Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tryska 0.3mm na 3DRAG

Posted by Prometheuss 
Tryska 0.3mm na 3DRAG
January 17, 2014 01:38AM
Chtěl bych se zeptat, zda někdo neměnil trysku na této tiskárně? Dodává se s průměrem 0.5mm, ale to je na můj vkus příliš. Filament má 3mm. Je vhodné nebo nutné s menší tryskou zaměnit filament za 1.75mm? A je nutné na hlavě měnit ještě něco jiného kvuli změně průměru filamentu? Tryska je šroubovaná. Závit jsem ještě neměřil.
Re: Tryska 0.3mm na 3DRAG
January 17, 2014 03:54AM
muzes i s 0,35mm tryskou pouzit 3mm drat. v slic3eru jen nastavis trysku na tu kterou mas, a on uz prizpusobi davkovani + mozna par kalibracnich solichju. v skienforge udelas jen kalibraci pro novou trysku. asi budes muset i mirne zvednout teplotu ale to zalezi i na filamentu kterej mas. a hlavne typu extruderu (direct drive nebo prevodovanej pripadne bowden). ale obecne neni treba menit prumer filamentu s uzssi tryskou.

tu 0,5 bych nezavrhoval, ale zalezi co chces tisknout a do jake presnosti detajlu na modelu hnat tisk


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tryska 0.3mm na 3DRAG
January 17, 2014 08:49AM
Na některé věci mi to přijde hrubší. Proto bych radši tu menší trysku. Až se k tomu dostanu, tak ji demontuji a změřím závit. Nejraději bych sehnal takovou, která tam půjde přímo našroubovat. Dobré je, že bych nemusel filament měnit. Ostatní si poladím ve firmware. Někde jsem tu trysku viděl prodávat. Byla od pohledu stejná. Ale cena skoro tisícovka.
Re: Tryska 0.3mm na 3DRAG
January 17, 2014 10:05AM
Tryska se prodává do 250Kč

Např. [reprapobchod.cz] nebo [www.dronesolution.net]

Otázka je ten závit... ale věřím že např. uživatel Zvíře ti ji udělá případně na míru. Zkus PM.
Re: Tryska 0.3mm na 3DRAG
January 17, 2014 10:11AM
Díky, zkusím tu z Reprap obchodu a uvidím. Případně bych si ji nechal vyrobit.
Re: Tryska 0.3mm na 3DRAG
January 17, 2014 11:03AM
dronesoluton ma tusim zavit M6 - pokud si pamatuju dobre, tak muzes pouzit na jejich hotendu stejnou jako pouziva E3D hotend (tusim ze to Zvire nekde psal)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: Tryska 0.3mm na 3DRAG
January 19, 2014 06:07AM
jak bylo receno vyrabime trysky , vlastni a velmi povedene konstrukce ;-) pokud nekdo chce trysku upravit ( m5 zavit ) neni problem se na zakaznicke uprave domluvit ;-)
Re: Tryska 0.3mm na 3DRAG
January 20, 2014 12:55AM
Tak to je pro mě dobrá zpráva. Rád bych vyzkoušel různé trysky. Doba tisku pro mě není až tak důležitá, jako kvalita a jemnost tisku.
Anonymous User
Re: Tryska 0.3mm na 3DRAG
January 22, 2014 06:27PM
delame trysky 0.2 ( ozkousena ) a mame i experimentalni 0.14 a 0.09 ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 01/23/2014 08:14PM by Zvire.
Re: Tryska 0.3mm na 3DRAG
January 24, 2014 04:18PM
Moje tryska z reprapobchod.cz ma zavit M6 takže ti to tam půjde na 100%.
Stačí jen objednat a druhý den odesílám.


[reprapobchod.cz]
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login