Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Na velikosti záleží spinning smiley sticking its tongue out

Posted by majkl 
Na velikosti záleží spinning smiley sticking its tongue out
November 23, 2013 08:38PM
Právě zkouším tisknout tryskou 1mm, extrudér se točí jak šílenej, plast přibejvá před očima.

Bohužel ani měděná tryska nestíhá předávat teplo při 120mm/s tak to jede jen 60mm/s ale stejně je to fofr. Je trochu potřeba doladit bridgování a teplotu jsem zvýšil na 260C (abs).

Ještě zkusím vyměnit heatblok z druhého extruderu, ten je měděný. Když to nepomůže, tak máme v plánu dát topítko nasvislo.

Edited 1 time(s). Last edit at 11/23/2013 08:38PM by majkl.
Re: Na velikosti záleží spinning smiley sticking its tongue out
November 27, 2013 04:02AM
Napadlo mě, jestli by nebylo lepší použít dvě paralelní topný tělíska ze dvou stran trysky. Totiž:
40W je asi výkon dostatečnej. Pochybuju, že by se to dalo exaktně spočítat (i když pokusy prý už byly smiling smiley ), vzhledem k nevypočitatelným ztrátám. Ale ta LEDka, co signalizuje sepnutí topení hotendu, mi svítí docela silně. Což znamená, že za normálního provozu je střída sepnutí toho topení asi docela vysoká, takže těch 40W evidentně není předimenzovanejch. (Analogie s topením v baráku - samozřejmě že má termostat s nastavenou žádoucí teplotou. Ale když potřebuju barák rychle ohřát, zvednu výkon kotle a na tu teplotu se dostanu rychlejc.)

A geometrie toho uspořádání by měla příznivej vliv navíc - ohřívání válce trysky ze dvou stran (jo, měď je dobrej vodič tepla...)

Nevýhody - větší heatblock, dostatečnej zdroj. Ale jak prý říkával zesnulý Marcel Renault: "Rychlost- první ctnost.".

Edited 1 time(s). Last edit at 11/27/2013 04:26PM by jirpil.
Re: Na velikosti záleží spinning smiley sticking its tongue out
November 28, 2013 06:59AM
Dvě tělíska zkusíme, zrovna se mi jich tu válí dost. V předchozích pokusech s hotendama, jsme zkoušeli dva odpory ze stran, tak někde ještě bude heatblok.

S Marcelem souhlasím smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 11/28/2013 07:01AM by majkl.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login