AM
¨no mam plast dily myslim tyhle tzn mam vlastne jen vozik na tech tycich x osy tzn vse co k tomu ale rekl bych ze by tedy stacilo toto

a kdy bych se mohl stacit ? to by byl maly luxus..
Re: Jaký extruder? Tisk exturderu
October 26, 2013 06:48AM
Ty děláš bednu? Zrovna jsem chtěl jednu vyhodit, mám jí v garáži :-)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login