Forrest hotend
December 29, 2013 05:19AM
Pokračování z tematu: [forums.reprap.org]

Moje tryska zvladne to samé.
Tisknu 150-200mm/sec, nepotřebuju dvě topná tělíska a topim na 230 stupnů.

Edited 2 time(s). Last edit at 01/02/2014 04:27PM by majkl.


[reprapobchod.cz]
Re: Highspeed hotend
December 29, 2013 09:02AM
Jakou velikostí trysky a jakou vrstvou?

Ukaž něco víc o tvé trysce. Jakou používáš?

Mě to vycházelo na cca 13mm/s na extrudéru. Při plné 0.5mm trysce na 160mm/s.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Highspeed hotend
December 30, 2013 04:23AM
Pouzivam tu co prodavam, tedy ta co je v reprapobchod.cz
Tryska 0.4mm vrstva 0.3mm a tisknu bezne 170mm sec.
Material taky ten co prodavam a teplota se pohybuje od 227-233
Asi bych mohl natocit nejake video.


[reprapobchod.cz]
Re: Highspeed hotend
December 30, 2013 10:34AM
Přimlouvám se za video :-)
Re: Highspeed hotend
January 01, 2014 05:54PM
Sliboval jsem video. Tady je, budu vdecny za komentare.

https://www.youtube.com/watch?v=1ddF6U_JoVo


[reprapobchod.cz]
Re: Highspeed hotend
January 02, 2014 04:39AM
Forrest: videjko super, diky
mozna jen par vytek smiling smiley
-lepsi osvetleni tisknouci tiskarny, bylo spatne videt detaily
-vytisknute ukazky vzit vice z detailu, neni moc videt detail vrstev atd.

k obsahu:
-nesouhlasim s tvym popisem celokovu, ale to je vec nazoru. Popsal jsi je teda, ale dost negativne, zmineni vetracku az v zaveru a ne uplne presne popsani na me, pokud bych byl zacatecnik, pusobilo, jako ze je to extrem pouzivat celokov a ma to jen par ultrageeku, coz samozrejme neni pravda.
-video na me pusobilo mozna az moc jako prezentace a propagace sveho vyrobku, coz samozrejme chapu, ale chybelo mi tam zminit i nejaka pripadna negativa.
-schazelo mi tam zminit, ze u peeku muze hrozit poskozeni vyssi teplotou. Zvlast u zacatecniku, kteri muzou mit treba spatne pridelany thermistor nebo neco pripadne spatne nastavene softwarove, tak hrozi ze si roztavi trysku. U celokovu, pokud nekdo nezapne vetrak, tak muze dojit max ke zniceni uchyceni hotendu, coz trva ale vcelku dlouho, protoze chladic preci jenom uchladi neco i pasivne.

jinak ale videjko fajn, libillo se mi cisteni plamenem, to me nenapadlo a muze to byt dost ucinne smiling smiley

btw: videl jsem spravne,ze mas i kousek peeku kolem samotne trysky pod heatblockem?
Re: Forrest hotend
January 02, 2014 05:25PM
baltazarek
Re: Highspeed hotend
January 02, 2014 11:01AM
Take jsem koukl na to video. Mam celokov, ventilator mam pripojen primo na 12V, takze nehrozi ze zapomenu zapnout. Take netusim proc by u celokovu ventilator nejakym zpusobem foukal na trysku. Vytiskl jsem si drzak ventilatoru ala E3D, ktery tok vzduchu velmi dobre usmernuje skrze zebra. Opravdu by to chtelo vice detailu tistenych dilu.



Bajn
Re: Highspeed hotend
January 02, 2014 12:44PM
jij ten drzak vetraku u celokovu jsem zapomnel zminit, zadny problem s foukanim na trysku u celokovu neni. Z principu je mistem prechodu hot/cold heatbreak, takze se material natavuje pouze v oblasti heatblocku.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Forrest hotend
January 02, 2014 05:32PM
Taky by mě zajímal detail těch výtisků. Víc hřát jsme zkusili právě proto, že při vyšších rychlostech se trhal infill.

K rychlosti, ten třetí popisovaný řádek je 208% z kolika? Jaké máš zrychlení a jerk? Můžeš poslat výpis M503?


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Highspeed hotend
January 06, 2014 01:31PM
Dobře udělám video o kvalitě výrobků atd...
Ale je potřeba si uvědomit, že tryska má za úkol tavit plast.
Kvalita záleží na mnoha dalších věcech, takže to moc vypovídající informace o trysce nejsou.


[reprapobchod.cz]
Re: Highspeed hotend
January 06, 2014 02:30PM
videjko zajimave
testnul sem si i ocistu plamenem a opravdu rychle smiling smiley do 2 minut
akorat si se zapomel zminit o vzniklych sazich v trysce winking smiley takze hodka / dve v acetonu a peclive docisteni ale ok.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Highspeed hotend
January 06, 2014 03:33PM
Ja ty hroty necistim od sazi. Zahreju hrot cast materialu schori a potom se to dostane do bodu, kdy z hrotu zbytek materialu jakoby vytece. Potom to jeste na chvili zahraju a jdu tisknout.
Vyleze z toho trochu cernoty kdyz se materialu nechce vezmu dratek parkrat to prostouchu a potom tryska tiskne jako nova. Opravdu zadny aceton nepouzivam.


[reprapobchod.cz]
Re: Highspeed hotend
January 06, 2014 04:08PM
My taky čistíme hotend nad plynovým sporákem. Nejprve vypálíme a pak nechám chladnout cpu do toho materiál a vyndavám případné zbytky. Nahříváním a protahováním filamentem jsem vždycky všechno vytáhnul.

Aceton nepoužíváme, tiskneme především z PLA a aktuálně Nylonem a PETem.

Edited 1 time(s). Last edit at 01/06/2014 04:09PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Highspeed hotend
January 06, 2014 04:59PM
tak ja sem to nemyslel taky nejak spatne... smiling smiley evidentne to funguje i tak.
je fakt ze nad sporakem sem to nedelal, ale s pomoci univ pajko tavidla, schopneho dat az 800°C plamen, takze filament nemal jaksi cas dostat se do faze teceni...
radsi sem proto ani nenahrejval stale jen tak sporadicky nechtel sem prilis rozzhavit trysku.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Highspeed hotend
January 06, 2014 06:58PM
Já mám v plánu koupit plynovej hořáček, tím mi to připadá nejlepší - ohřát a tlakem vyfoukat.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Highspeed hotend
January 07, 2014 03:38AM
zkousel jsem vcera maly horacek na zatahovani buzirek a nebylo to uplne ono (horacek je urceny jen na max15s pusteni a to nestacilo) vecer to vyzkousim flambovaci pistoly na creme brulee grinning smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login