Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Highspeed hotend

Posted by majkl 
Highspeed hotend
December 09, 2013 05:53AM
Zkusili jsme dvě topná tělíska. S mosaznou tryskou 0.35mm, vrstva 0.2mm, teplota 250C (o 20 vic nez normalne), rychlost 150mm/s, infill 180mm/s a vytlačený materiál se už ani při těhle rychlostech netrhá.



Jsem zvědavej jestli to pomůže s tiskem PETT, protože to je zlobivej materál pro tisk.

Na 250C se to ohřeje za cca 3minuty.

BTW: ten miniaturní chladič s 25mm větráčkem to uchladí úplně skvěle. Většinu tepla vyřeší heatbrake.

Edited 2 time(s). Last edit at 12/09/2013 05:59AM by majkl.
Re: Highspeed hotend
December 09, 2013 07:52AM
Klobouk dolů.
Kdy to najdem v rubrice "Prodám, koupím / komerční nabídky" ?
Anonymous User
Re: Highspeed hotend
December 09, 2013 04:11PM
protoze sem nevedel ze planujes tisknout jen pla ;-) abs vyzsi teplota, vetsi naroky na chlazeni, ten chladic mi prijde malej ;-) proste jenom jako postrech, oki uz mlcim winking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 12/09/2013 04:11PM by Zvire.
Re: Highspeed hotend
December 09, 2013 05:11PM
PLA je přece náchylnější na chlazení ... oproti ABS. Takže proto nechápu proč to říkáš.

S tímhle chladičem jsem tisknul na 260C Nylon.
Re: Highspeed hotend
December 09, 2013 07:08PM
Jestly ten chladič má průměr 25 nebo 10mm je úplně fuk, záleží jak velkou má plochu. Nechápu úvahu že přijde malej winking smiley
Jinak pěkná práce smiling bouncing smiley
Re: Highspeed hotend
December 11, 2013 01:51AM
Tryska hodně kape, zkusíme ji prodloužit. Jinak zatím fajné.


3draty.cz - celokovový hotend
Anonymous User
Re: Highspeed hotend
December 11, 2013 09:19AM
no pla je nachylnejsi ale na tisk potrebujes mnohem mensi teplotu ;-) tudis ve vysledku je to snazsi uchladit ;-) teda tak se to alespon jevi z mejch testu ;-)
proto sem to podotknul ;-) Vinie , ona ta plocha s prumerem malinko souvisi ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 12/11/2013 09:31AM by Zvire.
Re: Highspeed hotend
December 11, 2013 09:55AM
Máš to podle mě nějaký zmatený, říkáš to opačně.

PLA jak říkáš potřebuje nižší teplotu ... tj. dřív taje. Proto je bývá problém tisknout PLA, protože se natavuje až do míst kam nemá - studená část heatbrake. O to víc je to znát u 1,75mm.

K velikosti chladiče, není prostě potřeba tak velkej, ohromnej teplotní skok zařídí heatbrake. Všimnul jsem si, že jsi avizoval zvýšení počtu žeber na vašem chladiči. Jaký to má vliv na tisk?

Jaké testy jsi prováděl, že ti ABS připadá potřeba rapidněji chladit oproti PLA?

Edited 1 time(s). Last edit at 12/11/2013 09:55AM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Anonymous User
Re: Highspeed hotend
December 12, 2013 12:57PM
ty zebra sme prave zvysili , nebot jak se ukazalo 1.75 , zejmena ABS ktery potrebujou pres 250 stupnu delalo problem se sirokou meltzonou ! nerikam ze vsechny materialy ale nektere ano . u filamentu 3 se to tolik neprojevuje, nebot spotrebovava vic energie na roztaveni a tim vlastne ma chladici efekt . U 1.75 se to ale u nekteych filamentu projevovalo. S pla problem nemam, kdyz tisknu pri 180 , neni problem. o teplotni skok se sice heatbreake stara, ale chladic odvadenim tepla ktery skrz nej projde prave ma podstatny vliv na meltzonu ;-) kazdopadne pomotany to fakt nemam ;-) za posledni mesic a pul sem protiskl pres 13kg materialu ;-) takze ver nebo ne , mam pomerne presnou predstavu v cem se kdy problem nachazi ;-) kazdopadne z mejch testu vyplyva , ze problem z uchlazenim ma 1.75 abs pri teplote 250 a vic ;-)
u tech co jedou 235 se problem nevyskytoval ;-) kazdopadne ver ze delat tenci a vic zeber je pro nas prace navic ;-) takze je tam delame proto , ze jsou zapotrebi winking smiley
Re: Highspeed hotend
January 02, 2014 05:01AM
Take jsem koukl na to video. Mam celokov, ventilator mam pripojen primo na 12V, takze nehrozi ze zapomenu zapnout. Take netusim proc by u celokovu ventilator nejakym zpusobem foukal na trysku. Vytiskl jsem si drzak ventilatoru ala E3D, ktery tok vzduchu velmi dobre usmernuje skrze zebra. Opravdu by to chtelo vice detailu tistenych dilu.
Re: Highspeed hotend
January 02, 2014 06:44AM
jij ten drzak vetraku u celokovu jsem zapomnel zminit, zadny problem s foukanim na trysku u celokovu neni. Z principu je mistem prechodu hot/cold heatbreak, takze se material natavuje pouze v oblasti heatblocku.
Re: Highspeed hotend
January 02, 2014 04:26PM
Re: Highspeed hotend
January 02, 2014 05:13PM
jeste presun ten jeden muj a baltazarkuv prispevek, tenhle pak smaz winking smiley
Re: Highspeed hotend
January 02, 2014 05:26PM
Neumim, to fórum je divný a umí dělit jen podle vláken v tematu ... záleží na co se dá reply. Tak jsem tam jen příspěvky okopíroval.


3draty.cz - celokovový hotend
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login